• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Участник №5 - miTko : Холандски аквариум-aquascaping

Започната от Igi, 25.05.2005 20:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abaro

От мен 6.
Браво наборе! Направих сравнение с една снимка от края на годината която беше показвал - разликата е огромна! Аквариума ти е стахотен. Особено при този обем. Всички растения са с много свежицветове, а градацията от центъра към краищата създава чувство за обем. Тази алтернантера как я спретна така? Аз една я мъчих 3-4 месеца и всяка седмица и падаше по едно листо :cry: .
Забележките ми са за едрия грунд и малко едрите за размера на аквариума  листа на хигрофилата.
Успех!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

miTko

Цитат на: "abaro"От мен 6.
Браво наборе! Направих сравнение с една снимка от края на годината която беше показвал - разликата е огромна! Аквариума ти е стахотен. Особено при този обем. Всички растения са с много свежицветове, а градацията от центъра към краищата създава чувство за обем. Тази алтернантера как я спретна така? Аз една я мъчих 3-4 месеца и всяка седмица и падаше по едно листо :cry: .
Забележките ми са за едрия грунд и малко едрите за размера на аквариума  листа на хигрофилата.
Успех!
Алтернатерата е голяма мъка, на път съм да реша дали да я махам... :oops: Напоследък някой взе да си я хапва!!! Ако го хвана кой е ще му спукам Г*** ! :evil: Оглеждам се за ампулариите, но не мога да ги хвана в издънка...За грунда и хигрофилата знам, влизат в сметките за махане.
Разни мои АКВАРИУМИ 

kraltchev

В този аквариум мисля че всички виждаме много примери за това как се постигат различни ефекти в акваскейпинга:

- Валиснерията на заден план изтягаща се напред създава дълбочина
- Стеблените растения между валиснерията и криптокорините запълват пространството напомняйки за открита поляна
- Камъка пред "полянката" се откроява много добре на фона на растенията а не е просто оставен сам да стърчи, ниския мъх добавя още едно измерение
- Прекрасен детайл са късите стеблени растения пред камъка
- Криптокорините са на преден план а анубиаса в ляво е малко по-назад - това е класически начин да се наблегне на перспективата "преден-заден план"
- Ниските червени растения в средата помагат да се обедини композициата но не са прекалено високи така че всичко да се слее в едно
- Голямата хигрофила направо е убиец, изглежда много здрава и е подрязавана/садена много точно за постигане на този падащ ефект
- Анубиаса изглежда точно на място на фона на високия камък
- Ниската "трева" на преден фон е с голяма роля, без нея пространството би изглеждало прекалено празно

Единствените неща които не харесвам толкова много са едрия чакъл и странното ми общо впечатление че аквариума е по къс от 75 см. Обикновено стремежа е да се създаде противоположната илюзия - илюзия на по-голям аквариум.

--Николай

niki033

Отличен холандски аквариум! отличен 6! Браво! :bravo  :bravo  :bravo

Stas


miTko

Цитат на: "Stas"niki033, ама и тук има скала менте!
Декора ли визираш или дървото? Декора в ляво е от пластмасова "кора" и налепени върху нея естествени камъни! А другото в дясно е дърво, колкото и да не ви се вярва, в гората имаше още по-невероятни форми. :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

AQUASAUR

miTko,  не знам защо,но аквариума ти предизвиква в мен асоциация с едни табелки(от онова време):
"Образцов хигиеничен дом"!
Израстнал съм в къща...и двора на съседа(категоризиран с похвалната табелка), изглешдаше почти така... :P
тоест, беше една скромна,но китна градина с кътчета за всичко...имаше къде да залягаш, да се криеш, да се катериш...
дори и импровизираното му "барбекю"...изглеждаше почти като твоето филтърно укритие... :D
Кефи ме здраво "анубиасната каскада" и "многоцветната вълна", люшнала се от ъгъла към "хълма", преливаща в нюанс и светлина... :P
И за кусур ще кажа само: Рибите къде са...?    На "Криеница" ли играят...или на "Стражари и апаши"...:roll:
Тук-таме проблесне някоя......а доста пусто е без тях...  :wink:

От мен  5-тица !

miTko

Рибите са двадесетина(без SAE, тогава още нямах), не  ми  се пускаше храна по време на снимките, за да ги накарам да се строят отпред.Тогава наистина щеше да заприлича на "образцов дом"  :) Пак щяха да са размазани на снимките без светкавица, особено хемиграмусите, които са доста подвижни. А и в тази категория едва  ли рибите са най-важни. :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

AQUASAUR

Прав си - не са най-важните !
И все пак едно е да видиш някое самотно хелерче...и замазан силует...,
друго е да се изкефиш на някой пасаж "Меланотаении","Боелки","Телматерини"...:P  :D
Но не затова ти е 5-тицата..., не ти поставих максималната оценка, просто защото мисля,че има няколко аквариума които би трябвало да са с една единица над твоя... :roll:

Stas

Цитат на: "miTko"Пак щяха да са размазани на снимките без светкавица, особено хемиграмусите, които са доста подвижни. А и в тази категория едва  ли рибите са най-важни. :wink:

Я гледай как съм ги "препарирал" мойте хемиграмуси:
http://www.photo.domainbg.com/album_page.php?pic_id=281

miTko

Цитат на: "Stas"
Я гледай как съм ги "препарирал" мойте хемиграмуси:
http://www.photo.domainbg.com/album_page.php?pic_id=281
Аз също, но на други снимки. :wink:  Моите са Hemigrammus caudovittatus и са много пъргави. В Аржентина тренират с националния по футбол! :lol:
Разни мои АКВАРИУМИ 

cihlidi_fan

Категорично 6! punk  :bravo  :bravo  :bravo
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786