• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Варене на корен - с колко сол?

Започната от chandler, 23.05.2005 13:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chandler

Намерих си един корен и сега ще го варя. Кажете колко сол трябва да сложа долу-горе при положение, че ще го събера в тенджера 4-5 литра.

Благодаря! :D
chandler

niki_s

а, да ви питам сега си взех аквариум и близките 1-2 дни ще го пускам та как да потопя едни корени на дъното му :shock: .БЛАГОДАРЯ

chandler

Цитат на: "niki_s"а, да ви питам сега си взех аквариум и близките 1-2 дни ще го пускам та как да потопя едни корени на дъното му :shock: .БЛАГОДАРЯ

Като ги превариш в солена вода и ги оставиш да се изкиснат после. Аз досега варих корените с 4-5 супени лъжици сол за 2-3 литра вода и ставаше, но не зная дали това е пропорцията и затова пуснах темата.
chandler

Живко

ами аз ръгам на 20-30л. тенджера по 4-5-6 килограма сол. :shock:  :lol:
по-добре да има от колкото да не стигне.
Никой не се е родил научен.

chandler

Цитат на: "Живко"ами аз ръгам на 20-30л. тенджера по 4-5-6 килограма сол. :shock:  :lol:
по-добре да има от колкото да не стигне.

Мерси за отговора; помогна определено
chandler

niki_s

моля важете по моя въпрос

Raven

Цитат на: "niki_s"моля важете по моя въпрос

аз имам доста корени - ето процедурата.
не ги варя а ги накисвам с вряла вода от подвижния душ в банята,търкам с твърда четка да падне кората и повърхностния слои,връзвам по един подходящ камък с рибарска корда и го пускам в аквариума.камъка връзвам странично зад корена за  да не се вижда.след един месец бъркам с ножичка ако се сетя или ми пречи камъка ,режа конеца и го вадя/камъка/
корена е накиснат и си остава на дъното без да мърда.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

Аз си купих корен от MOPANI (Желязно дърво). Потъва си даже и без да е киснал. Явно зависи и какво е дървото. Е, аз го киснах 24 часа преди да го пусна в аквариума - пускаше някакви парченца от кората.

ico

аз слагам лозови корени без да ги варя само хубаво чистене измиване и ги потапям - нямам проблеми освен ако дървото не е сурово тогава се размирисва гадно и по някакъв начин затлачва филтъра
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Longanlon

Бе внимавай ти с тия сурови лозови корени - твоя номер не го препоръчвам на никой.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

miTko

И аз  правя  подобно на  raven.
Заливам дървениите в  кофа с гореща  вода и  затискам с нещо(камък).Така  си  киснат и на  другата  сутрин  повтарям процедурата.Преди да залея  наново обаче търкам  с твърда пластмасова четка  да пада каквото може.Процедурата я  повтарям няколко  дена, не  отнема  много  време.После продължавам да кисна докато спрат да изплуват  сами.Е,  сменям  водата,  ако се оцветява.
Като потънат, изваждам, изрязвам излишните (според  мен)  части, в зависимост от идеята и може да дезинфекцирам с р-р на калиев перманганат (много си го обичам), преди да пъхна в аквариума.
Разни мои АКВАРИУМИ 

ico

за съжаление интресните разклонени лози или каквото е там идва доста голямо за да влезе  в кофа пък с друг по-обемист съд в който да завирам вода не разполам  :?  инак верно си е хубаво да се посвари и посоли  :P
Longanlon внимавам след като ми се беше желирал дунапрена и вече не повтарям грешката
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

stanko

Ако на някои са продали корен от желязно дърво са го излъгали защото то расте само в Африка и не на всякъде и е стратегическа суровина много е скъпо няма заместител от него се прави изходящият деидвуден лагер на корабите там където валът излиза от корпуса на кораба и се закачва винтът името на дървото е bakaut почити черно на цвят и с тегло доста по близо до желязото

AQUASAUR

stanko, здравей!
Явно имаш впредвид някякъв подвид на "желязното дърво"...,
защото това,което идва до нас в България кото африкански внос,
е така нареченото "мопани"...наистина тежащо все едно е от желязо...
потъва моментално във водата...
има "две лица": външно-светло кафяво и опако-тъмно,почти черно...
Плюса му е, че има доста рачупена форма...,
не се нуждае от "специална обработка"...и отделя "танин"...
Ама май по-скоро и то в продължение на месеци...
отделя един гадно-кафеникав пигмент,който мен лично не ме кефи... :roll:  :wink:

DSS

Аз имам корени от върба в аквариума си също. Сварих ги в солена вода и ги пуснах в кладенеца за 2-3 седмици. После ги сложих в аквариума и потънаха. :)

Similar topics (5)

42241

Публикации: 9
Прегледи: 4826

12477

Публикации: 13
Прегледи: 8382

28114

Публикации: 1
Прегледи: 2820

8671

Публикации: 2
Прегледи: 2856

21040

Публикации: 5
Прегледи: 3758