• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс "Коледа 2013"

Започната от NO CARRIER, 10.10.2013 01:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

Ще ме убиете. *ROFL*
Конкурса още не е започнал, а вие тръгнахте да спорите. А дори няма да има награди.
Първо конкурса Коледа 2013 не е на световно ниво. Правим си го за удоволствие, стимул и градивна критика. Целта е да се покаже, кой до къде е стигнал в развитието си. А такива акваристи има много, затова и през годините, бяха награждавани.
  Да има и такива, които са оперирани от към творчество, като мен, но има и такива, които са достигнали световно ниво, но участвайки в един световен конкурс, няма да заемат челните места.
boksyora666 до този момент не си показвал свое творение, ще се радвам, да го видя в тема и тогава, ще ти кажем има ли смисъл да участваш тук или направо да се пробваш по чуждестранните конкурси! *THUMBS UP*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Цитат на: Лора - 27.11.2013 10:15
  Да има и такива, които са оперирани от към творчество, като мен
Тука малко не съм на това мнение. Според мен доста хора могат да постигнат добри резултати. Слагам и теб в това число. Искам да кажа, че това е като мускул. Ако отидеш за първи път във фитнеса ще вдигнеш 15кг. Но със упорити тренировки ще почнеш да вдигаш и пи 80кг. Тоест ако се тренираш ще усвоиш техники и стилове и ще излезе нещо красиво. Когато ръководех на времето една бригада винаги казвах на хората да мислят. Ако действаш механично не става иска мисъл във всичко което правиш. Ако седнеш и гледаш аквариуми и мислиш как е постигнато ще разбереш рано или късно. В началото прелиствах аквариуми по нета. Бях очарован от красиви аквариуми и врътках една след друга снимките. Но в последствие разбрах, че не спазвам моето си правило. Да мисля, врътках механично. И тогава спрях да ги прелиствам а си избрах един и започнах да мисля. Как и защо е разположен харда. Как предават илюзията за дълбочина как контрастират светло с тъмно зелени растения. Започнах да обръщам внимание на най малките детайли за да вникна в творбата. След това направих своите изводи и започнах да експериментирам с моя аквариум. Да прилагам това което мисля за правилно и това което съм прозрял от анализите си. Според мен това е начина. Е иска си и от вътре но според мен при добра воля, поле за изява и време доста от нас биха успели да се шлифоват и да създадат добри аквариуми. Не говоря за световно ниво но доволно красиви. Така, че не се подценявай.

suntsu69

Аз мисля, че тук нещата трябва да са на олимпийския принцип - участието е по-важно от победата. А с течение на времето- количеството ще направи качеството. Иначе изказването на боксьора може да се перефразира така - "Докато не съм сигурен, че ще пребия Кличко, няма смисъл да се занимавам с бокс."
Във връзка с горното, имам и едно предложение - да се направи пълно класиране - от първо до последно място. По този начин и хората, които не са на световно ниво, ще имат оценка на своя труд и дизайн.
След тази дискусия, даже се замислих да пусна снимки и на моя аквариум, с ясното съзнание, че ще се боря да не съм последен.

hunter

Цитат на: suntsu69 - 27.11.2013 11:24
Аз мисля, че тук нещата трябва да са на олимпийския принцип - участието е по-важно от победата. А с течение на времето- количеството ще направи качеството. Иначе изказването на боксьора може да се перефразира така - "Докато не съм сигурен, че ще пребия Кличко, няма смисъл да се занимавам с бокс."
Във връзка с горното, имам и едно предложение - да се направи пълно класиране - от първо до последно място. По този начин и хората, които не са на световно ниво, ще имат оценка на своя труд и дизайн.
След тази дискусия, даже се замислих да пусна снимки и на моя аквариум, с ясното съзнание, че ще се боря да не съм последен.
Аз съм на същото мнение, всеки има правото като участник да бъде оценен. И не се замисляй ами участвай  :-) Въпреки, че моя аквариум не е завършен ще участвам. Дай боже на този конкурс много аквариуми *bg*

Лора

27.11.2013 14:45 #64 Last Edit: 29.11.2013 22:56 by Лора
Цитат на: boksyora666 - 26.11.2013 23:55
Забелязах и един познат аквариум от сайта!Браво за куража


А иначе сънуваш кошмари от нашите аквариуми. А на този, кое му дава 2-ро място при биотопите?

