• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ампулария снася хайвер – как това се случва

Започната от Сашо, 09.05.2005 09:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

totishish

Хубаво де аз имам една единственна ампулария от около 4-5м и досега не съм открил наличие на никакви яйца или там каквото и дае. Нито я местя нито я закачам съжителства с една мелания и едно малко кръгло охлювче дето изкочи от едно ново водорасло. Охлювите са с цел развъждане и са л 13л аквариум.

MeTogu

Нищо не се разбира какво искаш да попиташ.Ампулариите са двуполови охлюви и трябва да имаш мъжки и женски индивид за да имаш хайвер.Ти като имаш един няма да имаш поколение никога.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

totishish

 =-O  =-OИ сега следва въпроса как да различа половете

Radinka

А мойта умната ампулария да вземе да залепи хайвера извън аквариума върху окаченият филтър и вчера при почистване на филтъра го забелязах, но беше късно вече  (wasntme)
златарник,скаридарник и жабарник

MeTogu

Цитат на: totishish - 17.09.2010 18:28
=-O  =-OИ сега следва въпроса как да различа половете
Из форума има някъде показано коя каква е потърси и се ориентирай.
Цитат на: Radinka - 17.09.2010 18:39
А мойта умната ампулария да вземе да залепи хайвера извън аквариума върху окаченият филтър и вчера при почистване на филтъра го забелязах, но беше късно вече  (wasntme)
Не се притеснявай пак ще хвърли.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dalgia

Здравеите колеги защо все ми умират ампулариите.Живеят няколко месеца и празни черупки.Хвърляли ли са и хаивер малките се излюпват и пак същото.След няколко месеца само празни черупчици.Аквариумът е 270 литра . Гледам скаларии,анцитруси и някоя друга молинезия.Растения във изобилие валиснерия,анубиас,криптокорина.Филтри външен серсфил 250,и вътрешен 1100 литра на час.СО2 -мая и захар.Сменям около 50 литра вода на седмица.Скалриите хвърлят хаивер,имам поколение и от анцитрусите само ампулариите не вървят,и не мога да разбера защо.Ще съм благодарен ако някои ама менние по въпроса .Поздрави.   

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dalgia

Нямам боции мисля да спра CO2-то и без друго растенията ми не са капризни. *THUMBS UP*

joro1981

Ще изтупам темата от праха. Охлювите хвърлиха хайвер преди 1 седмица. Интересно ми е как сифонирате като започнат да лазят в аквариума ? В аквариум с дискуси са и немога да си позволя да не сифонирам повече от седмица. Няма ли да ги смачкам или изсмукам ?
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

MeTogu

Какви риби имаш че не можеш да си позволиш да сифонираш?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

joro1981

Пише си Методи :) Грунда ми е едър и храня с кайма. Като тръгна да сифонирам си нямаш представа колко боклуци дърпам от дъното. За това гледам да съм редовен. До сега повече от 25мг нитрати не съм имал, а и не смятам да имам.
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

MeTogu

Ами сифонирай през кепче и ги обираш и после в друг аквариум или обратно.И така докато станат достатъчно големи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Да изтупам и тази тема от прахоляка.  За да снесе хайвера-пашкула, Ампуларията трябва да има място къде да го положи. Това няма как да стане в аквариум в който нивото на водата е до разпънките или близо до ръба.  За целта трябва да намалите нивото на водата  поне с 2-3 пръста колкото и грозно да изглежда като визия. Освен това в нея не трябва да е добавяна сол или сода бикарбонат.  Температурата на водата в нормални граници 25-27 градуса. И не на последно място  да са мъжки и женски.  Шансовете да случите на двойка е 98% ако се сдобиете с 3-4 бройки от тях.

Slavov

Ампуларията ми снесе, и сомовете все си мисля , че ще отнесат малките и няма да се разбере какво е станало. Та мисълта ми е, ако закача една родилка под хайвера , мога ли там да ги отгледам за 3/4 седмици ?

dobrev

За колко време след снасянето на яйцата се излюпват Ампуларите и слизат във водата? :whistle:

Similar topics (5)

9872

Публикации: 3
Прегледи: 3234

12234

Публикации: 8
Прегледи: 5933

51045

Започната от langata


Публикации: 4
Прегледи: 3047

3762

Публикации: 8
Прегледи: 4668

1924

Публикации: 5
Прегледи: 4645