• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Предложения за правила и условия за Конкурс Коледа 2013 г

Започната от NO CARRIER, 02.01.2013 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 11:56
До тук най-лесно реализируемо ми се вижда да завишим датата на регистрация на 2 месеца преди началото на конкурса, да добавим време за престой поне 24 часа
Най-лесно реализуемо, но пък неефективно. До Коледа има много повече от 2 месеца и достатъчно време
за десет пъти по 24 часа престой. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

NO CARRIER

Цитат на: Aquadream - 12.01.2013 13:30
Каква е разликата между комисия за ала бала и жури. Все едно жури което не дава глас но контролира гласовете на всички.
: 12.01.2013г

Журито ще гласува според своя преценка. Комисията само ще следи за нарушения, докато гласуването ще е от членовете на форума. Всичко ще бъде обявено публично и няма да има нищо скрито-покрито.

Цитат на: akapulko - 12.01.2013 13:46
Най-лесно реализуемо, но пък неефективно. До Коледа има много повече от 2 месеца и достатъчно време
за десет пъти по 24 часа престой. :-)

Аз имам и някои други неща на ум, но тях няма да ги обявя публично.  8-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Caxapa

Дано журито е безпристрастно а снимките  с които участват  участниците да не бъдат  публикувани   никъде, дори и в начални етапи на оформянето на аквариума. Някъде там се заражда една симпатия към отделни аквариуми и от там симпатизиране на самия участник с въпросният аквариум. Аквариумите ще трябва да са анонимни. Преди  бяхме малко но сега сме достатъчно  съфорумци за да  размие разпознаването на даден аквариум чия собственост е. Освен това, гласуването на съфорумците не трябва да се смесва с гласовете на журито. Едва след приключване на гласуването да се усреднят гласовете  между едните и другите.  Журистите нямат право на участие в конкурса. Участниците в конкурса пък нямат право на гласуване.

tonino


DerWallfahrer

Смятам, че предложението аквариумите, които участват в конкурса, да нямат публикувани снимки във форума, е малко пресилено. По принцип има резон, но това дали няма да намали участниците като бройка, пък те и без това не са много. Така де, колко хора ще стартират аквариум специално за конкурса...?
На качеството обаче би могло да се заложи на акваскейпърския. Не знам защо, но аз съм останал с впечатлението че коледния е насочен И към по непретенциозните аквариуми и акваристи от форума (вероятно защото правилника го допуска в настоящия си вид), един вид "народен". Хората с големи амбиции, и претенции за вложение в това в крайна сметка хоби, могат да се съсредоточат по-скоро във Великденския конкурс, а тук правилника да е малко по- либерален. Това обаче съвсем не означава да се допуска неправомерно гласуване, не трябва да има никакъв компромис по въпроса, но предполагам, че администраторите са по-наясно как да се справят с проблема и ще изгладят нещата.  
Не искам да се разбира, че съм за неглижирането на Коледния конкурс, а по-скоро за това да има поле за изява за всеки акварист, амбициозни и по-скромни.
Някои хора тук си правим аквариумите да ни радват, а не да се нервираме с тях.   :popcorn:
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

Aquadream

Цитат на: tonino - 12.01.2013 16:09
Чета...чета и все ми се струва, че искате да правите врата насред полето. Махнете "кяра" от конкурса и всичко ще се нареди. Щото като гледам зора е да си в тройката...
За много хора зора е да си избият комплексите. Кой ще се удари в гърдите че е победил.
За това жури му е майката а не народен глас.

Някой беше казал - Глас народен, глас Божи.

Ама в тоя форум май е -Глас народен, глас безбожен.
: 12.01.2013г 17:05ч
Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 14:01
Журито ще гласува според своя преценка. Комисията само ще следи за нарушения, докато гласуването ще е от членовете на форума. Всичко ще бъде обявено публично и няма да има нищо скрито-покрито.

Ами като ще ангажираш комисия за следене на гласове, което между другото ми се струва полицейска глупост, защо просто да не жури и край на мамбо джамбото?

Аз загубих на такъв публичен вот веднъж. С 15 двойки и 3 единици. Нямаше нищо скрито покрито.
От сега ти казвам тая система няма да работи.

Ако аз искам да спечеля следващата коледа не само ще направя подобаващ аквариум но и ще отворя 50 акаунта от сега и всичките ще са активни де с едно де с друго. Следа няма да оставя към себе си.

Точно как възнамеряваш да я хванеш тая измама?

Не разбираш ли Коко, че винаги ще се намерят комплексари да те надхитрят за да се избутат напред.

Журито няма как да се надхитри. или ти дават много точки или не.

