• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 06:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кога да купя рибките?

Започната от aCc3sS, 12.09.2010 16:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bells

Ти не го слушаи баща ти, моя е същия  :-D
Разправям му аз един ден как хората тука от форума си развъждат рибките и той отговаря "Не могат да ги развъдят от хайвер, това го правят по много специален начин специалистите" или трябва да сменяш по 20 литра от водата на седмица и той  " Да бе, глупости, аз на миналият аквариуми му сменях водата през 3 месеца, а са живи рибите вече 10 години (фосилиси)". Тоя човек си мисли, че знае всичко, казва, че се занимавал 40 години с отглеждане на риби и не приема съвети. Аз обаче нали му вдигам фасоните като" като ми се разболеят рибите, ти ще купуваш лекарства на 15 лв "и той ще не ще ме слуша. Така че си организирай всичко сам, има толкова полезни статии! Аз на моя откакто му натрих носа като си отгледах около 10 апистограмки от хайвер, или като не беше сменял водата 2 седмици и ми се разболяха рибите. Сега ме слуша  *THUMBS UP*

Alexfield

Можеш да си вземеш рибите, които си замислил. Моят съвет е, да ги вземеш на два пъти, а не наведнъж. Азотният цикъл все още не е стабилен и ако набухаш много риби накуп, пак ще се натровят. Затова е по-добре на два пъти през 3-4 дни.
За 30-34 литров аквариум до 10 риби от изброените е ОК. Ако сложиш до 15 ще го пренаселиш и може да имаш проблеми, но може и да нямаш.
Колкото до неоните - нямат по-къс живот от хелерите и молинезиите.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

aCc3sS

Ясно, но се молинезията е на бечи точки... От вчера

митко

Ти обаче упорито само си питаш,и въобще не мислиш да попречетеш нещо.В една друга твоя тема ти казах какво и е на молинезиата,но ти най вероятно пак няма да се заинтересоваш да я излекуваш,а ще чакаш някой да ти обясни.Ето ти четиво.Задължително си прочети всичко и тогава вече ако има нещо неясно питай.
http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

aCc3sS

То е ясно - Отравяне с Амоняк, но няма кой в къщи да ми помогне да го оправя. Нито майка ми, нито баща ми. Ще накарам майка ми, тя поне не пита някакви случайни хора като баща ми.

митко

A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch