• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Сдобиване със тубифекс

Започната от Sandro, 19.03.2012 19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Искам да попитам във кой водоем около Пазарджик мога да намеря тубифекс.
Ходих тази неделя разгледах около реката и каналите не видях да има.
И по принцип как мога по добре да разбера къде да търся.

Giorgio_Armano

Обуваш ботушите и се цопваш в реката.
Като се поровиш из тинята ще разбереш.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

tetra

Тубифекса се лови по няколко начина в зависимост от обстоятелствата.Най лесния начин е когато са в големи количества и се събират на топки като за голф,събираш топките и готово.Друг начин е да се гледа в тинята покрай брега където са тубифексите заровени в тинята а с горната си част се полюшкват във водата.Събира се тинята в кофа,засипва се с пясък и се налива вода.След 24 часа всички червей излизат на пясъка ,тъй като в тинята няма кислород.Събраните тубифекси поставяме в леген на който се прави отвор на височина около 2-3 сантиметра от дъното.В легена се поставя тънка тръбичка свързана с изпускателното кранче на водопроводната тръба и се пуска течаща вода с минимален дебит.След 24 часа тубифексите са изчистени от декстрина и са готови за хранене.Максимално с тях може да се храни не повече от една седмица,тъй като някой започват да умират и цялата култура се замърсява.Оставяме едноседмичната порция,а останалите замразяваме.
Първоначалното захранване на рибите е критично.Причините са няколко.Стомаха на рибите е елементарен и според храната с която рибите се хранят се култивират подходящи бактерии разграждащи храната.При първоначалното захранване с тубифекси липсват необходимия вид бактерии и усвояването на храната се забавя.И трябва да започнем с малки количества.Другата причина е,че рибите при първоначално захранване изяждат доста много храна и получават разтройство,от което могат да умрат.Накратко започва се с малки порции,и се храни еднократно на ден.Постепенно порциите се повишават,като се следят изпражненията на рибите.При появяване на дълги нишки при изпражненията на някой намаляваме порциите.След една седмица рибите привикват и може да се хранят толкова колкото могат да изядат един път дневно. *DRINK*

Sandro

Цитат на: Giorgio_Armano - 19.03.2012 19:47
Обуваш ботушите и се цопваш в реката.
Като се поровиш из тинята ще разбереш.
Ровил съм се цяла неделя нищо не намерих , за това писах тук.

: 20.03.2012г 11:11ч
Цитат на: tetra - 19.03.2012 20:28
Тубифекса се лови по няколко начина в зависимост от обстоятелствата.Най лесния начин е когато са в големи количества и се събират на топки като за голф,събираш топките и готово.Друг начин е да се гледа в тинята покрай брега където са тубифексите заровени в тинята а с горната си част се полюшкват във водата.Събира се тинята в кофа,засипва се с пясък и се налива вода.След 24 часа всички червей излизат на пясъка ,тъй като в тинята няма кислород.Събраните тубифекси поставяме в леген на който се прави отвор на височина около 2-3 сантиметра от дъното.В легена се поставя тънка тръбичка свързана с изпускателното кранче на водопроводната тръба и се пуска течаща вода с минимален дебит.След 24 часа тубифексите са изчистени от декстрина и са готови за хранене.Максимално с тях може да се храни не повече от една седмица,тъй като някой започват да умират и цялата култура се замърсява.Оставяме едноседмичната порция,а останалите замразяваме.
Първоначалното захранване на рибите е критично.Причините са няколко.Стомаха на рибите е елементарен и според храната с която рибите се хранят се култивират подходящи бактерии разграждащи храната.При първоначалното захранване с тубифекси липсват необходимия вид бактерии и усвояването на храната се забавя.И трябва да започнем с малки количества.Другата причина е,че рибите при първоначално захранване изяждат доста много храна и получават разтройство,от което могат да умрат.Накратко започва се с малки порции,и се храни еднократно на ден.Постепенно порциите се повишават,като се следят изпражненията на рибите.При появяване на дълги нишки при изпражненията на някой намаляваме порциите.След една седмица рибите привикват и може да се хранят толкова колкото могат да изядат един път дневно. *DRINK*

Благодаря за инфото. Със повечето неща бях запознат. Интересува ме как точно да открия тяхното местонахождение.
И кога излизат над тинята за да ги видя. Трябва ли да търся някакви знаци за да ги открия. Защото само с ровене тук там по случайност пробвах и нямаше никакъв резултат.