Асен Евгениев

Цитат на: tonino - 12.01.2013 16:09
Махнете "кяра" от конкурса и всичко ще се нареди. Щото като гледам зора е да си в тройката...
Мисля, че дойде време да обсъдим и "кяра". Гласуването нека да е от членовете на форума, както повелява
традицията. Но наградите да се раздават от "общо събрание" на мод/админи и спонсори, без значение
кое място е заел участника. И фалшификациите ще намалеят драстично, че може и напълно. Ще дам като пример
другия форум. Там наградите са символични. Аз веднъж участвах и колегите ме класираха на трето място.
Награда обаче НЕ съм търсил. И на първо място да бях, пак нямаше да търся награда. Защото не участвах
за материална облага. Участвах за лично удоволствие и удовлетворение, заради спорта, за популяризиране на
хобито, за да покажа на по-притеснителните колеги и на тези без скъпи фотоапарати, че и със снимка със
сапунерка може да се постигне прилично класиране и т.н. и т.н. Мисля, че ще е добре, ако всеки участник
знае, че може да получи награда и без да е в тройката. И да се отървем от тези грозни сцени след всеки
конкурс. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stanislav89

Цитат на: akapulko - 12.01.2013 18:31
Мисля, че дойде време да обсъдим и "кяра". Гласуването нека да е от членовете на форума, както повелява
традицията. Но наградите да се раздават от "общо събрание" на мод/админи и спонсори, без значение
кое място е заел участника. И фалшификациите ще намалеят драстично, че може и напълно. Ще дам като пример
другия форум. Там наградите са символични. Аз веднъж участвах и колегите ме класираха на трето място.
Награда обаче НЕ съм търсил. И на първо място да бях, пак нямаше да търся награда. Защото не участвах
за материална облага. Участвах за лично удоволствие и удовлетворение, заради спорта, за популяризиране на
хобито, за да покажа на по-притеснителните колеги и на тези без скъпи фотоапарати, че и със снимка със
сапунерка може да се постигне прилично класиране и т.н. и т.н. Мисля, че ще е добре, ако всеки участник
знае, че може да получи награда и без да е в тройката. И да се отървем от тези грозни сцени след всеки
конкурс. *DRINK*

+1 според мен така ще е най-добре

NO CARRIER

Цитат на: Aquadream - 12.01.2013 18:10
За много хора зора е да си избият комплексите. Кой ще се удари в гърдите че е победил.
За това жури му е майката а не народен глас.

Някой беше казал - Глас народен, глас Божи.

Ама в тоя форум май е -Глас народен, глас безбожен.
: 12.01.2013г 17:05ч
Ами като ще ангажираш комисия за следене на гласове, което между другото ми се струва полицейска глупост, защо просто да не жури и край на мамбо джамбото?

Аз загубих на такъв публичен вот веднъж. С 15 двойки и 3 единици. Нямаше нищо скрито покрито.
От сега ти казвам тая система няма да работи.

Ако аз искам да спечеля следващата коледа не само ще направя подобаващ аквариум но и ще отворя 50 акаунта от сега и всичките ще са активни де с едно де с друго. Следа няма да оставя към себе си.

Точно как възнамеряваш да я хванеш тая измама?

Не разбираш ли Коко, че винаги ще се намерят комплексари да те надхитрят за да се избутат напред.

Журито няма как да се надхитри. или ти дават много точки или не.

Най-лесно е да форматирам харддиска и да закрия форума и сайта.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Aquadream

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 22:53
Най-лесно е да форматирам харддиска и да закрия форума и сайта.
Също толкова лесно е и да се постави жури. Пък и Ники няма да те обеси дето си му закрил сайта. :-D

JEM

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 22:53
Най-лесно е да форматирам харддиска и да закрия форума и сайта.
Искаш половината да ни умориш ли *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

NO CARRIER

Цитат на: Aquadream - 12.01.2013 23:20
Също толкова лесно е и да се постави жури. Пък и Ники няма да те обеси дето си му закрил сайта. :-D

Да, пролетният конкурс ще бъде с жури.  *THUMBS UP*

Цитат на: JEM - 12.01.2013 23:33
Искаш половината да ни умориш ли *CRAZY*


Всички ще си починем и ще имаме повече време за какво ли не.  *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 23:35
ще имаме повече време за какво ли не  *CRAZY*

Вместо да вися във форума, ще ми остане време да се занимая с аквариумите си. *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

miTko

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 23:35
Да, пролетният конкурс ще бъде с жури.  *THUMBS UP*

Всички ще си починем и ще имаме повече време за какво ли не.  *CRAZY*

В това има доста истина.
Някои ще имат повече време за фейсбук, което не е хубаво.
Разни мои АКВАРИУМИ