• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на V8esko69

Започната от V8esko69, 01.09.2008 17:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

V8esko69

01.09.2008 17:35 Last Edit: 03.03.2009 21:37 by discus
Много му се кефя... :-) *YAHOO* *YAHOO*
някъде около 100-110л. по-забравил съм точните размери.
бих искал да видя Вашето мнение, как Ви се струва?
приемам и критики.. :-)

http://www.album.bg/vesko69/albums/43226/
От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

jojo

Харесва ми. Просторен, дори и фонът си оцелил. Имаш основание да му се кефиш. Сигурно ще става и по-хубав...
Ако няма да отглеждаш анциструси или други подобни, търсещи укрития, махай всичко изкуствено.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

igenov

Хубав ти е аквариума, но бих те посъветвал следното: вместо фона, на който са снимани валиснерия, ротала и лимнофила по-добре засади живи растения (същите като на фона) покрай задното стъкло. Тези високите растения, на среден план ги премести на заден, а на тяхно място сложи някакви ниски - може криптокорина, анубиас или нещо такова. Това е мое мнение, а ти решаваш и най-важното е на теб да харесва.
Успех!

V8esko69

02.09.2008 09:36 #3 Last Edit: 02.09.2008 09:43 by V8esko69
За сега Ви благодаря за съветите.
Искуствени растения нямам в аквата.
И не смятам да слагам.
Имам 1 бр. анубис.
А за други растения не смея, на този етап да купувам, щото нещо трудно успявам да ги поддържам живи. *dontknow*
Това в центъра дето изглежда, като дръвче, вече започна да се разпада.
А го засадих преди около 1месец.
Стъблото му е нещо кухо...а листата са с дупки и падат сами, като на есен листопада :-)

Имам 4-5 анциструса, вече само 3 барбуса (бяха 10-12) и още други ама за имената... :duvar:

до, igenov
да те запитам , как развъждаш толкова много разтения?
аквата ти много ми хареса!!! :-)
От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

igenov

Цитатдо, igenov
да те запитам , как развъждаш толкова много разтения?

Трябва да са налице няколко важни фактора (моля модераторите да ме извинят, че пиша неща, за които е писано доста във форума):
- подходящ грунд (за някои растения, които се хранят основно от кореновата система подхранване около корените, например с глинени топчета);
- адекватно осветление (при мен беше 0,7 вата на литър - в червения и синия спектър, а след това метал-халогенно);
- подаване на СО2;
- торене при развиващи се вече растения и съобразено с тяхното количество;
- редовна смяна на вода - поне веднъж седмично 20-25%.
Успех!

rollon

Осветлението собствено производство ли е или е залупено готово

V8esko69

02.09.2008 11:44 #6 Last Edit: 02.09.2008 11:48 by V8esko69
rollon, ами да.
1бр. 18W няква об.лампа лум. и 1бр. об. лум. с обикновена фасунга.
Скоро ще правя нов корпус за 2бр. лум. и 1бр. лум. с обикновена фасунга.
и се надявм вече да е достатъчно силно.
не е най-доброто, ама за сега толкова.
Харесах  в един маг. в Пловдив една лампа, корпус и т.н. ама като ми цитираха 200-250лв. цена щях да припадна =-O =-O
От моретата се е зародил живота ни! Обичайте водата, и уважавайте всичко, което живее в нея!

bigbeer

Цитат на: igenov - 02.09.2008 09:56
Трябва да са налице няколко важни фактора (моля модераторите да ме извинят, че пиша неща, за които е писано доста във форума):
- подходящ грунд (за някои растения, които се хранят основно от кореновата система подхранване около корените, например с глинени топчета);
- адекватно осветление (при мен беше 0,7 вата на литър - в червения и синия спектър, а след това метал-халогенно);
- подаване на СО2;
- торене при развиващи се вече растения и съобразено с тяхното количество;
- редовна смяна на вода - поне веднъж седмично 20-25%.
Успех!

Ето един истински пример как трябва да се отговаря в един форум  *privet*.. /игенов, няма нужда да молиш за извинение модераторите за твоето примерно държане и за този точен отговор  *DRINK*/.
Радвам се, че не се намери някой умник да отговори преди теб със стандартното: - чети из форума, използвай търсачката... Дано със идването на есента.. и със съзряването на плодовете - узреят и повечето потребители на форума ни ;)  *DRINK*

Similar topics (5)

39933

Публикации: 2
Прегледи: 1624

57525

Започната от maxell3


Публикации: 3
Прегледи: 2267

14209

Започната от SkyNer


Публикации: 7
Прегледи: 3210

29632

Публикации: 454
Прегледи: 129038

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2131