• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Victoria_-_GG

на мен ми трябва за бебетата на гупите. Ням да е добре ако един сом се скрие вътре  *ROFL*

nikka

Е,аз пък да питам за моя 25-30л. аквариум,18в.лампа за червеното на едната златна рибка в него,вътрешен филтър и кислороден с гъба и грунд с 2-3см,но имам за добавяне до 5-6см.,какви растения бихте ми  препоръчали??Под грунда няма други смески.
Нямам умение,но имам търпение! :)

zezo_inter

колко грунд ще ми е нужен за 40 литров аквариум?

Bolta

Цитат на: zezo_inter - 28.07.2011 23:57
колко грунд ще ми е нужен за 40 литров аквариум?
В изскачащото меню в ляво на екрана има калкулатор. Пишеш размерите на аквариума и желаната височина на грунда и ще разбереш.

zezo_inter

благодаря,но според мен това не е вярно защото ми изчисли 66 килограма грунд за 40 литров аквариум

Nikiengi

Цитат на: zezo_inter - 29.07.2011 10:08
благодаря,но според мен това не е вярно защото ми изчисли 66 килограма грунд за 40 литров аквариум

Ама ти да не пишеш и височината на аквариума!?! Пише се височината на слоя грунд, който искаш да постигнеш 2-3-4-5 см.  :-D

Bolta

Цитат на: zezo_inter - 29.07.2011 10:08
благодаря,но според мен това не е вярно защото ми изчисли 66 килограма грунд за 40 литров аквариум
Ми колега....написал съм го! Ще се цитирам даже :-D
Цитат на: Bolta - 29.07.2011 08:51
Пишеш размерите на аквариума и желаната височина на грунда

SpectraLL

Ще е проблем ли ако аквариума е 100см/30см/35см? Размерите не са стандартни и ме притеснява да не е прекалено тесен.
Искам да попитам и ако имате такъв аквариум, какви риби бихте сложили вие? Много ще съм благодарен, ако споделите вашето мнение!

Slavov


paolo6481

Ти пък-кроасани?С тия извити тела няма да остане едно растение в аквариума.По-добре да сложи гупи.Един такъв аквариум натъпкан с гупи от всички цветове на дъгата е страхотна гледка.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Slavov

Трябва поне 50 см широк да е ,за да се сложи хубав корен/ или повече растения да има да щъкат, а и с тези 35см трудно се обработва акваирума

MeTogu

Цитат на: SpectraLL - 30.07.2011 23:52
Ще е проблем ли ако аквариума е 100см/30см/35см? Размерите не са стандартни и ме притеснява да не е прекалено тесен.
Искам да попитам и ако имате такъв аквариум, какви риби бихте сложили вие? Много ще съм благодарен, ако споделите вашето мнение!
Данио рерио си сложи един пасаж от 20 бройки и няколко дънни рибки.После може да прочетеш кои рибки могат да съжителстват с тях и да добавиш няколко.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

SpectraLL

Цитат на: Slavov - 31.07.2011 00:50
Трябва поне 50 см широк да е ,за да се сложи хубав корен/ или повече растения да има да щъкат, а и с тези 35см трудно се обработва акваирума
Може да го направа и по нисък. С баща ми го мерихме вчера, че 35см може да е висок, ама не се замислих наистина как ще си го оправям...
Иначе идеята ти за неоните и стъклените сомчета ми допада  *DRINK* 100% ще има неони поне това измислих досега  :-[ Сега сигурно ще търса добра комбинация с неони. Мерси и за другите предложения *thanks
Искам да попитам някой гледал ли е в такъв аквариум бета с гупи? Виждам съм в един зоомагазин и продавача каза, че няма да има проблем ако е достатъчно дълъг аквариума за да може гупите да бягат. Е верно, че неговия аквариум беше бая голям де ама аз да си питам  :-P

Slavov

Следващия ми аквариум ще е 60см висок, така че не мисли че 35см е много високо, просто така ти изглежда. Колкото до бетите, аз се отказах от тях, защото никога не мога да разбера какво иска, вечно депресии, вечно омърлушени, даже когато бяха радостни си мислех че им има нещо...

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

52250

Публикации: 10
Прегледи: 5714

21071

Започната от rupi


Публикации: 3
Прегледи: 3044

55754

Публикации: 6
Прегледи: 3319

742

Публикации: 10
Прегледи: 5440

43658

Публикации: 19
Прегледи: 6870