• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Питане за костенурка !

Започната от zorrity, 25.12.2009 19:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zorrity

Хора днес си взех костенурка мисля че е от червнобузите ноо бузите не са и много червени :D :D а даже са бежави нали не е болна нещо иначе е много жизнена някой ако има някой съвет за начнаещи като мен ще се радвам да го прочета :D мерси предварително ... ( за пръв път гледам костенурки ) Няма да откажа някой съвет :P  :-) *THUMBS UP* ще чакам  *bg*

bigbeer

ЕС забрани червенобузите костенурки

30.11.2009, 15:04


Забранява се вноса на територията на Европейския съюз на широкоразпространения по зоомагазините аквариумен любимец червенобуза водна костенурка (Trachemys scripta elegans).

Това се определя с Регламент на Комисията на Европейските общности. Като член на ЕС забраната важи и за нашата страна.

Тази мярка се налага, поради факта, че червенобузата водна костенурка е силно инвазивен вид, който след изпускане в природна среда лесно се приспособява към условията, размножава се бързо и измества местните видове.

Съгласно Регламент на Комисията на Европейските общности, всички екземпляри от червенобузи костенурки, които вече се намират в границите на Европейския съюз, подлежат на регистрационен режим.

Според разпоредбите на Закона за биологичното разнообразие при установяване на нарушения, физическите лица се наказват с глоба от 50 до 2000 лв., а на юридическите лица и едноличните търговци се налага имуществена санкция от 100 до 5000 лв.

пс. Мислим дека си вече под ударите на законя. Добре, че живеем в България..  *bg*

valnata

Ами опиши какви условия си и подготвил. За забраната хич да не ти пука. Това е забрана за внос на такива гадове, а ако има нужда от регистрация, и държиш да си изряден след време ще я регистрираш (не че ще те проверява някой).  Трябва да си има нагревателче и водата да е 27-28 градуса, трябва да и се дава калций и витаминчета. Не трябва да я храниш  с шунка и други меса. Има и още неща но кажи какво имаш под ръка в момента. Тези животни живеят доста дълго. Дано си готов за най малко 15-20 години съжителство с този любимец. *CRAZY*

vasso

Да и като стане голяма да не я хвърлиш в езерото на зоологическата градина. *THUMBS UP*

}|{opukc

Цитат на: zorrity - 25.12.2009 19:56
Хора днес си взех костенурка мисля че е от червнобузите

Бира, това требе да се докаже, човека не е сигурен какво точно си е взел...може да си е купил "Галапагуска гигантска" там ЕС не го лови.. *DRINK*

valnata

Отглеждането не се забранява. То и змиите не са регистрирани на 100% ама кой знае бай Иван колко питона има в гаража.

Хубаво е да я научиш да се храни извън аквариума. Ако е много малка я изваждай в някоя кутийка и там я храни. Това ще ти спести голямото почистване на аквариума от остатъците храна.  В началото може да е изплашена и да откаже  да яде на вън, но не се отказвай. Храненето извън акварима ще ти спести много мъки.

dark_messiah1

Цитат на: valnata - 25.12.2009 21:03
Ами опиши какви условия си и подготвил. За забраната хич да не ти пука. Това е забрана за внос на такива гадове, а ако има нужда от регистрация, и държиш да си изряден след време ще я регистрираш (не че ще те проверява някой).  Трябва да си има нагревателче и водата да е 27-28 градуса, трябва да и се дава калций и витаминчета. Не трябва да я храниш  с шунка и други меса. Има и още неща но кажи какво имаш под ръка в момента. Тези животни живеят доста дълго. Дано си готов за най малко 15-20 години съжителство с този любимец. *CRAZY*
Защо да несе храни с щунка и други меса,мойта е вече на 4 години и почти винаги е яла кренвиши,кашкавал,шунка,даже и сирене  :-D

