• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

харесва ли ви този аквариум?

Започната от almaren, 01.07.2009 11:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

almaren

аквариумчето е 30 литрово,без награвател,с китайска помпичка,кварцов пясък и интересни камъни.направих го за един мой приятел,който гледа в момента лишанки и една комета.тя не се вмества в интериора и ми обеща да я преместят в друг аквариум.  
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg12.imageshack.us%2Fimg12%2F2697%2F66907613.th.jpg&hash=1fc0456b5a0f53fc28c0d029a8f2328b9ddc5420

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg16.imageshack.us%2Fimg16%2F2393%2F67827456.th.jpg&hash=aed28f13788c31be48670d4cf98558633af37f20

petkob

Грундът и фонът ми харесват. Камъните са хубави и добре подредени. Двата малки плоски камъка вляво и вдясно върху грунда ми се виждат излишни.  Зеленината е малко, но предполагам, че е въпрос на време.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

almaren

това били някакви шисти не знам откаде ги намериха ако има някой желаещ нека пише.аз ще го свържа с човека.

miTko

Ако ще добаваш и умножаваш растенията, използвай по-високи камъни, тези ще се изгубят в шубрака. Растенията е хубаво да са с дребни(или тясни) листа, а рибите с размер до 1/20 от дължината на аквариума. Това като някакви естетични норми.
Разни мои АКВАРИУМИ 

BOJO

Допада ми като визия. Може би да пробваш двата стръчащи камъка в средата да ги добавиш към една от двете купчини. Плоското речно камъче и според мен не е на място, бих го махнал.


nenad66

Tie dva mali kamenja mozes da gi izvadis,tie se visok, a i malku eksperimentiraj so kamenjata ,mozes  uste op ubav raspored da dades, pregledaj nekoi sliki od Amano galeriite kako idea *THUMBS UP*
svaleriste staro

igenov

Мисля, че ще стане добре. Само камъните трябва да се подредят по подходящо. Успех!

Peter_a

Хубав е ама малко зеленинка. Мен пък ми харесва подредбата на камъните
С времето слабия става силен, а силният свободен!

almaren

съгласен,съм с речното камъче и ще го махна.имам и ново растение,очаквайте скоро ъпдейт на снимките:)   

Raven

При подредбата на камъните не си спазил едно основно правило- да няма два еднакви камъка!

И още едно- има различни по вид камъни.

"При техниката Iwagumi основният акцент е върху подредените по особен начин камъни, а корени не се използват.
Камъните са костите на подводната градина - правилното им поставяне полага основата на цялата композиция. Ако поставим правилно камъните, след това подводната градина сама ще се изгради върху тях. За японците каменните градини са магически конструкции. Според тяхната идея пясъчните вълни са космосът, а камъните са островите, на които ние живеем

Има пет основни типа камъни. Най важен е Големият камък - той е един и е водещ в цялата картина. Пред него не се поставят по малки камъни.
Срещу него има група от по малки камъни, която му хармонира. Много е важно да се създаде "връзка" между групите камъни, за да има завършеност картината.

Високият камък символизира тялото (Taidoseki) а ниските символизират душата (Reishoseki ), за това е толкова важна връзката между двете групи камъни. В противен случай аквариумът ще изглежда като тяло, отделено от душата си - нарушена хармония.

Между тях се слага плосък камък който символизира сърцето (Shintaiseki) - той е свързващият елемент между двете групи камъни и именно той осигурява хармонията, въпреки че е най нисък.
Между камъните се засаждат ниски тревисти растения, които създават илюзия за поляна или степ. Растенията са с тънки стебла и ненатрапчив вид. Това се прави за да не се откъсва окото от композицията на камъните, които са основният елемент."

Петте основни правила при ивагуми са:

1.Камъните винаги са нечетен брой- 3,5,7....

2.Не се слагат камъни с еднакъв размер или форма.

3.Не се използват камъни от различни породи или райони- камъните винаги са еднакви като цвят и структура.

4.Камъните не се поставят в неестествени за тях положения- да не противоречът на вътрешната им същност.
Тоест заострен конусовиден камък не може да се хакне набит с върхът надолу.

5.Камъните не се редят в една равна редица.


Ето тук състезателите от световното по хардскейп ивагуми в Япония- снимки на състезателите и на коркциите които е направил Амано на всяка композиция след това.

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=mgallery;sa=item;id=511
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Divane

разгледах голяма част от снимките..
доста от подредбите ми харесват повече преди да ги "намести" мастера..други,според мен, ги е пипнал само за да се направи на най-най..

ама коя съм аз,че да коментирам работата на Големия?! :-D

Gioko

 *offtopic  Деси, първо работиш за име, а после името работи за теб. Г-н Амано и "ако" да сложи в аквариума си, хората ще ахкат, защото го е направил той. Така е устроено обществото ни.

А в крайна сметка всичко опира до личното чувство за естетика ...
Citius, Altius, Fortius ...

Divane

да,да..знам отлично за кое как се работи ;) ама това не пречи да се изкажа де  :-D

Joromladiqakvarist

Цитат на: Gioko - 02.07.2009 16:14
*offtopic  Деси, първо работиш за име, а после името работи за теб. Г-н Амано и "ако" да сложи в аквариума си, хората ще ахкат, защото го е направил той. Така е устроено обществото ни.

А в крайна сметка всичко опира до личното чувство за естетика ...

Е това с акото ме уби *ROFL*
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

Similar topics (5)

42313

Започната от belqta


Публикации: 6
Прегледи: 2863

48982

Започната от lokido


Публикации: 11
Прегледи: 3104

17983

Публикации: 56
Прегледи: 18308

12824

Започната от Borgot


Публикации: 26
Прегледи: 8261

27902

Започната от vilch0


Публикации: 0
Прегледи: 1579