• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

рибите се даржат неестествено

Започната от bogo, 04.10.2005 20:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bogo

ас слагам толкова малко магнезиев сулфат че параметрите на водата може изобщто да се променят(0.5 чаена лъжичка на 400л.),белите точки бяха папки които като се спукат образуваха ранички,но тях ги излекувах с FLORAN,притеснявам се да не е останал ощте някакъв паразит по рибите и да повтори.Рибите се търкат но не чак толкова често,да кажем като наблюдаваш акварюма 5-10мин.  виждаш някоя риба как се отарква в пясъка или по водораслите.Вакварюма имам и някое друго Лабео Биколор гледам че и те отвреме на време се търкат по растенията,мисълта ми е че изискванията на Лабеото за параметрите на водата са малко по различни от тези на Малави,и затова мисля че проблема не е в състава на водата.

Stas

Цитат на: "tishovsx"Не винаги тъкането в камъни и листа на растения значи, че непременно е някаква болест, рибата по някога си играе, важното е да се следи - дали приема храна, изпражнения, общ изглед и т.н.

Да, това беше за около 10-ина минути. Не го правят повече.

dido

Рибките правят така и заради стреса при рязка смяна на условията. Ако водопроводната вода и тази в аквариума ти се различават доста по някои от параметрите, това си е чиста проба рязка смяна на условията.

Similar topics (5)

46269

Започната от melissa


Публикации: 6
Прегледи: 2783

1497

Публикации: 10
Прегледи: 5707

32020

Публикации: 10
Прегледи: 4938

24669

Публикации: 3
Прегледи: 4358

13723

Публикации: 23
Прегледи: 15955