• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Попови Лъжички

Започната от свилен стефанов, 19.05.2012 07:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

свилен стефанов

Здравеите колеги в езерото имам хиляди попови лъжички,какво да правя.
От повече глава не боли.

ico

Радвай им се.  ;-)
Ядът водорасли и боклуци по дъното, след време ще станат малки крастави жаби и ще ловят насекоми из махалата. Ако имаш риби с подходящ размер и те ще се порадват на прясна жива храна.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Първи етап на блато. Рестарт!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

golfer9699

То хубаво ще го рестартира,ама след 15-20 пак ще каже имам попови лъжички.Качи снимки на езерото да го видим вече,някой може да измисли нещо по въпроса.

FHM

Аз на твое място бих пуснал 2 сома ( европейски или по добре канален )  да ги изядът и след това аз ще изям тях.  *CRAZY*

philander

привет
това със сомовете е добро решение, но не трябва да имаш други риби.
и аз го мислих , но се отказах заради останалите риби
за да няма попови лъжички, рано напролет като видиш че жабата  е хвърлила яйцата по растения и нещо друго  просто ги изваждаш с някой кеп и така те няма да се излюпват в езерото ти . аз така правя .

facy

2-3 средни коички и проблема е решен:)

свилен стефанов

Здравеите.Езерото е рестартирано на 2 маи като е разширено  на ширина и дълбочина.Имам 10 кои и 2 жълти каракуди.Снимки очакваите скоро .Остават довършителни работи.
От повече глава не боли.

Bundy

Не разбрах какво пречат поповите лъжички и жабите? В моето даже ме е яд че нямам, ама с тия зверове вътре няма шанс.

свилен стефанов

Не че ми пречат колега но просто бяха хиляди,камъните почти не се виждаха.Сега намаляха драстично,незнаино как.
От повече глава не боли.

ico

И аз съм изненадан от това, че поповите лъжички строели блата.  =-O  Сигурно като са много, ще освирепеят и ще оглозгат рибите, после ще пръцкат много докато замирише на блато.  *CRAZY* Толкова са, колкото храна има, ще оцелеят и ще пораснат пак съобразено с това. Колкото и гладни да са, няма да нахапят найлона и да развалят езерцето.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Асен Евгениев

Мен лично не ме кефят жабите, затова своевременно разкарах няколко броя, които се бяха намърдали
в езерцето. На който му харесва езеро, пълно с попови лъжички и жаби, много ясно, че няма да взема
никакви мерки, просто ще им се кефи. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

26.05.2012 22:19 #13 Last Edit: 27.05.2012 07:49 by MeTogu
Сигурно аз нещо съм с грешка, но жабите ги свързвам с блато.
Помагал съм на хота , неможещи да спят от жабите. Къде с пушка, къде със сомове! Повечето колеги с езера, които познавам лично не желаят присъствието на жаби.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Жабешкото крякане ме дразни, защото езерцето ми е на два метра от прозореца. На други
обаче им действа успокояващо и си слушат разни такива неща.

http://vbox7.com/play:b66c152c
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!