• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум с Bucephalandra

Започната от petko, 13.05.2013 20:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko

Здравейте колеги
Bucephalandra  ,що е то и има ли почва у нас.Днес пристигнаха след 5дни път *YAHOO*.Замислил съм аквариум само за Bucephalandra и мъхове.Общо взето бавен аквариум.Самия акварим сега няма да показвам,защото е само с грунт и вода и вътрешно филтърче.Още му умувам и хардскейпа как да го направя.Оставил съм го малко да се стабилизиран ,а и не ми се рискова направо там да ги сложа.За сега ще седят в големия аквариум,който е добре стабилизиран.Да видим как ще се аклиматизират,а и се надявам да потръгнат.Засега са следните видове.Ще има и още.
Bucephalandra Brownie Jade     
Bucephalandra Fake Catherinae 
Bucephalandra KualaKuayan 2
Bucephalandra Fine Edge   
Bucephalandra Narcissius III
Bucephalandra Cherish IV

Малко лоша снимка.Май ще трябва и фотоапарат да се купува  :duvar:,че да се види за какво става въпрос.

tomatomov197

   Добри ли са растенията като качество и количество ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

petko

Като качество са добре за количество незнам,нямам база са сравнение.Най-голямото е 5см. :-)

tomatomov197

   Май само ти си поръча , затова ти стискам палци да се хванат и да видим как ще ти се развият нещата .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

petko

И аз стискам палци да се развият.


anasarka

Браво за опита който правиш изглежда си вкарал средства, но много варварски си ги вързал особено последното.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

petko

Цитат на: anasarka - 15.05.2013 06:43
Браво за опита който правиш изглежда си вкарал средства, но много варварски си ги вързал особено последното.
Сега като се загледах май е така :-),но при тези размери на растенията.На последната снимка растението е голямо около 4см.Трябваше с рибарска корда да ги привържа.

anasarka

Ако това е обикновен конец ще изгние, по добре с корда. Ако го оставиш така последното може и да умре, в момента си  му притиснал листата надолу свити, и е превързано баш до розетката. Малко е да, и сигурно е изнервещо да се привързва но трябва да го оправиш.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

petko

Цитат на: anasarka - 15.05.2013 10:04
Ако това е обикновен конец ще изгние, по добре с корда. Ако го оставиш така последното може и да умре, в момента си  му притиснал листата надолу свити, и е превързано баш до розетката. Малко е да, и сигурно е изнервещо да се привързва но трябва да го оправиш.
Благодаря ще го оправя.

hunter

Не съм запознат със тези растения и защо е наложително да са превързани като мъх към камъка но явно така си трябва. Като идея мога да дам от корда 0.12 се прави примка и се хваща стеблото (така като гледам стеблото позволява по размер). Другия край на примката се остава значително дълъг за да може той да се усуче около камъка и накрая да се върже за примката. За де са избегне повреда на растението може всичко да се направи и като е готово, растението се последно се стяга с примката. Дано съм бил полезен  :-)

dok70

Поздравления за придобивката на колегата, успешно адаптиране желая! *DRINK*
С този вид нямам опит, въпреки голямото желание. Мога да споделя опит с подобни бавнорастящи - анубиаси, папрати идр., които по принцип се гледат привързани. Е ако се вкоренят /не и ризомата/, скороста на развитие се умножава поне по три. Дори не е нужно субстрата да е обогатен. Примерно вкоренен в необогатен грунд /пясък/, се развива видимо по-бързо от привързан към корен или камък при същите условия, в същия аквариум...
Та в тоя ред на мисли, аз бих привързал част от растенията към саксийки с добавка на глинеста почва! В периода на развитие на корените няма да има разлика, но после съм сигурен в добрия ефект! Всъщност и да не помогне, няма да навреди!
Това си е лично мое виждане и не ангажирам никой с него!
*THUMBS UP*
ПП И на мен не ми хареса как си ги обесил, но бях решил да не се обаждам... ;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

petko

Цитат на: hunter - 15.05.2013 13:21
Не съм запознат със тези растения и защо е наложително да са превързани като мъх към камъка но явно така си трябва. Като идея мога да дам от корда 0.12 се прави примка и се хваща стеблото (така като гледам стеблото позволява по размер). Другия край на примката се остава значително дълъг за да може той да се усуче около камъка и накрая да се върже за примката. За де са избегне повреда на растението може всичко да се направи и като е готово, растението се последно се стяга с примката. Дано съм бил полезен  :-)
Точно така съм го направил само,че не с корда.Не,че нямам корда все пак съм и рибар :-D.
: 15.05.2013г 14:02ч
Цитат на: dok70 - 15.05.2013 13:38
Поздравления за придобивката на колегата, успешно адаптиране желая! *DRINK*
С този вид нямам опит, въпреки голямото желание. Мога да споделя опит с подобни бавнорастящи - анубиаси, папрати идр., които по принцип се гледат привързани. Е ако се вкоренят /не и ризомата/, скороста на развитие се умножава поне по три. Дори не е нужно субстрата да е обогатен. Примерно вкоренен в необогатен грунд /пясък/, се развива видимо по-бързо от привързан към корен или камък при същите условия, в същия аквариум...
Та в тоя ред на мисли, аз бих привързал част от растенията към саксийки с добавка на глинеста почва! В периода на развитие на корените няма да има разлика, но после съм сигурен в добрия ефект! Всъщност и да не помогне, няма да навреди!
Това си е лично мое виждане и не ангажирам никой с него!
*THUMBS UP*
ПП И на мен не ми хареса как си ги обесил, но бях решил да не се обаждам... ;-)
Напълно съм съгласен с теб за скороста на развитие ,когато корените достигнат субстрата,а субстрата е дооста обогатен при мене.Навсякъде където съм чел и разглеждал снимки ги връзват по този начин за камъни или дървета.Разликата е ,че ги връзват за лава,защото е по пореста и по лесно се захваща растението,а аз нямам лава.Чак глинеста почва не им е необходимо.

ПП Обесването ще се промени
*DRINK*

tomatomov197

   Като гледам цената на лавата мисля , че на такива камъни ще се захванат добре -  http://aptekadara.com/product/12765/solingen-magnum-pemza-za-peti-vulk-kamak-tamen-140.html
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

petko

Да, пемза също става ,важното е да е поресто.

Bobby_D

Адмирации към проявената инциатива да се опиташ с този вид растения. *DRINK*
Мисля,че след време и без пемза могат да се захванат здраво за камъните.Съдя по това не само от прочетеното за този вид растения,но и по моя анубиас нана.Бях го сложил между два камъка с не много пореста структура,дори мога да кажа че си бяха гладки.След около месец време падна доста дърпане,докато го отскубнах от камъните.Беше срастнал толкова здраво на тях все едно си беше намерил мястото в аквариум.Успех с проекта. *privet*

Similar topics (5)

40762

Публикации: 1
Прегледи: 2145

13368

Публикации: 1
Прегледи: 2948

32320

Започната от Slavov


Публикации: 59
Прегледи: 17797

16977

Започната от onyxman


Публикации: 23
Прегледи: 7769

7168

Публикации: 13
Прегледи: 5630