• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с red cherry моля за помощ

Започната от mo4itos, 23.06.2009 18:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mo4itos

от около месец имам 10 черита и вече две женски си свалят хайвера и след няколко часа изчезва от тях. Дали ще се излюпи , защо правят така, много не ми е ясно. в аквариум 25 литра са сами има мъх и ниакви водорасли дето биаха при тях в магазина. температурата е 26-28 , аерирам ги с обикнов енно камъче и габа и зашто става така  :duvar:    :duvar:  :duvar:   :duvar:
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

Деян

Не е оплоден или просто си го оставят. Не се учудвай, да, черитат си оставят хайвера и после го взимат пак.

mo4itos

искаш да кажеш че го крият някаде и после ще си го вземат ? а дано, иначе имам 6 мъжки нада ли не е оплоден . *thanks  *thanks
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

Деян

Да, възможно е да са го оставили и да го вземат пак, нищо че много автори отричат възможността за взимане на хайвера. Лично аз съм виждал женска да оставя хайвер. Една скарида имаше хайвер, имаше една риба в същия аквариум. Наложи се да я извадя, бръкнах с кепчето и уплаших скаридата, тя се изстреля през водата. Когато погледнах, видях че на мястото на което беше има хайвер. Зачаках, след час си го взе. Според мен правят това за да защитят хайвера, дори самите те да бъдат изядени.  :-)

mo4itos

съгласен сам с теб обаче моите като го махнат и повече не го взимат защтото едната хвърли преди 2 седмици и още не си го е взела  *dontknow* във стара загора водата била много твърда дали това не им е проблема или температурата защото е над 26 . а и когато втората го свали мъжките я закачаха и тя ги гонеше оххххххххх незнам  :-|  :-|  да ги преместя в 100 л с вътрешен филтър който е подходящ дали ще им е по комфортно ????? :buff: :buff: :buff: :buff:
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

zambo

Недей да правиш нищо за момента . Твърдостта на водата  не е проблем . Ако можеш охлади малко , но и това не е фатално , ако не го направиш . Изчакай месец и наблюдавай аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

dok70

Даже не го наблюдавай! ;-)
Твърдост и температура не ги вълнуват черитата.
Сложи повече явански мъх и други плаващи растения,
за да осигуриш укрития на скаридките! Пускай по малко храна на 2-3 дни
и след 2-3 месеца няма да можеш да ги преброиш!
;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

pe6o_hristov

Да не се е излюпил а неоплодения да го оставят

mo4itos

нали не сваляли не оплоден хайвер , имам 6 мъжкаря и една трета от аквариума е с мъх можеби не са се аклиматизирали още . а и днеска утре едната женска ще свали и ще видя пак какво ще стане.  благодаря за съветите  *thanks
: 24.06.2009г 17:05ч
:-) в момента едната сваля  :-D да видим ко ще стане  *dontknow*
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

mo4itos

Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

arman4o

Да споделиш, ако си го вземе.

Деян

Има нещо във водата, което я притеснява и не само нея. Препочъчвам тестове.

mo4itos

преместих ги в  100 л аквариум който стартирах преди 2 седмици и май им харесва  :-)
и мисля 4е разбрах защо не им харесваше в предния , тоой беше с грунд които държах на терасата две седмици за да умрат охлувите и после само го поизмих и ръгнах и скаридите оффффффф много тъпо от моя страна
това е новият им дом
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPq201N90.jpg&hash=633cd2325aae04c9f4946b9cc0c7d548352d5093
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

Деян

Малко вероятно, освен ако на терасата не се е замърсил с метали и по-точно мед.Не би трябвало да е проблем, все пак те не са растения че да се хранят от грунда и липсата н ахранителни в-ва в него да хи убива.  :-)

mo4itos

не липсата на храна а нали4ието на стотици мъртви олуви които мисля 4е са скапали водата

възможно ли е ??????????????


: 28.06.2009г 22:10ч
и те не умираха ами си изоставяха хайвера
Намерих една много интересна мафиотска игра - BGMAFIA.COM! Завладяваш улици, които ти носят пари. Биеш се с другите. Правиш си банда с други гангстери. Има много коли, оръжия и кучета, с които се въоръжаваш. Гра

Similar topics (5)

8986

Публикации: 14
Прегледи: 9178

49410

Публикации: 2
Прегледи: 2339

39342

Публикации: 8
Прегледи: 5874

35776

Публикации: 13
Прегледи: 5510

24352

Публикации: 14
Прегледи: 5841