• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 21:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Лора

Започната от Лора, 15.05.2009 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: Лора - 30.11.2013 11:31
За конкурса трябва да съм готова с подредбата
До конкурса ще го прередиш още няколко пъти. *CRAZY* Пускай снимки при всяка смяна на
интериора, за да решим кога да те спрем /съответно да грабнеш приза/. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Лора

Като казвам инвалид, не се шегувам.
Толкова мога. *DRINK*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Не е така, добре е. Ще кажа няколко неща едното винаги съм бил на мнение, че за малък аквариум трябва да се избират дребнолистни растения. Но, тази подредба е добре с малки изключения. Според мен във дясно е доста добре, просто иска корен с мъх пред анубиаса и микрозорума. Вляво не ми пасва и по лошото е, че не ми идва на ум сега нищо. Като казвам корен има в предвид пред анубиаса ниско да започва като се разклонява към филтъра във височина. И на разклоненията мъх като топки или по дължината на клоните.

Публикациите са слети: 01.12.2013 22:03

Или другото е корена да почва по високо за да скрие клечките на анубиаса. Като се снижава надолу под филтъра. Тези в ляво ги махаш и на тяхно място ниските криптокорини покрай корена. Върти ми се в главата но не мога да го опиша. Много добре се получава просто иска доработка и за конкурса наистина ще стане.

Лора

В ляво е просто ей така. За да не махам растенията ги боднах там.
Още го мисля за там. Чакам криптокорините да дръпнат още малко за да видя на къде ще избие. Обаче така, както е дясно, ми иде да го направя из целия аквариум, да бодна криптокорините най отпред и да не се занимавам вече. Който където иска там да плува. На коридорасите ще им е най терсене обаче.
Може би и в ляво ще направя като в дясно и ще съединя двете половини и в празното пространство ще сложа криптокорините.
Сега в този вид ми иде да резна аквариума, до там, където започва да губи смисъл цялата работа. Ще го мисля по натам.     

Edit: Схванах ти идеята, трудното е корена.
Колкото аквариуми видях, всички скупчват в ляво, аз обаче работя в дясно.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

И още, това което писах за корена който почва пред анубиаса високо и се снижава но с допълнение. Намираш малко ситен кварцов пясък, правиш от сегашния грунд остров и пред острова засипваш с кварцовия. Корена разклоненията му да достигнат и кварцовия пясък. Идеите са много и пак казвам може да стане много добре с тази ти подредба. На правилна посока си просто дай още малко.

Лора

Ще кажете сега, че камъните в ляво много се набиват на очи. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Joro V

тези клечки по-скоро дразнят очите... поне моите :)
извинявай, но без тях ми изглежда по-добре.

Лора

Да, прекалих с тях. Но ги набодох всичките за да видя кои да махна и да оставя няколко които само да загатват за себе си. Така е наистина натрапчиво.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Георги

Само за мъките с пререждането заслужаваш вота на публиката в студиото :)

Лора

Цитат на: Георги - 02.12.2013 10:01
Само за мъките с пререждането заслужаваш вота на публиката в студиото :)

:whistle:

Знаех си, че усилията ми ще бъдат оценени/ ;-)

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Една снимка с по малко клечки. Може би ще трябва и да ги поскъся още. :-D

И не гледайте предното стъкло, не го почистих.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

MeTogu

Пръчките са добре.Предното стъкло трябваше да го почистиш преди снимката.
Говорихме нещо за тези камъни преди време!Какво правят още в аквариума?
И сега на снимката анубиасите изглеждат големи,иначе на живо е малко по-добре.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Лора

М/у камъните съм залостила цялата растителност. Като ги махна, ще трябва да заравям корените в грунда.
Другия вариант е да ги заместя с кръгли по тъмни на цвят, че да не се набиват на очи.
Разбутам ли го сега, не е гаранция, че ще наредя нещо по сносно. Няма много варианти за действие.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kkrase

На мен този грунд ми е много странен (за мен е много шарен). Ако бях аз, щях да сложа бял грунд. Дясната част щях да е оставя същата а от ляво щях да махна всичките експерименти, от ляво щях да го оставя гол. Фона щеше да е черен, също и клечките щях да махна и в крайна сметка ще стане един изчистен бавен аквариум с Криптокорини, Анубиаси и т.н.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

Лора

Ами аз пак рових... *SORRY*
Този път се вслушах в съвета на колегата kkrase и Коко, даде някое напътствие. И мисля, че така ще ви хареса вече.
Клечките обаче не махнах, но сега ми идват къси. :-D Мога да ги заменя с по дълги, ама ще трябва да ходя да кастря на ново.
Грунда иначе си е шарен. Първо грешката е моя. Беше си чисто черен, но го омесих с един речен и стана мазало.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

55493

Публикации: 218
Прегледи: 40630

13495

Публикации: 14
Прегледи: 5366

28137

Публикации: 30
Прегледи: 13669

50079

Публикации: 11
Прегледи: 3967

12427

Започната от nutty


Публикации: 16
Прегледи: 5926