NO CARRIER

Навремето намирахме на Мирянско шосе под някакъв мост, където Канала пресичаше пътя или нещо подобно. http://g.co/maps/negf4 Дали не беше тук някъде.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

diso

Търсил ли си из локвите по сухия канал край Острова?

NO CARRIER

В Канала се изливаше вода от Месокомбината и имаше условия за съществуването му.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Sandro

Цитат на: NO CARRIER - 20.03.2012 13:51
В Канала се изливаше вода от Месокомбината и имаше условия за съществуването му.
Точно в този не съм. Ще се отида да проверя.
: 20.03.2012г 17:05ч
Цитат на: diso - 20.03.2012 13:27
Търсил ли си из локвите по сухия канал край Острова?
Мисля че там няма да има. Тъй като няма толкова кислород във водата. Тя е застояла , а тубифекса иска кислород.

tetra

Откриване колониите  на тубифекса не е трудно.Както вече споменах те са заровени половината в тинята,а половината са във водата правейки лакатушести движения за по добро окисляване и се виждат отдалече.Ако има няма начин да не се забележат.А във тинята която е извън водата е достатъчно с клечка да се разрови. *DRINK*

Sandro

Цитат на: tetra - 20.03.2012 18:28
Откриване колониите  на тубифекса не е трудно.Както вече споменах те са заровени половината в тинята,а половината са във водата правейки лакатушести движения за по добро окисляване и се виждат отдалече.Ако има няма начин да не се забележат.А във тинята която е извън водата е достатъчно с клечка да се разрови. *DRINK*
Благодаря ти. Преди време бях забелязал накъде че има и не мога да се сетя къде съм видял.

reaskol

Цитат на: tetra - 19.03.2012 20:28
Максимално с тях може да се храни не повече от една седмица,тъй като някой започват да умират и цялата култура се замърсява.
Не е вярно, бях си взел преди година и 2-3 месеца, червеи от Giorgio_Armano голямо количесво 800 мл буркан пълен до горе.
Още са живи и нищо им няма, само трябва да се плакнат през ден-два и си живеят в хладилника  ;-)

diso


tetra

Повече от една седмица тубифекса не може да издържи под течаштата вода.Ако ги замразим в фризера могат да издържат и повече от година.Доколкото в хладилник не съм пробвал. *DRINK*

reaskol

21.03.2012 20:22 #13 Last Edit: 22.03.2012 14:03 by reaskol
Цитат на: diso - 21.03.2012 16:08
Храниш ли ги?
Не! а и незнам какво ядът
: 21.03.2012г 20:08ч
Цитат на: tetra - 21.03.2012 19:50
Повече от една седмица тубифекса не може да издържи под течаштата вода.Ако ги замразим в фризера могат да издържат и повече от година.Доколкото в хладилник не съм пробвал. *DRINK*
Пробвай ги, такa живеят до безкрайност при мене    :-D
Ама трябва да е в по-широк съд и с по-малко вода ! мойте са в кофичка от сладолед

Nikiengi

Цитат на: reaskol - 21.03.2012 20:22
Не! а и незнам какво ядът

Суров картоф нарязан на тънки филийки!  :-)

Similar topics (5)

40224

Публикации: 4
Прегледи: 4023

19863

Започната от goldstar94


Публикации: 2
Прегледи: 3259

3884

Публикации: 43
Прегледи: 27777

44946

Започната от emko56


Публикации: 13
Прегледи: 6787

21952

Започната от tsokala


Публикации: 13
Прегледи: 7623