• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Охлюви убийци (Anentome helena)

Започната от NikolaV, 01.12.2009 16:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

Някой дали има тук това животно?
Чета по чужди сайтове за него, но бих се радвал и на някой с личен опит - яде ли мелании наистина?

Също бих и купил яко някой има излишни.

pe6o_hristov

не са раци а охлюви
и наистина ядат други охлюви, дори и мелании, макар че им е трудно

NikolaV

Грешка на пръстчетата... :)
Охлюви имах впредвид.

А, не е казано, че трябва да им е лесно. И да не ги изядът докрай, то поне ако им намалят броя пак е плюс.
Имаш ли инфо дали има някъде?

}|{opukc

Цитат на: NikolaV - 01.12.2009 17:11
Грешка на пръстчетата... :)
Охлюви имах впредвид.

А, не е казано, че трябва да им е лесно. И да не ги изядът докрай, то поне ако им намалят броя пак е плюс.
Имаш ли инфо дали има някъде?

Ники, меланиите се редуцират точно за 10 дни-след 24:00 всички са на стъклото. Та по 20-30 да ловиш на ден....
Между другото моите диви дискуси ги папкат като за световно..не се майтапя. За пръв път виждам дискус да яде охлюв.

santah

Хапват мелании, планорбиси и други,които не са по- големи от тях самите.Доколкото знам не закачат  възрастните ампуларии.
Мисля, че Мишо Калкана имаше от тези убийци.

NikolaV

Жоро, при мене са няколко хиляди. Като загасне лампата за час дъното почернява. За няколко дена им намалих броя знчително, но след няколко месеца ще е същото положенито.

dok70

Има един много стар трик.
Парче сланина се завива с марля, връзва се на конец и се мята в аквариума.
По тъмни доби е налазен плътно с оФлюви.
Вадиш, тръскаш и пак залагаш!
Скоро не ми се е налагало, но доста успешно съм редуцирал планорбисите.
За мелании не съм сигурен, но не е проблем да се пробва.
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

NikolaV

И подобно пробвах, но не даде резултат. С маруля да съм точен. Един охлюв нямаше по нея.
Са ги държа гладни една седмица и пак ще пробвам. А междувременно си намерих въпросните охлюви и утре ги чакам. Ще видим какво ще стане.

zambo

Цитат на: NikolaV - 02.12.2009 10:41
А междувременно си намерих въпросните охлюви и утре ги чакам. Ще видим какво ще стане.
Ще ми е интересен резултата . Дали наистина ядят други охлюви или е търговска измислица .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

zoro40

Цитат на: zambo - 02.12.2009 12:00
Ще ми е интересен резултата . Дали наистина ядят други охлюви или е търговска измислица .
Не е измислица. Имам 5 бройки от около година и не  остана никакъв планорбис и  физа.За това време съм изхвърлил стотици празни черупки. Мелании няма в техния аквариум и не знам дали се справят с тях, но  планорбиса им е любимата храна.

bobusy

Да, и аз потвърждавам, излапаха планорбисите до последния. За меланиите не е точно така, защото няма кой знае какво намаляване на бройката, но сигурно си хапват по някой и друг.

assensi

Ники и аз ще чакам за резултат, а междувременно отивам до магазина за сланина ;)

Demure

Аз имам от тия охлюви  изядоха  всички гадинки и сега се чудя с какво да ги храня някои може ли да ми дъде съвет къкво друго ядът

MeTogu

Развъждаш си други охлюви и ги храниш с тях,или артемия - ама едва ли  ще стигне до тях ако имаш риби.Иначе ядат и храна за рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

миа

19.12.2010 18:49 #14 Last Edit: 05.01.2011 16:30 by миа
 Богата на протеини храна им трябва. Може би кайма за дискуси (имаше май рецепта във форума).

Similar topics (5)

6940

Публикации: 12
Прегледи: 4326

50082

Започната от nekros


Публикации: 0
Прегледи: 1983

38084

Започната от aqua_


Публикации: 23
Прегледи: 10531

2875

Публикации: 12
Прегледи: 6320

1747

Публикации: 5
Прегледи: 4119