• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Конкурс Коледа 2012 г - Класиране

Започната от NO CARRIER, 31.12.2012 12:29

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Peza

Абе хубаво нещо си е коледният конкурс, то било още по хубаво като си и "вътре". В навечерието на празниците при наличието на хляб остава само зрелището. Сега вече всичко е налице :).

Според мен най-доброто щом се гласува от всички регистрирани потребители, е да отпаднат материалните награди. Каквото и да си говорим, човек за пари (или тяхното изражение във филтър, нагревател и пр.) е готов на много неща,от това да манипулира вота до това да хвърли и кал в чуждата градина след класирането и виждайки че се е разминал с награда/та. Така поне ще останат само хората чакащи момента когато да сложат една тлъста единица с кеф, нищо че дефакто нямат аквариум и такива като мен които гласуват за раздел без да си имат много понятие от аквариумите там и го карат "по картинка".

Ех ... а така се бях засилил да сипя сол, но пък и организаторите са хора. Но все пак да си го кажа, накратко: Мисля че трябва да се реши коледният конкурс с какви цели и съответно формат ще е за на пред. Не може хем душата в рая, хем оная работа до края.

Весело посрещане на новата година и пълни, здрави и красиви аквариуми на всички ни! (здраве, късмет и парички са си по подразбиране;))

Цитат на: Bobby_D - 31.12.2012 16:25
Ако не си бях пуснал,гласа каква ли щеше да е общата оценка на другите потребители?Отменете моето гласуване и ме имайте само,като участник които няма право на глас!
Човек ... не ти прави чест, не се опитвай да замажеш нещата. Никой не ти говори за наградите, ти ги споменаваш, а сети се и сам защо!
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

ramedy

Привет колеги ...за моя аквариум то е ясно нито съм го гласил за конкурс нито съм си мислил че ще спечели! Пуснах го за да има повече участници в надпреварата! Но едно се чудя още..как всички пускат само критики а това си е типично българска черта! В която и да е друга държава на света всички си се поддържат и се радват на хобито си и си помагат а тук само омраза,ненавист,плюене и отврат от работата на колегите! Засрамете се и стимулирайте хората за да се радват че има надежда! Не ги смазвайте само! Няма да коментирам работите на хората ,защото не мисля че аз съм човека разбирател както някой се изтъкват а мога само да кажа едно голямо благодаря за осмелилите се да си пуснат снимки тук! Само едно ми е чудно не се познавам с Дафил но лично неговия аквариум много ми хареса и се чудя защо е толкова назад в класирането! Наздраве и нека тази нощ в 12 часа някой колеги се замислят колко дребни са те и колко малко му трябва на човек за да е щастлив ...ако изобщо могат да мислят разбира се! *DRINK*

Bobby_D

Цитат на: Peza - 31.12.2012 16:34
Човек ... не ти прави чест, не се опитвай да замажеш нещата. Никой не ти говори за наградите, ти ги споменаваш, а сети се и сам защо!

Не ми пука за наградите!И сам мога да си купя и флашка и препарати и т.н.Те това сме ние Българете...с*рем,мажем и пак си ни е гот!Докато не си оправите правилата за Конкурсите винаги,след тях ще се пишат фермани до безбожие.Нито един пост няма да напиша през 2013г. и точно заради това че е годината на змията,а вие сами се сетете защо!

zariio

Цитат на: ivan66661 - 31.12.2012 16:16
Мисля ,че всеки има право на мнение.Представата за красиво на всеки е различна, от там е разликата  в оценките. Колеги, моля Ви обосновете се по какъв начин опорочих конкурса? Не съм мамил, участвах по правилата . Съжалявам, че съм засегнал някои от участниците, но нима нямам право на гледна точка макар и от позицията на моите 16 години? С огромно удоволствие и желание се включих във форума, научих много неща от всички Вас, получих много съвети и напътствия... А сега какво се получи? Вместо да се зарадвам от успеха съм огорчен и объркан?! И се питам такива ли са нормалните отношения между колеги и евентуално приятели акваристи??? Благодаря на всички гласували за мен! Въпреки всичко пожелавам на всички Вас весело посрещане и успешна 2013 година!!! *DRINK*


Колега не ми отговори на въпроса верно ли е това че на всички аквариуми си поставил оценка 1?