Снимката има права и не може да се поства...
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2013/show490.html

И да! Има дървени философи тука, явно твоето дърво не сме улучили, за да не върви философията при тебе.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

boksyora666

Не се пали за дреболии бе Лорка .На мен лично аквариумчето на Трендафил Гълъбов ми харесва много а за кошмарите всички са виждали снимките на въпросните аквариуми и доста хора са на същото мнение дори и от участницитеимаше зададени въпроси от сорта на :като не ви харесва аквариума и подобни защо ме допускайте да участвам на конкурса и така нататък темата с дискусиите след конкурса я има и до ден днешен ако смяташ че си измислям с цел да се заяждала с някой или подобни разгледай я пак ако ти се занимава и така .Не ми е цел в живота да се заяждала по форумите имам си достатъчно други неща за които да мисля просто изразих мнение и тва е а че е било по остро изказано така е но това мисля и това казвам.Лично теб ако съм те засегнал с нещо моите искрени извинения  @}->--

Лора

Ще преместя тези коментари в темата за Коледа 2013, че да не се чудят хората за какво става въпрос.

Лично не си ме засегнал.  Засегна ме това, как чрез коментара си, си напът да откажеш всеки един от минутките му слава в този конкурс.  Много добре знам, какво се представя на конкурсите и какво се коментира. Лично съм се дразнила от оценките на колеги. Но на един му харесва това, на друг онова и никой не мисли и не вижда нещата като теб.
Просто не убивай желанието у хората. Много са започвали с кошмарни аквариуми, а сега творят истински подводни картини. Форумът помни тези времена и ние, които го следим от началото му.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

manyg

Дано тази година се въздържим от към спорове ;)

Та значи в тази тема от 1-ви Декември да си публикуваме снимките с данните аквариума ли?

kkrase

Ако снимките ще се качват тук, тогава как ще се гласува? И дали няма да стане една голяма супа, единия ще качва, другия ще коментира :) Ако наистина е замислено така, ще стане доста диво  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

Caxapa

Мисля да спрете вече с разни туршии и супи и прочие. Коко е казал..ТУК ще се качват снимките. Къде и как  ще се гласува, още не е решено. Това си остава грижа на ръководството да решава тези неща. На останалите  им се предоставя възможноста да участват ...

manyg

а дали няма да е по-добре да се изпращат на някакъв е-mail снимките и данните за аквариума защото така се разваля ефекта на изненадата. А пък ръководството ще направи тема и ще вмъкне всеки един аквариум :)

Лора

Цитат на: kkrase - 27.11.2013 22:14
Ако снимките ще се качват тук, тогава как ще се гласува? И дали няма да стане една голяма супа, единия ще качва, другия ще коментира :) Ако наистина е замислено така, ще стане доста диво  :-D
Цитат на: Caxapa - 27.11.2013 22:24
Мисля да спрете вече с разни туршии и супи и прочие. Коко е казал..ТУК ще се качват снимките. Къде и как  ще се гласува, още не е решено. Това си остава грижа на ръководството да решава тези неща. На останалите  им се предоставя възможноста да участват ...
Цитат на: manyg - 29.11.2013 19:10
а дали няма да е по-добре да се изпращат на някакъв е-mail снимките и данните за аквариума защото така се разваля ефекта на изненадата. А пък ръководството ще направи тема и ще вмъкне всеки един аквариум :)

Ще има готова форма за качване и оценяване, както при всеки до сега конкурс по Коледа.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

grivata

30.11.2013 18:02 #72 Last Edit: 01.12.2013 11:55 by Георги
Цитат на: suntsu69 - 27.11.2013 11:24
Във връзка с горното, имам и едно предложение - да се направи пълно класиране - от първо до последно място. По този начин и хората, които не са на световно ниво, ще имат оценка на своя труд и дизайн.

Подкрепям предложението с две ръце!

180л, 100/45/40

Pseudotropheus elongatus mpanga
Pseudotropheus saulosi Coral Red
Melanochromis Auratus
Ancistrus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2F8qgsom52f%2F20131115_120933.jpg&hash=7feae3ac4434990f61b3755d3f6296fd63e07141

Георги

Линкът към бланката за участие е на банера и в първия пост.
"Гласуването става чрез поставяне на оценка от 1-5 за всеки участник, във всички категории." означава пълно класиране.

paolo6481

Да доуточним че 5 е най-високата оценка,а 1 най-ниската!Защото забелязах че мнозина се бъркат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785