• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

От къде се пръкнаха тия малките охлювчета

Започната от mejdupraznika, 05.09.2008 18:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mejdupraznika

Докато нямах никакви проблеми с тях сега гъмжи , вадя вадя не свършват, риби не съм слагал нови, растения не съм нищо не съм правил, от къде се пръкнаха гадинките? Как да се справя някой са много малки немога да ги хвана с ръка, някаква идея как да ги сабера на 1 място и да ги изхвана или и аз незнам *DRINK*

smat

Да си слагал случайно наскоро UV лампа ?
Колкото и нелогично да звучи при мен 2 седмици след пускането на UV лампата направо ме превзеха охлювите :( Колкото и да мачкам все остават, пък и гледам да не ровя излишно, че дискусите все гледат за нещо да се нацупят и да се стресират.
Един колега предложи да даде от хищните охлюви да пробвам дали ще се изчисти аквариума ако стане ще пиша :(

borislav

Това са планорбиси най-вероятно.Сигурно си ги вкарал преди месец-два когато са били още яйца.Покрай дискусите има добри условия за размножаването им.Ако не те притесняват естетически, са полезни.Ако искаш да ги редуцираш, сменяй често водата, за да намалиш органиката и сложи някоя боция.Обирай ги сутрин рано когато са още по стъклата, има и капани на Сера,а и препарати срещу охлюви.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

mejdupraznika


balthazarvn

ако искаш даже напиши в търсачката "планорбис" да прочетеш малко...има доста методи...

zambo

Цитат на: smat - 05.09.2008 19:11
Да си слагал случайно наскоро UV лампа ?
Колкото и нелогично да звучи при мен 2 седмици след пускането на UV лампата направо ме превзеха охлювите :
Просто съвпадение . Лампата и размножаването на охлювите нямат връзка . :-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

FHM

 *offtopic Мойте планарбуси някакси се поддъжат малка брйка появят се 3-4 пораснат до 1 см измират извесно време няма и пак се появят . Незнам защо става така но е добре  :-D

Деян

Цитат на: FHM - 07.09.2008 21:13
*offtopic Мойте планарбуси някакси се поддъжат малка брйка появят се 3-4 пораснат до 1 см измират извесно време няма и пак се появят . Незнам защо става така но е добре  :-D

*offtopic
Сигурно няма достатъчно хранителни вещества за да поддържа повече,и те едвам успяват да създадат поколение преди да умрат от глад.Горките *ROFL*  :-D  :-D
И да знаеш че се казват Планорбиси. *DONTWORRY*

миа

Ама те и мойте така.Прехвърляла съм ги няколко пъти в отделен аквариум където често сипвам храна за да се размножат и пак си остават мънички.Малко пораснат ли-мрат и живите им ядат месото *CRAZY*.Ужасна гледка.Дали не става от пренаселване щото те си излюпват бебета през това време.

Деян


mejdupraznika

Вече след 1 месец откакто съм писал темата са стотици, където погледнеш по -грунда или по растенията те са там, дайте някакъв препарат с който мога да ги изтребя и ако мога да го поръчам по-интернет ще е перфектно търсих в petshop, но нямаше нищо.  *privet*

Лора

Това ще ти свърши работа http://www.aquarium-bg.com/description.php?II=223&UID=2008110115570177.78.8.5
Ако имаш скариди и ампуларии ги извади, да не заминат и те. :-)

П.С. Поръчваш си го от Big_Gonzo.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

mejdupraznika

Някакво действие на рибите или растенията? гледам дискуси и 1 хипостомус и 4 анциструсчета.

миа

Sera Snailopur-това май също е трепач за охлюви,но не съм сигурна.Последствия не би трябвало да има за рибките,но всички охлюви ще умрат,ако има скариди може и да ги засегне.

Защо не пробваш със зелев лист или таблетка?Освен,че излиза по-евтино,няма да има разлагащи се трупове насам-натам,а и след препарата трябва да се събират,не разбирам каква е логиката като могат да се извадят и живи-голяма работа като оцелее някой.Стават чудесна прясна храна за рибите,като се убият чрез счупване на черупката!

Boromir

Незнам дали знаеш ,но препаратите против охлюви садържат МЕД(Cu) *NO*!!!незнам дали няма да пречи на дискусите ]:->?
Shrimp Breeding Lover

Similar topics (5)

59031

Започната от Legal76


Публикации: 2
Прегледи: 2654

19212

Публикации: 3
Прегледи: 3026

17142

Публикации: 4
Прегледи: 2418

28839

Публикации: 10
Прегледи: 6930

4488

Започната от nikola


Публикации: 1
Прегледи: 3619