ЦитатПредставата за красиво на всеки е различна, от там е разликата  в оценките.

И искаш да повярваме че според твоята ценостна система нито един аквариум не заслужава по-висока оценка от 1 или 2?
Наистина ли го мислиш това?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Ангел Христов

Поздрави на всички участници и спечелилите :)
Аз се навих да участвам с мойта скромна локва, поради това, че нямаше достатъчно участници в категория "морски аквариум" и по ред причини се наложи да изпратя няколко снимки, снимани от коляно, за което искам да се извиня на организаторите и на всички гласували с цифра различна от 1  *privet* за моя аквариум (дори не съм на последно място *JOKINGLY*)

Искам да кажа, че има страхотни аквариуми в конкурса, за които явно се влагат достатъчно грижи и средства!!!

И нещо положително накрая: благодарение на една джаджа, която за щастие имам в аквариума си и дори е сред наградите, аз все още имам морски аквариум  *CRAZY*
Така че радвайте се на малките неща, колеги и весело посрещане на новата 2013 г.
Нека да бъдем маалко по-добри :)  *DRINK*
Поздрави, Ангел

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

hristoj

Цитат на: dafil - 31.12.2012 15:59
Чак пък 20 не става-имаме колеги във форума,които  са си наясно с материята и не са от вчера в акваристиката,но така пък ще се лишим/задължително!!!/ и от тяхното участие  :-)

И да не са 20 да са 10,30,50 ,да има едни доброволци,които наистина да разбират от акваристика и чак тогава да започне конкурса.

JEM

Хах *CRAZY*нещо ми се наби на очи до като разглеждах пак дадените гласове.Направи ми впечатление,че едни и същи "колеги"са дали 1 на еди от добрите аквариуми в конкурса.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

tova_onova

От една година съм във форума и предния коледен конкурс някакси съм го подминал. То било голям панаир бе *ROFL* .  Всеки има право да си дава мнението даже и под формата на критики. Все пак критиката може да се преиме че е градивна.Не разбирам, как може някой да даде тлъста единица на аквариума на Peza. Не гласувах в категорията общ аквариум, защото съм участник в нея. Щеше да е много по дорбе, ако това право изобщо не съществуваше. Половината от споровете се въртят точно около това. Гласовете на ivan66661 и на Bobby_D с "1" и тук там "2" да позамажем положението е направо смехотворно. Всякакви оправдания са излишни. То си личи до колко амбицията за победа е взела превес над обективността.

От друга страна едвали съм дал най-обективната оценка за морски аквариум. По скоро съчинение по картинка!

Аз за себеси съм победител още със постването на снимката. С приятелката ми се бяхме разбрали, че ще престане да мъмри да извадя "водораслите" от аквата, че да имало място за рибите, ако се класирам в топ 50  *ROFL*

zariio

Цитат на: Bobby_D - 31.12.2012 17:10
Не ми пука за наградите!И сам мога да си купя и флашка и препарати и т.н.Те това сме ние Българете...с*рем,мажем и пак си ни е гот!Докато не си оправите правилата за Конкурсите винаги,след тях ще се пишат фермани до безбожие.Нито един пост няма да напиша през 2013г. и точно заради това че е годината на змията,а вие сами се сетете защо!

