• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 02:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Молба за съвет

Започната от Иван Валентинов, 09.04.2012 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Колеги искам да ви помоля за съвет,понеже ми се налага следващата седмица да пътувам извън града за 4 дни и няма на кого да оставя да се грижи за дискусите ми моля ви да ме посъветвате как да оставя аквариума докато отсъствам.Предварително благодаря :)

ivotri

За 4 дни едва ли ще им стане нещо дори и да погладуват. За дискусите незнам, но съм оставял други видове за по-дълго време с пуснат филтър, ако имаш растения може и лампата да  оставиш. Продават и таблетки храна, но според мен няма нужда и по-скоро може да навреди.

Иван Валентинов

Да имам растения но за 4 дни ако денонощно свети дали пък няма да се завъдят ниши водорасли? :-)

terier4o

В никакъв случай не оставяй осветлението включено непрекъснато  *NO* *NO* *NO* .  Според мен ... ако нямаш възможност за автоматична хранилка .... дори и да гладуват 4 дни би трябвало всичко да е наред . Вярно , че аз нямам дискуси .. но моите са гладували по 10 дни ...  :-[ без да им има нещо .
Направи една по-голяма смяна на водата вечерта преди да отпътуваш  60 , 70 % примерно  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Иван Валентинов

Да това ще го направя аз така или иначе всеки ден сменям,но с храненето проблем няма да има,повече ме притеснява освтлението,ако го изгася мисля че ще има проблем с растенията,ако пък е включено пак може да има,таймер нямам за осветлението.Това е което ме притеснява :-)

bicho1976

Не оставяй осветлението включено.Твоите дискуси не бяха ли на възраст над 8 месеца?
Ако е така едва ли ще е проблем да "гладуват" четири дни.
Храни ги обилно докато тръгваш,като постепенно намаляваш дажбата.
Нямаш ли някой комшия на който да се довериш?
Купи си един таймер,струва 5 лв. :-)

terier4o

Ако се съпротивяваш да си купиш таймер ..... по-добре не свети ... . Според мен и рибите и растенията ще понесат по-добре 4 дни тъмнина  от колкото 4 дни нон-стоп светло . За растенията съм сигурен ... ама за рибите само предполагам
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Иван Валентинов

В никакъв случай не се съпротивлявам за таймер просто не съм наясно с тези неща,утре ще си купя и се надявам нещата да се оправят в тази насока.Съсед нямам на който да се доверя за съжаление на съседи не случих в тази кооперация,надявам се в следващата да не е така :-)

valnata

Взимаш си един механичен таймер за 4-5 лева и си решаваш проблема. Гледах ги в "Карфур" преди няколко дни, имаше за 4.50 :-D

Иван Валентинов

Още утре ще си купя :-)

raadkoo

Тези същите от карфура са желязни. За месец дава разлика от 2-3 мин само отклонение.

Иван Валентинов

Значи като се нагласи примерно на 12ч. означава че примерно светва в 9ч сутринта и изгасва в 9ч вечерта,след което на другия ден отново се включва  в 9ч сутринта.Поне аз така го разбирам.

tomatomov197

Цитат на: sensodine - 10.04.2012 18:01
Значи като се нагласи примерно на 12ч. означава че примерно светва в 9ч сутринта и изгасва в 9ч вечерта,след което на другия ден отново се включва  в 9ч сутринта.Поне аз така го разбирам.
Ти си го наместваш от колко до колко да работи , може и на 5 часа да го сложиш от 1 до 6 примерно :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Similar topics (5)

43619

Публикации: 0
Прегледи: 1522

35258

Публикации: 20
Прегледи: 12421

18243

Започната от batmilcho


Публикации: 16
Прегледи: 8886

10343

Публикации: 4
Прегледи: 2153

51174

Публикации: 0
Прегледи: 1505