• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Попови Лъжички

Започната от свилен стефанов, 19.05.2012 07:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

свилен стефанов

                Хора маи не ме разбирате.Езерото не заблатено но просто ме дразнат жабите и техните малки,ненавиждам ги.
От повече глава не боли.

Асен Евгениев

Цитат на: свилен стефанов - 27.05.2012 08:21
просто ме дразнат жабите и техните малки,ненавиждам ги.
Това казвам и аз. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bundy

Пусни КОИте и няма да ги има, в моя гьол, оцеляват само по-голямите жаби и нищо друго. Имах и воден плъх ама не знам къде изчезна беше готин, гледам нещо смоци се мотат, което не ми харесва. МАлки жабета ги ядат златни линове ли са орфи ли са, а хайвера и поповите всички с кеф ги ядат. Оствам кофи с вода и им изсипвам ларви на комарите.

Стоян Михов

Цитат на: MeTogu - 26.05.2012 22:19
Помагал съм на хота , неможещи да спят от жабите. Къде с пушка, къде със сомове!
Това с пушката пък било тя и въздушна не е много удачно в езерце "подплатено" с найлон.

Ако поповите лъжички са на "сухоземни" жаби няма да имаш проблем след месец просто ще изчезнат, след метаморфозата., но ако са на водни жаби една част ще ти останат в езерцето ако има какво да ядат.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tom777

Здравейте,
Какво е положението с поповите лъжички? Има ли ги още? И при мен стана подобно, но не остана нищо.

свилен стефанов

Значи положението е че нито една не остана,просто изчезнаха.
От повече глава не боли.

patz

Някои от колегите по-горе бяха споменали, че подходящ размер кои ще се справят успешно с поповите лъжички.
Та веднага ми изникна въпроса: Кой е подходящия размер?
В моето езерце имам 7 кои х 10-12см и още 4 златни (риюкин + комети) х 8-10см. посягат на поповите лъжички, но нещо не ги харесват и ги плюят. Хранането на рибките става рядко - през 2-3 дни и по малко гранули. Сега мисля да ги оставя без гранули - да си "пасът" от водораслите и да "озвереят" към поповите лъжички.
Вашите предложения?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

Емил 60

Цитат на: patz - 07.05.2014 12:16
Някои от колегите по-горе бяха споменали, че подходящ размер кои ще се справят успешно с поповите лъжички.
Та веднага ми изникна въпроса: Кой е подходящия размер?
В моето езерце имам 7 кои х 10-12см и още 4 златни (риюкин + комети) х 8-10см. посягат на поповите лъжички, но нещо не ги харесват и ги плюят. Хранането на рибките става рядко - през 2-3 дни и по малко гранули. Сега мисля да ги оставя без гранули - да си "пасът" от водораслите и да "озвереят" към поповите лъжички.
Вашите предложения?
Че има вероятност рибите да не ги ядат заради слуста която е горчива и неприятна на вкус ако ги плюят значи не стават за ядене никоя риба особено златна няма да плюе нещо което и харесва