• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помпичка за въздух в колба, мога ли да я изключвам за през нощта?

Започната от iafko69, 25.12.2012 23:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iafko69

Здравейте,
Никога не съм гледал риби и съм много "бос" на тази тема. Преди 2-3 дни купих, за малкия, една колбичка с две рибки, мисля че са перлени оранди (ама не съм много сигурен, ако се наложи ще пусна снимка) и им сложих една помпичка с камъче. Помпата, обаче  е много шумна, та се чудя, дали не мога да им я изключвам за през нощта?

Bolta

Пробвай да я изкараш от стаята с по-дълъг шлаух. Недей да я изключваш!
За рибите в колба, нищо няма да коментирам. :-(

Desidy

Цитат на: iafko69 - 25.12.2012 23:48
перлени оранди
Ако рибките са оранди, аквариума не трябва да е по-малък от 50-60л /на всяка рибка по 25-30л вода/.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

iafko69

А ако изкарам помпичката на терасата, дали няма да им е студен въздуха, който ще вкарва помпичката? А?

tahio

Цитат на: iafko69 - 26.12.2012 10:15
А ако изкарам помпичката на терасата, дали няма да им е студен въздуха, който ще вкарва помпичката? А?
Ще е студен разбира се. Дай малко повече информация за "колбата", преди да си уморил рибките.

iafko69

просто колба, с малко грунд и две мъхести топки....и двете рибки, на които поствам снимка,...като цяло ми се вижда, че се чувстват добре. Колбата е от най-големите и в магазина ни увериха, че е супер, даже и трета рибка щяхме да взимаме.....като цяло нямаме възможност за аквариум, а и колбата е подарък за малкия, който е на почти 2 годинки...



banderas738

Здравей колега според мен доста им е тясно на двете рибки трябва да е поне 40-50 литра аквариума като се има предвид че и доста едри стават.ако имаш нужда от аквариум пиши ще ти подаря един не е много голям ама Ще свърши работа пиши на лични да не оспамваме темта.Колко литра е колбата? Поздрави

iafko69

някъде около 10-15 литра мисля, но не съм сигурен....ще пиша на лични...

Heartwork

Препочъчвам ти да си вземеш 50 литра аквариум, по нататък, когато имаш възможност. И махни тия "тухляци", дето ги наричаш грунд.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

tahio

Аман от недобросъвестни търговци. Рибките са супер, но наистина ще им е тясно в колбата. Сега може да ти изглежда, че са добре, но ще имаш проблеми след време. Послушай колегите и им намери по-голям аквариум. Виж менюто в ляво. Има много теми и статии за начинаещи.  Ако вземеш по-голям аквариум ти препоръчвам да вземеш и вътрешен филтър. Много по тих ще бъде. Успех с начинанието.

paolo6481

И си изкарай помпичката на терасата.Тези рибки се гледат на малко по-хладно и студения въздух само ще им е от полза ако аквариума е в отопляема стая.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Heartwork

Колега tahio, не разбрах за кой става дума - "недобросъвестни търговци" ?
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

tahio

Цитат на: Heartwork - 26.12.2012 21:14
Колега tahio, не разбрах за кой става дума - "недобросъвестни търговци" ?
Става дума за това, че са му продали колбата и са му казали че може да гледа двете рибки в нея. Поне аз така разбрах. Аз това наричам недобросъвестни.

Heartwork

В днешно време, всеки си пробутва стоката. Прав си.  *THUMBS UP*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Similar topics (5)

42986

Започната от Adicolor


Публикации: 2
Прегледи: 2321

48619

Публикации: 16
Прегледи: 5973

47819

Публикации: 4
Прегледи: 2419

57384

Публикации: 5
Прегледи: 3419

19423

Публикации: 12
Прегледи: 5937