Човек ама ти сериозно ли говориш бе =-O
Чудя се колко достойнство трябва да има човек говорейки за нрава на Българите и в същото време очевадно нарушаваш всички правила.Или тези 1 и 2 дето си ги сложил за оценка са реални?
И смяташ ли че някой ще ти се върже на връткането като госпожица че и чак нямал да пише повече =-O

Кви мъже сте бе хора =-O =-O =-O

И под правила имам предвид моралните такива.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

77

Цитат на: Bobby_D - 31.12.2012 17:10
Не ми пука за наградите!И сам мога да си купя и флашка и препарати и т.н.Те това сме ние Българете...с*рем,мажем и пак си ни е гот!Докато не си оправите правилата за Конкурсите винаги,след тях ще се пишат фермани до безбожие.Нито един пост няма да напиша през 2013г. и точно заради това че е годината на змията,а вие сами се сетете защо!
точно ти ли ще говориш за правила ??? ако нямаше такива като теб правилата са си много добре,но ти развали всичко...
и да знаеш 90% от българите сме си честни и отговорни хора,жалкото е че ти си в другите проценти .
искаш ли да пусна една анкета да видиш кой с*ра на  конкурса? така че по внимателно с обобщенията за българите!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Bobby_D

Цитат на: zariio - 31.12.2012 17:56
Човек ама ти сериозно ли говориш бе =-O
Чудя се колко достойнство трябва да има човек говорейки за нрава на Българите и в същото време очевадно нарушаваш всички правила.Или тези 1 и 2 дето си ги сложил за оценка са реални?
И смяташ ли че някой ще ти се върже на връткането като госпожица че и чак нямал да пише повече =-O

Кви мъже сте бе хора =-O =-O =-O

Знаех си аз,че не трябва да гласувам.Всеки сам решава каква оценка ще сложи.Защо не махнете правилото всеки участник да няма право да гласува?Изтрийте на всички участници в конкурса гласовете да видим какъв ще е ефекта и дали ще има мрънкания.

Bobby_D

Цитат на: 77 - 31.12.2012 18:05
точно ти ли ще говориш за правила ??? ако нямаше такива като теб правилата са си много добре,но ти развали всичко...
и да знаеш 90% от българите сме си честни и отговорни хора,жалкото е че ти си в другите проценти .
искаш ли да пусна една анкета да видиш кой с*ра на  конкурса? така че по внимателно с обобщенията за българите!


Изтрийте на всички участници гласовете в категория "Сборен аквариум".Така,ще е най-честно!

Ilianidis

За да не се получава неспортсментско  да се гласува за хубав аквариум с единица,а на собствения ти дори по-лош колегата ти да гледа с по-реални очи,предлагам оценки 1 и 2 да отпаднат,така разликите ще са малки и крайния резултат от многото гласували ще е реалистичен. Хем ще стимулираме слабите аквариуми,хем ще се подобри конкуренцията. А тези,които са се провалили на този конкурс да нямат право на участие и гласуване на следващия.  Даже е добре оценяването да не се известява,нека остане анонимно.Само организаторите да могат да се произнасят и взимат генерални решения. Посрещаме празници все пак,много е грозно да вдигаме активността във форума с дребнави изказвания. Хайде сядайте по масите и  *DRINK*

77

за теб народа е казал- казана дума хвърлен камък.
и вземи се извини за неджентълменското си поведение.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

77

Цитат на: Ilianidis - 31.12.2012 18:15
За да не се получава неспортсментско  да се гласува за хубав аквариум с единица,а на собствения ти дори по-лош колегата ти да гледа с по-реални очи,предлагам оценки 1 и 2 да отпаднат,така разликите ще са малки и крайния резултат от многото гласували ще е реалистичен. Хем ще стимулираме слабите аквариуми,хем ще се подобри конкуренцията. А тези,които са се провалили на този конкурс да нямат право на участие и гласуване на следващия.  Даже е добре оценяването да не се известява,нека остане анонимно.Само организаторите да могат да се произнасят и взимат генерални решения. Посрещаме празници все пак,много е грозно да вдигаме активността във форума с дребнави изказвания. Хайде сядайте по масите и  *DRINK*
не си прав,нека тия неща да се казват,да се изчистват....не е дребнавост, а правда.
трябва да се покаже че тия тарикати не се толерират в форума ни ,а и в обществото ни.
това е пътя да станем по добри и толерантни.
весело посрещане на новата година! всички да сте живи и здрави!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910