• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 15:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на Свилен

Започната от свилен стефанов, 14.06.2012 19:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

свилен стефанов

Благодаря ти за отговора Slaff.
Имаш в предвид направо от чешмата ли?
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

lerby

Цитат на: свилен стефанов - 05.07.2013 21:32
Имаш в предвид направо от чешмата ли?

По възможност не! Все пак чешмяната вода има неизвестно количество хлор, който в случая може да предизвика нежелани последствия! Обикновено бактериалните инфекции идват от качеството на водата. Възможно е проблема да е от дъждовете. Иначе прилича на Аеромонас, пролетна виремия, все едно и също заболяване, което на български е популярно да се нарича червенка. Напоследък се приема че е вирусно заболяване, което се усложнява от различни бактериални щамове, които нормално си ги има по рибите, но стават патогенни при отслабването на организма. Хеморагии по плавниците и тялото, язви с гниещи краища и други подобни ужасии. Принципно старите рибовъди си я знаят червенката като болест на лошите условия и стреса (под лоши условия може да се разбира и дълга зима, глад, липса на кислород, замърсяване на вода и много други).
Виж http://aquariumbg.com/forum/gradinskoto-ezerce/bolesti-pri-koi-i-drugi-ezerni-ribi/, пост 9.
Силно се надявам да не съм прав. Наблюдавай и останалите за симптоми.Поздрави и дано да е само тази рибка.

Slaff

Понеже голяма част от постовете ми ги черпя от опит /макар че теорията я учих преди 15 год. в университета/ вярвам повече на него, "дори и да е лошо". Та така през два, три дена сменяш около една трета, до една втора от водата, направо от чешмата или от сондаж /хлора в някои случаи може и да е полезен/, храниш добре /не както се хранят в аквариум, това колегата Борко 7 го е вметнал някъде/ а повече.....
Мен ако ме питаш - бих ги пуснал всичките в едното езеро/с по дребните рибета/........ бих седнал на брега и ........... една студена бира..... *DRINK* *DRINK* *DRINK*....може и малко  :popcorn: :popcorn: :popcorn:
Поздрави!!!

свилен стефанов

Да съгласен съм с тебе Slaff,но не мога да ги пусна в малкото езеро заради помпата,страх ме е да не ги засмука.
В момента първите 100 най-големите са в басейчето,което е около 500 литра,другите са още вътре,но смятам тези дни да ги изкарам и тях.
Според теб този обем добре ли е?Ако ли не замислям и друг вариант ,да направя нещо като садка от мрежа и да ги пусна в голямото езеро.
Поздрави!!! *DRINK*
От повече глава не боли.

lerby

Честит рожден ден! Да си жив и здрав и още по-големи езерца и прекрасни риби. Да нацелуваш малките. Поздрави. *DRINK*

xoxi

07.07.2013 18:50 #155 Last Edit: 07.07.2013 21:10 by xoxi
Свилене честито и от мен много здраве и успех в хобито  *DRINK* *DANCE* *DRINK*

lsimeonov

Честит рожден ден и от мен. Нека всяко твое желание, бъде мое пожелание. Поздрави!

Slaff

Честито и от мен на патерица......
Е колко е голяма тази помпа и най вече от къде смуче водата.......
Ако имат 3 см. не се притеснявай....
Поздрави!!!

свилен стефанов

Много благодаря на всички за поздравите.
Относно помпата и дават 17-15 кубика на час,което за мен не вярно.
Някои вече са над 3 см.но ще ги задържа още малко преди да ги пусна в езерото.
В момента са в по-голям обем(около 1000лт.),защото котките спукаха басейчето.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

свилен стефанов

Здравейте колеги. Каръка ме подгони и ето какво открих в малкото езерце до като храних рибите.
На какво може да се дължи това.



Мисля че е шаранова шарка но не съм сигурен.Ако някой знае нещо да казва.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

xoxi

Само мога да кажа че не е шаранова шарка,тя има други симптоми рибата все едно си я засипал с восък,ще се поровя още малко и ще пиша.Повече ми прилича на някакво туморно или раково заболяване което за съжаление нама лечение.

свилен стефанов

Колеги да вметна,днес намерих и една умряла жаба в езерцето.
И една друга коя плува странно,все едно получава гърч.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

свилен стефанов

Здравейте колеги,скоро не съм качвал снимки.
Ето няколко.












И още едно благодаря на Slaff за страхотните рибки.


Поздрави на всички и успех с хобито.
От повече глава не боли.

xoxi

 *BRAVO*  *CRAZY* станало е чудно с развитието на растенията,лилиите са страхотни особено тая
червената в малкия е страхотен цвят  *privet*  *DRINK*

philander

поздрави за прекрасното езеро
ако можеш да му се любуваш и всеки ден - е това е пълно щастие  :-)

Similar topics (5)

50965

Започната от vmax


Публикации: 199
Прегледи: 122477

46580

Започната от pigggi


Публикации: 8
Прегледи: 5127

34546

Започната от Bundy


Публикации: 12
Прегледи: 8920

32473

Започната от lsimeonov


Публикации: 351
Прегледи: 170006

17739

Публикации: 199
Прегледи: 109008