• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Костенурка

Започната от fenkabeta, 28.03.2010 12:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fenkabeta

Здравейте искам да ви питам тези бели петна от какво се получават.Преди 1 година я зех и петното беше по голямо но една приятелка ми каза че трябва да обеля петното и то падна само в водата може ли да и падат люспите и да си сменя черупката.

valnata

Расте костенурчето. :-)

fenkabeta

Мерси много да тя найстина расте много бързо давам и само месо рибешко или филе от пиле.А такива сухи работи от магазина не яде незнам защо.Ако има само месо само месо ще яде *JOKINGLY*.А може да определиш пола и така на снимката аз мисля че е женска но незнам.
: 28.03.2010г 12:12ч
А да питам нужно ли е да яде скариди и такива храни сухи от магазина защото аз сам й зела но нейска да ги яде само цапа водата

valnata

За пола не мога нищо да ти кажа. Мъничка е още, а и той(пола) не е от значение, и без това няма да можеш да ги размножиш. :-)

fenkabeta

А нужно ли е да яде скариди и другите сухи неща от магазина защото тя не ги иска и само се цапа водата.

Peakone

Цитат на: fenkabeta - 28.03.2010 12:43
А нужно ли е да яде скариди и другите сухи неща от магазина защото тя не ги иска и само се цапа водата.

Не е задължително, може да пробваш да й дадеш маруля или обелки от краставици - моя ги обожава ;)

fenkabeta

хихи ок ще пробвам.Да й дам.

botan

Аз веднъж й бях сложил на мойта водна леща във водата, ей, не се спря това животно докато не я изяде до едно, а беше 2 шепи

fenkabeta

хихи.Сладурана

sliven

Отговарям ти, на 1 по-стар въпрос:Относно беленето на люспи.Когато я изваждаш от водата, можеш да я дращиш(чешеш)с нокти.Има моменти, се отлепят люспи на различни места.В природата, се почесват по коренища и камъни.  :popcorn:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

fenkabeta

Здравейте отново значи преди няколко седмици костенурката ми неможеше да вижда имаше нещо в окото казаха ми, че трябва да и капа капки в очите но нямах възможност да и взема и минаха се няколко седмици и гледам очите и отворени нищо и няма не са подути днес и смених малкия аквариум с голям има лампа камък голям да се пече и храна само месо друго не яде хихи.Толкова се молих да остане жива и ето че се оправи :) много се радвам.

Асен Евгениев

Издръжливи гадини са и оцеляват при най-различни екстремни условия, не случайно е забранено
да се пускат в нашите водоеми.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

fenkabeta

Аха мерси :).

Similar topics (5)

48487

Публикации: 14
Прегледи: 8765

56824

Публикации: 3
Прегледи: 3074

51114

Публикации: 3
Прегледи: 3173

40486

Публикации: 10
Прегледи: 4692

27456

Публикации: 6
Прегледи: 10265