• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Участник №17 - Raven : Холандски аквариум- Aquascaping

Започната от Igi, 28.05.2005 23:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Който е снимал, знае какъв гърч е... :? Отгоре снимката "прегаря", а  отдолу е тъмна. :( Аз лично слагах бяла хартия на едно място под лампите - да разсее уж, но пак не се получи...За светкавица пък е немислимо!
Разни мои АКВАРИУМИ 

lazarov

Мариане, Аквариума ти е добър няма да казвам отличен, защото ще се отпуснеш. Малко предния план ти липсва - поработи в тази насока.

dido

На 30 см ширина толкова. То и за два плана е малко, камо ли за 3.

FLEXX


Raven

Цитат на: "lazarov"Мариане, Аквариума ти е добър няма да казвам отличен, защото ще се отпуснеш. Малко предния план ти липсва - поработи в тази насока.

ох,знам. е затова следвашия аквариум ще го направя 1 метър широк :twisted:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

pazzo

Мислех като участник в конкурса да не участвам в гласуването (още повече съм и начинаещ акварист само от четири месеца), но този аквариум ме кара да направя изключение.(6)

Stas

Наистина аквариума е перфектен почти във всяко отношение.

Единствените ми забележки: фона дразни със сивия си отенък, нещо трябва да се направи... Другото - "туфичката" отдясно... не знам дали съм прав но ми тежи доста, просто е огромна.

Иначе браво! Този и на Живко според мен са фаворитите.

Raven

понеже не направих схема на растенията ,поне да обясня какво съм имал впредвид като съм редил аквариума.

в общи линии това е класическа композиция два асиметрични острова с празнина между тях.от левият остров излиза надлъжно разположен корен които стига до фокусната точка на микрозориума и по този начин се получава ексцентрично свързване на двата основни масива в композицията.
левият преден план представлява каменист сипеи от които тръгват няколко линии мъх и анубиаси ориентирани от ляво надолу и надясно - по този начин исках да компенсирам липсата на площ  отпред и да създам илюзия за растояние.
червеният куп лудвигий в дясно от средата също е каскадно ориентиран отзад напред и леко на ляво по същата причина.вътрешното растояние е 28 см. от предното стъкло до задното и това налагаше някои ограничения.
дясната част на аквариума е заета от едно растение само - единичен масив от микрозориум които да опонира на по разнообразната лява част и да е свързан с нея ненатрапчиво посредствум предният корен.
каменният сипей под микрозориума в дясно прикрива коренита му и създава баланс със същият по дълъг сипеи отляво.
купчето лизимахия аурелис в крайно ляво е просто акцент - стори ми се интересна заради кръглите си светли листа с които резонира на по тъмните мъх и анубиаси.

общо взето по тези принципи е нареден,друг е въпроса че не винаги излиза това което си замислил в началото.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas


niky

Докато се чудех какво да кажа, raven го каза най-добре - класическа композиция.
Мисля, доста добре направена.
Малко видове растения, но добре групирани и аранжирани.
А пък на 30 см, това си е направо постижение.

Това което не ми харесва е задния фон (верно нещо сивее).
Другото са водораслите по анубиасите. За съжаление и моите са в подобно състояние.

Дано тия скариди и евентуално новите охлюви помогнат, че много ме дразнят.

Май се отплеснах - от мен 6.

Raven

тоя фон си е издънка- това е хартия боядисана черна с детски водни боички ,но от темрературите и светлината посивя и аз така и не се наканих да си боядисам задното стъкло.на живо си седи почти черно ,но снимките го извадиха този сив цвят.
а ксенококуса е много досаден - беше исчезнал напълно и като сложих анубиасите  под светлината пак започна да се появява предимно по средното растение.абе недогледах някои неща- единственото ми извинение е че от три месеца не живея в София и  рядко си виждам аквариума. :(
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

abaro

Просто 6.
Това за мен е най-добрия аквариум. И като композиция и като видове растения.
Ако трябва да кажа какво ме смущава - това са камъните с които са оформени двете възвишения. Трябвало е според мен да са по едри за да стоят по-естествено. Така приличат малко на дувар. Но като цяло е чудесен аквариум.
Поздравления и за фотографчията :D
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Radi


kraltchev

За мене лично това е победителя и смятам че и тук в Америка този аквариум би бил оценен високо ако съдийте тук земат малко да си отворят очите към света :-)

Класическия У-образен дизайн тук е представен  като много добра комбинация от растения и декор (камъни, дърво).  Аквариума е много тесен, обикновено такива аквариуми не са подходящи, но това изобщо не се забелязва в този акваскейп!

Не смятам че има много да се говори какво точно е красиво тук.  Някой детайли:

- Малкото стеблено растение отпред в ляво допринася много за дълбочината
- Мъха зад анубиаса помага да няма рязко разделяне на високата ротала и ниския анубиас, а да има плавен преход
- Дървото пред роталата внася интересно разнообразие, ако мислено го махнем ще стане ясно че "нещо" е нужно точно там
- Камъните създават чувство за тежест - една от няколкото основни идеи в акваскейпнга е да се създаде чувство за естественост и принадлежност и това е постигнато тук с камъните
- Големият храст от Микрозориум балансира добре лявата част но не знам какво точно да кажа за тъмната зона под него, не смятам че има нужда да се променя но оставена така изглежда малко недовършена
- Подрязването на роталата и Микрозоруима така че да не допират много до страничните стъкла допринася за чувството че това е цялостна картина а не "натъпкана" в стъклена кутия дива растителност.

--Николай

niki033

Не разбирам кой е тоя  :cranky  които ти е дал 2- аз ти писах 6-браво!

:bravo  :bg  :bow  :bravo