zorrity

:D:D:D мии добре . аз съм взела едни такива скаридки как да и ги давам на вън тя ще ги яде ли ... не че няма да пробвам де иначе тя е малка още .. и само малко да отбележа че съм момиче  O:-)  :-D а иначе не са кой знае кви условия де днеска я взех още нямам нищо кой знае кво .. ама има каде да се изкачва от време на време като и скимне ина4е я изкарвах така малко да походи на леглото де  *JOKINGLY* *JOKINGLY* ама ми казаха че тва не проблем мии даже е горе долу хубаво .. ааа и също така да ви питам в зоо магазина ми казаха по 3-4 скаридки да и давам на ден вие кфо ше кажете мога ли да и давам и нещо друго допълнително и ако може какво и по колко малко и все пак имаите в предвид че е малка казаха ми че не мога да и давам всякакви неща щото била още малка за тфа да ви питам ввасс  :-D  *bg* нямам проблем със съжителството стига да е жива и здрава  *JOKINGLY*

valnata

Цитат на: dark_messiah1 - 25.12.2009 22:36
Защо да несе храни с щунка и други меса,мойта е вече на 4 години и почти винаги е яла кренвиши,кашкавал,шунка,даже и сирене  :-D



Това не е храната която трябва да яде. Продават се храни за тези животни. Тя яде 4 години салам и сирене ама едва ли ще достигне 20 години при този режим на хранене. Скъсява им се живота, инъче няма проблем.  Те и рибите ядът хляб ама не им даваме за да са здрави нали?

Хубаво е да я храниш в отделен съд, инъче водата в аквариума се зацапва много бързо.  Сложи някоя лампа за да се пече когато излиза на сушата. @}->--

Borko7

Аз моята я храня с храна за котки, като подбирам да има растителна, рибна и месна съставка. Вече е на 12 г. Възрастната костенурка трябва да яде повечее треви, младите повече месо.
: 26.12.2009г 10:10ч
почети малко тук:
http://www.zoomania.org/Vlechugi/Kostenurki/CHervenouha-kostenurka.html
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

zorrity

Е добре де нещо май се поуплаши или просто е самотна щото до са колко пъти съм я вадила сега за пръв се скри в черупката  :-( ии сега съм я сложила в една кутия за обувки  *JOKINGLY* и съм и сложила 1 скаридка но тя не прави нищо друго освен да се катери по стените с опит за бягство въобще не забелязва скаридката ....  *dontknow*

valnata

Ще я забележи. Няма да умре от глад. Ако не днес утре ще я забележи. :-D

HaIr4o

черита ли пускаш при костенурката? =-O
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

ico

Цитат на: HaIr4o - 27.12.2009 18:07
черита ли пускаш при костенурката? =-O
Най-вероятно става дума за сушен гамарус. Цацата пък и всяка сурова риба на подходящи парчета е много по-добра храна за малки костенурки. Това с колбасите и сиренето си е дивотия, това че животните ги ядът, не значи, че е добре за тях.
Цитат на: dark_messiah1 - 25.12.2009 22:36
Защо да несе храни с щунка и други меса,мойта е вече на 4 години и почти винаги е яла кренвиши,кашкавал,шунка,даже и сирене  :-D
Трябва да сме по-отговорни към любимците си, а не да се гордеем и хвалим, че се гаврим с тях.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

sliven

Не се опитвай да я храниш на сухо(кутия за обувки или друга)В друг съд(имай в предвид,че трябва да има вода)Костенурките са топлолюбиви и следва водата да е над 20 градуса,(под 35)Гамарусите не са много хранителни(скариди),от преяждане доста често умират.Храни я по-малко,винаги да идва към ръката ти за още храна.Руското правило за хранене на рибки, важи в пълна сила:По-добре, веднъж на 3 дни,отколкото 3 пъти дневно!Може да даваш от всички варени маса, които ядеш и ти, на малки хапчици(подавай ги пред устата и , нанизани на клечка за зъби,примерно)  @}->--
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Similar topics (5)

59523

Публикации: 1
Прегледи: 9996

51111

Публикации: 12
Прегледи: 6245

27584

Публикации: 2
Прегледи: 2966

34270

Публикации: 1
Прегледи: 4284