• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за общи коментари в категорията

Започната от Boby_, 23.12.2005 19:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Като цяло в тази категория има доста израстване в сравнение с предишния конкурс. Все пак очаквах повече - някои са се включили само заради самото участие. В това няма нищо лошо. Позволих си да дам оценки на участниците по десетобалната система.

П. С. Съжалявам, ако малко острият ми на моменти тон в коментарите е обидил някого. Може би изказванията ми са прекалено категорични на места, но това мисля. Не съм професионален фотограф, не си правя илюзии, че разбирам кой знае колко, но все пак се интересувам и знам това-онова.
Чух мнения за премахването на тази категория, защото не се вписва в картинката и защото е предимно фотографска и по-малко - акваристична. Този недостатък (доколкото изобщо е такъв) не е и не може да бъде причина за премахване на най-популярната категория в конкурса. Все пак съм съгласен, че трябва да се промени нещо. Добро решение ми се струва изясняването на точни критерии за какво се гласува и как се формира вотът - категорията е за СНИМКИ на ОБИТАТЕЛИ и би могло например да се гласува на 50% за снимката като снимка и на 50% - за обитателя. Варианти има и може да се стигне до добро решение.
Все пак наличието на жури от няколко човека, някои от които разбират от фотография, други - от акваристика, а трети - по малко от двете, което да състави класиране след обсъждане и  с консенсус, ми се вижда най-удачното решение за система на оценяване.

patter

Имам само една препоръка за следващия конкурс и участниците в него. За да бъде обективно оценяването, снимките трябва да са в един и същи размер. В условието на конкурса тази година беше написано 1024х768, но има страшно много снимки, които са по-малки.

niky

Напълно си прав. Ако изобщо остане тая категория, снимките с размери извън зададените ще се дисквалифицират.

Освен това, не може да се участва със една и съща снимка на 2 конкурса!
Но ...учим се в движение. :oops:

NO CARRIER

Цитат на: "patter"Имам само една препоръка за следващия конкурс и участниците в него. За да бъде обективно оценяването, снимките трябва да са в един и същи размер. В условието на конкурса тази година беше написано 1024х768, но има страшно много снимки, които са по-малки.

Ако снимаш с не много добър апарат, снимките ще станат с по-ниска резолюция. Решиш ли да ги увеличаваш, за да се вместиш в размера, качеството неминуемо ще се развали.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

1024х768 е под 1 мегапиксел.

Единствените фотоапарати с по-малка или около тази резолюция, за които се сещам, е видеокамера. С 2 мегапиксела машинка ще изкараш по-големи от тези снимки.

NO CARRIER

Дидо, не се заяждай, ще ти дам на шефа ми Сонито, 4MP, с което снимах миналия път и ще те накарам с него да извадиш снимки в близък план на 1024х768, за да те видя как ще го направиш.  :lol:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

aquamalawi

Решението е друго.
Този зададен формат е абсолютно ненужно голям, направете си експеримента да свалите която и да е снимка и после я разгледайте на по-малък формат. Със сигурност се възприема по-добре.
Не стои добре на монитора ми да "плуват" 2-3-килограмови барбуси или малвийци :lol:  :lol:  :lol:

Поздравявам всички участници и им желая още по-добри снимки за следващия конкурс.

Longanlon

Зависи от резолюцията на монитора ти (дефакто от размера му де). Ако е малка, наистина изглеждат огромни, но на един монитор 19'  са си перфектни :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "niky"Напълно си прав. Ако изобщо остане тая категория, снимките с размери извън зададените ще се дисквалифицират.

Освен това, не може да се участва със една и съща снимка на 2 конкурса!
Но ...учим се в движение. :oops:

Готов съм да обещая, че няма да участвам, даже съм готов да се откажа от всякакви коментари (което за мен е черешката на тортата - по-голям кеф от всякакви награди ми е), само и само да те навия да оставиш категорията.  :lol:

Иначе aquamalawi е съвсем прав - размер на снимката 800 пиксела на ширина е повече от достатъчен за целите на конкурса.

aquamalawi

СТИГА БЕ, как без тази категория?????????
СНИМКИТЕ са най конвертируемия конкурс във форума....
Даже имам и добра идея, която ще го направи и най-силния.....

killiman

Струва ми се неестествено да се закрие категория, към която има най-голям интерес. И като участници, и като спонсори.

AQUASAUR

Първо,искам да честитя Коледата на Всички съфорумници и да им пожелая много здраве, щастие и сбъднати мечти... :!:
Благодарение на този празник и на мен най-после ми остана малко време да седна спокойно пред компютъра
и да обърна подобаващо внимание на това изключително събитие - нашият коледен аква-конкурс...:P
та да почна и с - ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ :!:
Много се радвам,както на броя участници в тази категория този път,
така и на някои от доста добрите постижения... :P
Всъщност,това бе и моята стимулираща спонсорска цел - да възбудя у повече колеги-акваристи
тръпката за улавянето и запечатването на интересни и отличителни моменти от личния ни аква-свят...:idea:
Ще призная,че малко съм и разочарован от недостатъчната подготовка и несериозност на някои от кандидатурите...upset
За конкурса се говореше отдавна и време за подготовка имаше достатъчно...
Достатъчно и хора тук доказаха,че и със "сапунерка" могат да се направят добри снимки...
така че, Уважаеми съфорумници,
за следващия конкурс очаквам наистина да няма снимка за която да се чудиме какво точно отразява и дали изобщо е за показване...:roll:  :wink:

За да избегна всякакви съмнения за пристрастие -  умишлено не гласувах в тази категория...:dont
а пък за останалите, докато ми стигне времето и тях да разгледам...то се оказа,че гласуването приключило...Сори :oops:

Като извинение, ще се опитам да отеля внимние на всеки участник и споделя коментара си в темата му !

Относно наградите, апелирам към останалите спонсори - да уточним единствен ден,час и място за тази церемония...,
за да не стане като след миналия конкурс - на 10-тина пъти да се донаграждаваме... :!:  :wink:

Не мисля и аз,че е добра идея тази категория да се "закрива"... :wink:
по-скоро съм съгласен с предложението на Стас -
да се взаимства примера от американските Цихлид-форум и Акватик-фотографи идеята за ежемесечен фото-контест
със съответните правила и критерии... :idea:  :!:
Като за начало, ще си позволя да дам идеята на Ники - да обособи отделна форумна категория(тема) "Аквариумна фотография",
в която да се концентрират фотографските изяви на Всички нас
и оттам да става пренасочването на най-добрите снимки към евентуалната форумна галерия и месечния фото-контест...
Хайде, пък и аз с каквото мога, ще спомогна за реализацията на такова начинание... 8)

NO CARRIER

Ице, хайде, честит имен ден, колкото и да е останало от него!  :beer
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

aquamalawi

Фотографиите на аквариуми и обитателите им са доста впечатлителни дори и за страничните наблюдатели!
:idea:  :idea: За засилване на конкуренцията съм готов според скромните си възможности да помогна на съфорумците с  нагледни сеанси по фотографиране. :idea:  :idea:
Друго е "око да види, ръка да пипне" :wink:

Мястото на тези сеанси ще стане публично достояние съвсем скоро, а времето ще бъде съгласувано с евентуалните желаещи.

Дебело искам да подчертая че цел на тези сеанси е да предам наистина скромния си опит и да науча много нови неща, един вид взаимно обучение, от което всички ще спечелим.