• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Конкурс Коледа 2012 г - Класиране

Започната от NO CARRIER, 31.12.2012 12:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стоян Михов

Аз пък искам да благодаря на всички, които участваха с аквариумите си в морската секция (9! аквариума) и на всички, които гласуваха там. Далеч съм от мисълта, че всички които гласуваха за морски аквариум разбират страшно много от рифова акваристика, въпреки това резултатите, по мое мнение, са реални. Всички хора имат усещане за красивото и правилно подреденото и направеното с мерак и талант и всеки член на форума има право да си свери "часовника". Затова според мен Коледния конкурс трябва да си остане "народен" с дребни поправки. Виж акваскейпърските са друга баница.

Голямо благодаря на Ники Цеков -  geniusloci, за осигурената голяма награда морската част на конкурса и за джентълменският му отказ да участва в конкурса по тази причина -  *privet* *BRAVO* *DRINK* - аквариумът му имаше всички шансове да се бори за първите места.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tonino

Цитат на: tomatomov197 - 31.12.2012 18:27
    Май при соленоводните е най-чисто гласуването - погледнах как са гласували първите двама : Веско и Камен Чочев , дали са за себе си 0 , а за опонента си -5 .  Браво , това е джентълменско и спортсменско гласуване .

Погледни и останалите...и тук е същата каша:-D

Асен Евгениев

Искам само да кажа на радетелите за квалифицирано жури, че и там стават ужасни гафове.
Да ви припомня миналогодишния акваскейп конкурс, където членове на международното
жури бяха някои светила в световната акваристика. Та на този конкурс аквариумът на iek
беше класиран на второ място. И сега следва най-интересното. Трима от петимата
съдии /над 50%/ са определили аквариума на iek като най-добър, като са го поставили на
първо място в личните си класации и са му дали най-много точки!!! Но в крайното
класиране.....ядец, остана втори. Изобщо това точкуване е пълен таш.к! И 9 от 10 съдии
да те признаят за най-добър и съответно да ти дадат най-много точки, пак може
да останеш втори, че и трети.
Още преди две години измислих и предложих начин на гласуване, който елиминира това
наказване на конкурентите с единици, определя по безспорен начин победителя и двамата
му подгласници, обезсмисля гласуването за себе си и същевременно запазва традицията
на Коледния конкурс да гласуват членовете на форума. Сигурен съм, че рано или късно
ще го изпробваме. :-) Весело посрещане на Новата година! *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Aquadream

Цитат на: ivan66661 - 31.12.2012 14:43
Не знам за каква подготовка става въпрос.Не съм отговорен за оценките на тези 10 човека и нямам нищо общо с тях!За пръв път участвам в конкурс и през цялото време нагласата ми беше че ще съм на някое от последните места.Когато видях класирането бях повече от изненадан,но някои коментари ме изненадаха още повече.Искам да кажа ,че не съм мамил и не съм манипулирал гласове!!! Нека модераторите да направят каквото сметнат за добре. :-)
Тъй я. А тука всички трева пасат.
Пичове гледайте някой да не ми изяде порцията. Най-зелената трева е за мен. :-D

Aquadream

Цитат на: dgwrite - 31.12.2012 15:18
Най-вероятно защото и двамата сте набухали единици на всичките си колеги. Изобщо се чудя на всички сложили единици в оценката на даден аквариум, а има и такива които се мислят за капацитети :duvar:
Да аз поставих единици на някои аквариуми, дори и на хора които са ми приятели и познавам съм поставил ниски оценки. При положение, че системата за оценки е доста ограничена няма как да приравняват по-добри с по-лоши аквариуми само да не се обиди някой.

Aquadream

Цитат на: 77 - 31.12.2012 15:55
на някой им липсва ДОСТОЙНСТВО И ЧЕСТ!
те ще се познаят по това как са гласували.
вярно сега ще спечелят някоя наградка ,но ще загубят уважение!

Важното е ча са гепнали къоравото. :-D

Aquadream

Цитат на: zariio - 31.12.2012 17:11
И искаш да повярваме че според твоята ценостна система нито един аквариум не заслужава по-висока оценка от 1 или 2?
Наистина ли го мислиш това?
Абе не мисли той така ама заради кирийката..... :-D

defilers

Съжалявам за тъпия въпрос но къде мога да ги разгледам аквариумите на участниците ?

terier4o

Цитат на: defilers - 01.01.2013 04:17
Съжалявам за тъпия въпрос но къде мога да ги разгледам аквариумите на участниците ?

В своя защита ще кажа чи съм солидно почерпен и пиян.....

Колега ..... еби ги и си лягай ......  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Lifroda

Честита нова година! Благодаря на всички гласували,организатори,спонсори и участници.Без вас нямаше да го има конкурса! Да си пожелаем повече хора да избират това прекрасно хоби и да му се наслаждават от все сърце и да се научим да бъдем по-добри!

ramedy

Честита Нова година на колегите и нека  новата  да ви донесе повече просперитет и нови по-красиви аквариуми за да ви радват вас и приятелите ви като им се любувате!  *DRINK*https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2F24vktiu.jpg&hash=66f476805da8cf079eae7914d69862515c82b5a7

Peza

За мен този конкурс оставен така е опорочен тотално.
Затова апелирам към организаторите да преразгледат класирането, и да изтрият гласовете на всички тези 34 очеизвадни бот акаунти (10 от тях така или иначе вече са премахнати), следователно да бъде съставено ново такова. Да се вземат в предвид всички мнения до тук в темата що се касае до оценките при преподреждането също така. Да се провери дали участникът който е най-облагодетелстван от техният вот, при доказване на връзка с тези акаунти, да бъде дисквалифициран и наказан!

Тъй като това би довело до евентуално издигане в класирането на моят аквариум и съответно да материални блага, желая да бъда изключен от разпределението на наградите. Молба имам да остана само като участник, тъй като това ми е първият конкурс изобщо. Ако се счете за редно нека да бъде прехмат аквариумът ми изобщо, но моля ви не оставяйте така нещата, това е безобразие и мерзавост която не мога да приема.

Не е редно и не бива да оставяте така нещата. Какво начало на новата година е това? Да си караме по-старому и да оставяме керванът да си върви...
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

borislav

+1,
За да може да се гордеем с аквариумите класирани на първите места и да покажем на подрастващите 16 годишни, че не е това начина да станеш първи!
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Ангел Христов

И аз абсолютно подкрепям Peza!!! Както и да се промени класирането, нека да бъде от истинския вот на колегите, а не от фантомни гласове!!!
Сигурно има много обидени колеги, на които аквариумите са им останали надолу в класацията, но няма дори и дума да напишат тука, въпреки всичко.
Срамота е да се печелят награди по този начин, даже не срамота - ЦИГАНИЯ ПЪЛНА Е!!!

Честита новата 2013-а!!!
Ангел
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

FHM

Просто да се анулират всички гласували с дата на регистрация по малко от 2 години и готово