• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

logner

Цитат
Здравей,
Поръчал си по-мощтен от нужното модел филтър, но излишна филтрация няма. Рибите които си избрал няма да имат проблем с течението, но все пак внимавай силното течение да не безпокои евентуалните нови попълнения от риби (насочи струята към някоя от стените леко нагоре). За шума: почисти перката и ротора на филтъра (внимавай да не загубиш гумените уплътнения) и провери дали шума не идва от водата която излиза от филтъра.

Поздрави
Тодор Христов

Здравей направих както каза почистих го и забелязах нещо страно за което ти ме предупреди ако съм те разбрал правилно.Най напред да почна с това ,че сложих на леглото една бяла кърпа и върху нея филтъра като почнах да го разглобявам за да не падне нещо.Отворих го много внимателно извадих перката почистих и пак си я сложох.И ето тук видях едно проблемче на снимката от книжката с упътването е дадена като номер 10 капачето на което трябва да има гумичка само ,че нямаше може ли от това да е шума както казах и по горе отворих много внимателно

колешански

Да попитам.Гумичките на флейтата на серафил120 продават ли се като резервна част,и ако да от къде може да ги поръчам?Търсих в почти всички онлайн магазини но няма.

SERA

Цитат на: колешански - 23.04.2012 17:31
Да попитам.Гумичките на флейтата на серафил120 продават ли се като резервна част,и ако да от къде може да ги поръчам?Търсих в почти всички онлайн магазини но няма.

Под гумичките имаш в предвид вакумчетата (лепките) или гумената запушалка на края на флейтата.

колешански

Цитат на: SERA - 23.04.2012 19:54
Под гумичките имаш в предвид вакумчетата (лепките) или гумената запушалка на края на флейтата.
И вакумчета за флейтата и запушалката.Аз по принцип я имам запушалката,но удължавах флейтата и я махнах,а по късно като исках да я сложа пак нещо не стана.Направо изпада *dontknow*

SERA

Цитат на: колешански - 23.04.2012 20:01
И вакумчета за флейтата и запушалката.Аз по принцип я имам запушалката,но удължавах флейтата и я махнах,а по късно като исках да я сложа пак нещо не стана.Направо изпада *dontknow*

Утре ще проверя и мога да ти дам безплатно каквото имам. Проблем е обаче как да ти ги изпратя. Имаш ли минаване през София или Варна?
: 24.04.2012г 20:08ч
Цитат на: logner - 19.04.2012 11:46
Здравей направих както каза почистих го и забелязах нещо страно за което ти ме предупреди ако съм те разбрал правилно.Най напред да почна с това ,че сложих на леглото една бяла кърпа и върху нея филтъра като почнах да го разглобявам за да не падне нещо.Отворих го много внимателно извадих перката почистих и пак си я сложох.И ето тук видях едно проблемче на снимката от книжката с упътването е дадена като номер 10 капачето на което трябва да има гумичка само ,че нямаше може ли от това да е шума както казах и по горе отворих много внимателно

Не мога да кажа дали шума идва от гуменото уплътнение. Предупреждението от предишния пост беше за гумените легла/лагерчета където влиза оста на перката на филтъра. Аз имам sera fil 60 и липсата на такова уплътнение не причини осезаема промяна в шума (преди малко пробвах). Възможно е по-големите филтри да имат по-силни вибрации и липсата на уплътнение да се усеща по-силно.


Penta

Аз купих Sera Fil 60 преди около 3 седмици, но все ме дразнеше че като че ли шуми повече от нормалното. Шумът бе като от нещо което вибрира.
Бях го отварял, разглеждах го - гумените " лагери"  си бяха на място, всичко точно.
Днес рових из аквариума и махнах филтъра че ми пречеше. След това взех само горната част на филтъра (само помпата) в ръка и го пуснах, държейки го в центъра на аквариума. Тишина... приближих го към стъклото, да го залепя с вакуумчетата  - на около 1 см. от стъклото забръмча ! Повторих няколко пъти и същия резултат - когато приближа помпата на около сантиметър до стъклото, без да го опирам , започва да шуми (както казах не бръмчене, а  вибрация като на въздушна помпа).
Много странно :(

plamennight

Странно!! Резонанс се казва колега, странното! *DRINK* *DRINK*

Penta

Цитат на: plamennight - 01.08.2012 22:28
Странно!! Резонанс се казва колега, странното! *DRINK* *DRINK*

Нямаше да е странно ако помпата беше марка Hilti  или Kango колега :-D
Не вярвам резонанса на целия аквариум (признавам че си дал точната дума) с помпата да е Working As Intended. Но..факт :)

plamennight

Ако СЕРА се е включила в тежката категория на Хилти и Канго тогава и аз не мога да помогна!  :-D

tmj

Здравейте колеги.

Искам да попитам за следното:
1. Ще стартирам BRILLUX 60 аквариума, (в комплекта нямаше филтър), какъв модел по-добре да си взема 60 или 120?
Предполагам че рибките ще станат повече от растения.

2. Къде мога да намеря тези продукти (и другите продукти на Sera) в Стара Загора?

Благодаря предварително.

Penta

1. По мой опит Sera Fil 60 е напълно достатъчен за 60 литра аквариум.

SERA

Цитат на: tmj - 13.08.2012 11:37
Здравейте колеги.

Искам да попитам за следното:
1. Ще стартирам BRILLUX 60 аквариума, (в комплекта нямаше филтър), какъв модел по-добре да си взема 60 или 120?
Предполагам че рибките ще станат повече от растения.

2. Къде мога да намеря тези продукти (и другите продукти на Sera) в Стара Загора?

Благодаря предварително.


Здравейте, за съжаление в Стара Загора никой не предлага този филтър по наши данни, а продукти на сера можете да намерите в зоомагазина на ул.Майор Кавалджиев 177, или на ул.Гурко 97


tmj

Здравейте,

Благодаря всички за отговори.

mitaka01

Искам да попитам откъде мога да си намеря за sera fil 120 модула които съединява главата на филтъра с модулите за пълнежи и модула през които минава водата ( наи-долният модул с решетките отстрани ). 
Имам три филтъра fil 120 и съм много доволен от тях.

Благодаря предварително

SERA

Цитат на: mitaka01 - 25.08.2012 10:59
Искам да попитам откъде мога да си намеря за sera fil 120 модула които съединява главата на филтъра с модулите за пълнежи и модула през които минава водата ( наи-долният модул с решетките отстрани ). 
Имам три филтъра fil 120 и съм много доволен от тях.

Благодаря предварително

Здравей,
Тези модули не се предлагат, като резервна част.

Поздрави
Сера