• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Раничка на златна рибка...

Започната от milkymonster, 20.02.2012 13:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

milkymonster

Здравейте мили хора, надявам се този път да ми обърнете внимание и да успея да помогна на моето златно съкровище...
В началото изглеждаше все едно няколко люспи са настръхнали и отдолу има зачервяване, вече ми прилича на раничка. Рибката е жизнена и се храни добре.

http://i150.photobucket.com/albums/s105/elissa_kv/Ribi/Image34.jpg

Прилича на това, но е по-малко и няма бяло по ръба на раничката или поне не се вижда.

Така изглежда аквариума. Махнах рапаните скоро.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/260140_2071141732971_1077704246_32481490_3538236_n.jpg

Лечение с бактопур, което не даде резултат купих бактопур директ. Сложих една таблетка, нямаше резултат. Смених 1/2 от водата. След ден-два баня от 2л с 1 таблетка и 1 в аквариума, отново няма резултат...

Благодаря предварително за отделеното време!

Обем на аквариума:39л

Височина:около 40 см

Грунд
Дебелина на дъното:1 см
Размер на камъчетата:5-6 мм

Осветление: няма

Филтрация

Вътршен филтър в момента с активен въглен


Филтърът работи непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума: май 2011

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: 3 смени на 1/2 от водата
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Сера бактопур и Сера батопур директ

Вода
Сменям по 10 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла минимум 2 дни. Водата е с температура  около 20 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 22 градуса.

Храна
Видове храна: Sera goldy /люспи/, Sera goldy color spirulina /гранули/
Колко често храните рибките си: 1-2 пъти на ден, в неделя глад
За колко време рибките изяждат порциите си: около 1 мин люспите, 30-40 сек гранулите (давам по 1-2)

Растения: изкуствени


Риби: 1 златна рибка, другата умря на 01.02 :(

beta61

Само една раничка ли е.Да не би това да е червенка?

milkymonster

Само една е раничката.

Продавача в магазина ми каза, че се появявала в големи водоеми, а не при аквариумни риби. Не знам дали е така...

Не знам с какво да я лекувам  *dontknow*

Довечера ще кача една долу-горе сполучлива снимка.

Boromir

Махни грозния корал от аквариума и няма да имаш подобен проблем. Корала е силно абразивен и много остър, а златните рибки са бавни и мудни  и е нормално да се наранят на корала и да имат рани!   Ако е отворена рана има едно мазило на ОТТО  казва се "Arowana Wound Protect", струва около 15-16лв., но е страшно ефикасно за затваряне на отворени рани. Под формата на гел е и трябва ръчно да намажеш рибата около и върху раната, но за две седмици ще е като нова, аз съм го ползвал не веднъж (не върху златни рибки, но това не е от значение защото е универсално) и ефекта е на 100%!
Shrimp Breeding Lover

milkymonster

Добре, ще го махна.

Има ли възможност да се е заразила от другата рибка, която умря на 01.02?

http://aquariumbg.com/forum/bolesti/bolna-zlatna-ribka-38146/

Boromir

Цитат на: milkymonster - 20.02.2012 16:37
Добре, ще го махна.

Има ли възможност да се е заразила от другата рибка, която умря на 01.02?

http://aquariumbg.com/forum/bolesti/bolna-zlatna-ribka-38146/
Не се е заразила, защото се вижда ясно че и при другата раните се от нараняване. И още един съвет махай активният въглен от филтъра докато лекуваш с каквото и да е лекарство защото той го неутрализира и му се губи ефекта като цяло на лечението.
Shrimp Breeding Lover

milkymonster

Махам въглена всеки път. На препаратите пише да се маха и аз следвам инструкциите.
А с корала съжителстват от пускането на аквариума... но все пак ще го махна.

Благодаря за съветите!

Desidy

Задължително махни корала!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

milkymonster

Здравейте отново!

Прилагам клипче, което днес направих.

Сменям 10% от водата еведневно и рибока много се радва след смяната :)
Раничката все още си стои...

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

halifa

Има едно старо лекарство което се казва сол.Ако нямаш друго решение се прави раствор на сол и вода вади се рибата и се потапя за секунди.След това я връщташ в аквата.

milkymonster

Цитат на: halifa - 23.02.2012 01:02
Има едно старо лекарство което се казва сол.Ако нямаш друго решение се прави раствор на сол и вода вади се рибата и се потапя за секунди.След това я връщташ в аквата.

Здравей,

В какво съотношение вода/сол? Солта морска ли да бъде?

**Рибока много се страхува много от кепчето, няма ли да го стресирам и да му навредя повече, отколкото да помогна?

milkymonster

Здравейте,

Ето до тук го докарахме... май няма промяна ... даже си мисля, че раничката става по-голяма.
Днес сложих сера bio nitrivec и aquatan.









Similar topics (5)

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4442

29483

Публикации: 12
Прегледи: 6132

14401

Започната от joker80


Публикации: 1
Прегледи: 2591

38093

Започната от marto557


Публикации: 2
Прегледи: 2550