• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

С какво да храня новородени гупички?

Започната от neon4o, 21.10.2007 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neon4o

Имам един въпрос,с каква храна да храня така да се каже "новородените" ми гупички?
Бяха ми каэали да си купя "въшки" или нещо от сорта беше и да я стрия на по-малки парченца!-абе с една дума да стане на прах!
Но все пак искам да чуя и вашите мнения! :-)

batRambo

Всяка храна която е достатъчно дребна за да могат да я ядат. Дафнията става както са ти казали.

MeTogu

Колега с артемия не е ли по-добре?  :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

neon4o

Ми, неэнам коя храна е по-хубава вие каэвате!
Но все пак ще послушам съветите ви и ще им давам всяка дребна храна! ;-)

theater

Най-добре си е с прясно излюпена артемия. За всички малки риби е важен добрия старт в храненето за да достигнат максималните си размери.  :-D
140л - харацини
http://starividri.org

миа

аз съм ги пуснала в общия и там ядат каквото намерят-сера випан дафния и др.

jommy

Сера микро храните, ако не ти се занимава да люпиш артемия. Има и на тетра за малки рибоци !

theater

jommy, микро-храните са за новородени хайверни риби ако нямаш с какво да захраниш.
Живата храна не може да се замести с люспи, микропан, микрогран и др.
Не искам да ме разбирате погрешно... аз също храня със суха храна, но когато се занимавах повече и захранвах през първите три месеца гупите с артемия се получаваха много по-силни и едри индивиди.
140л - харацини
http://starividri.org

jommy

theater: Ти прочете ли въобще какво съм написал: "ако не ти се занимава да люпиш артемия"

Малко данни за "Храна за малки рибки Mikropan":
Храна за новоизлюпени рибки на живородки ( Гупи, Хелери, Плати, Молинезии и т.н. ), както и за подрастващи малки на т. нар. mouthbrooder ( рибки от сем.Cichlidae отглеждащи малките си в устата )

Задоволява необходимостта от високо-енергийна храна при растежа.

Специално подбрания състав осигорява добра обмяна на веществата, добро развитие на нервната система, подобрява изграждането на костната система.

Задоволява напълно нуждите от мазнини на малките рибки.

Отлични резултати се постигат, ако всеки втори дена се дава на рибките пастет, приготвен от Sera Micron и Sera Fishtamin.

MeTogu

Демек искаш да кажеш че това е по-добро от артемията?То и аз те разбрах че не ти се занимава да люпиш но след 2-4 ден ако се захрани рибката с артемия съм сигурен че ще е много по здрава и силна от твойта каквато и салтанати от серанам какво си и другите микро храни!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

jommy

Цитат на: MeTogu - 24.10.2007 11:57
Демек искаш да кажеш че това е по-добро от артемията?То и аз те разбрах че не ти се занимава да люпиш но след 2-4 ден ако се захрани рибката с артемия съм сигурен че ще е много по здрава и силна от твойта каквато и салтанати от серанам какво си и другите микро храни!

Не аз си люпа артемия и не отричам факта за артемията. Дадох алтернатива на човека, ако не му се занимава с артемията по някакви причини. Иначе да от артемията, ще растат по бързо - за здрави и силни незнам как точно и на база какво, ще направиш сравнение. Влизаме в спор който е безмислен. Аз не отглеждам риби с цел развъждане и продажба. Имам едно аквариумче 15л с малки гупи в него около 20тина броя направих го просто да видя какъв, ще е резултата и мога да ти споделя следните впечатления. Отделените малки гупи и молинезии който се хранят с артемия и микро храни растат по бавно от гупите който оставих в общия аквариум където храня 1-2 пъти на ден с vipan и  san  на Сера и те ядът буквално каквото намерят и каквото остане. Ако при отделените гупи цветове почнаха да се появяват на 2-3 седмица на тези в общия за една седмица имаха вече цветове по опашките.

Въпроса му беше дали да ги храни с дафня като я стрива или ...?

Обяснете на момчето как да си излюпи артемията и ако не успее от първия път с какво бихте му препоръчали да си храни рибките  - пак ли с артемия и така докато се научи да си люпи артемията? :)

миа

на 1  седмица цветове по опашките!!!при колко градуса живеят рибките

Хелера-91

Аз моите ги храня с храна на дияна пет една на люспи и вече са около 35-я ден и имат  цветове при температура 25-26 градуса  ;-).Поздрави *bg*
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

миа

пък аз поддържам температура 23 градуса и се чудя после защо гупите ми са вече на 1 година а са толкова дребни и опашките на някои тепърва се оцветяват

batRambo

jommy напълно нормално е в големия аквариум да растат значително по-бързо.

Similar topics (5)

28787

Публикации: 14
Прегледи: 8236

11875

Публикации: 4
Прегледи: 4153

49988

Публикации: 15
Прегледи: 6718

8413

Публикации: 16
Прегледи: 11148