• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Идея за Со2 бутилка с мая и захар

Започната от goldstar94, 23.03.2010 11:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goldstar94

Здравейте ! Вчера ми хрумна да си направя СО2 от мая и захар . Мислех си как да приместя бутилката в южната стая и ето какво ми хрумна . Имам едно аквариумче 12 литра и едно нагревателче 30-35 w . Идеята ми е да напълня аквариумчето с вода , да сложа бутилката СО2 която ще е половината в вода другата половина над водата   и да сложа нагревателчето да топли водата . Така ще прави повече СО2 .

Вие как мислите . [/color]

П.С - Стаята ми е в северна

Vannkata

това става през зимата , но ефекта ще е само за първите 2-3 дни - поради по голямата температура процеса ще започва по бързо, а продължителността зависи от количеството захар което сме сложили за храна на дрождите  ;-)

goldstar94

Еми да ти кажа чесно в моята стая през цялата година е зима  :-D в момента е 17-18 градуса . А зимата като е вън 35-40 вътре е 25-30   :-D  *THUMBS UP* . Днес ще пробвам и ще пусна снимки  *THUMBS UP* . Но първо искам някое и друго коментарче   :-[

stenli

Представям си лятото до колко стигат температурите, щом зимата е 35-40 :-P.

Vannkata

той май е искал да каже ''лятото'' ама нищо  *CRAZY*

goldstar94

Е извинявам се  :-D всеки прави грешки  *THUMBS UP*

bengan

Ако сложиш нагревател с терморегулатор ще можеш и да влияеш на скороста на ферментация - по висока темп. по бърза ферментация. Ще трябва обаче и въздух да пуснеш за да се разбърква водата в аквариумчето иначе отгоре ще е топла а доло студена.

goldstar94

Готово пичове . Направих го както казахте  . Сложих аквариумчето сложи бутилката , напълних аквариумчето с вода , сложих аератор , сложих нагревателчето и ся ще видим дали има резултат  *THUMBS UP*  

Довечера ще кача снимки

galin76

Сега ако кажещ и с какво ще растварящ CO2-то.

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

goldstar94

Значи сложил съм едно камаче и балончетата излизат на струята на филтара  *THUMBS UP*

stenli

Имаш и нагревател и аератор...пусни и някое рибе ;-)

goldstar94

Лал температурата е наи малко 35 Градуса  :-D :-D невярвам рибка да живее  :-P  . След 1 час ще пусна снимки да видите  *THUMBS UP* . Засега системата върви много добре  даже бих казал много добре   *banan*

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Similar topics (5)

51023

Публикации: 27
Прегледи: 11898

27038

Публикации: 9
Прегледи: 6038

17440

Започната от Caxapa


Публикации: 8
Прегледи: 9257

54280

Публикации: 3
Прегледи: 3127

38157

Публикации: 7
Прегледи: 9067