• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 19:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бетите са готови за разплод, но нямаме гнездо

Започната от s_slavcheva, 21.05.2007 12:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Хайде и аз да се похваля :). Вече 15 дни, откакто се излюпиха моите сладури. И всичко започна по погрешка :-[. Трябваше да бъдат заложени 2 бели бети (женската не е чисто бяла), но така се получи, че синята бета от картинката се докопа до една червена женска и свършили работата без гнездо. Мъжкия беше направил 5-10 балончета и на тях отгледа около 30тина бебета. Те от своя страна, се захраниха първите 10дни от разплуването си, с завъдилите се червейчета от остатъците от храна. И все още си карат на тая храна и не поглеждат артемията, което е добре дошло за мен, защото няма да се налага да ги храня, за сега. Така че, исках да кажа само, че когато природата си е наумила нещо, никой неможе да я спре :). Ето и няколко снимки на мъжкарите.
http://i198.photobucket.com/albums/aa281/tox1cv/sinqbeta.jpg
http://i198.photobucket.com/albums/aa281/tox1cv/bqlabeta.jpg
http://i198.photobucket.com/albums/aa281/tox1cv/bqlabeta1.jpg
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Ant0n86

Браво, много хубави бети!  *BRAVO* Успех и с отглеждането на малките  :-)

Desmoria

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Така, искам да попитам някой, който е гледал бебета бети, колко често им сменя водата. Защото на мене това ми е най големия проблем, да преценя колко често да им я сменям. Също така и каква част от водата да сменя. Като цяло информацията по тази част, която намерих е доста оскъдна, за това ако има някой който да ги е отглеждал до полова зрялост, нека си каже.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

shebeka

Аз мойте ги гледах в 5 литров "аквариум",хранех ги първитв 2 седмици с чехълчета и на ден им сменях по около половин литър от водата.Може и по-нарядко сигурно ама неми се рискуваше, а и много смрад става от чехълчетата. 

omanna

абе знаете ли аз ко напраих като малак толкова много исках да ги развадя тиа бети 4е напрао неможех да спа.и един пат жзе че стана работата и нали машкиа по4на да прави гнездо работи там женската хварля хайвера и аз отиам да на даскало и забравих вклю4ен  нагрежателя и кат се вра6там водата ве4е балбука6е напрао рибите мартви и аз се разплаках  :-| :-D :-D *MODERATOR*

Shagrath

 :-D *ROFL* Тогава сигурно си бил в първи клас, а сега във втори ли си?

shebeka

Мойте сега са на 40 дена и зеха да миязат на риби *YAHOO*
като ги почнах на артемия  не отделях "черупките" от яйцата и някой дето беха хапнали и от тях си заминаха.Вчера ги местих да им измия аквариума и една сигурно съм я наранил нещо щото за 3 часа гъбяса,ноо другите са си екстра *DRINK*та това мога да кажа аз с моя скромен опит. 

Desmoria

Охх, аз с тая артемия немога да се справя. Явно не ми се отдава. За сега карам на жълтък и SERA micron, но утре ще си взема някаква жива за дребосъци, че така не става. Пък и сега чакам още ново поколение, та ще видим какви ще ги свърша. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

shebeka

ами ако все на стара и развалена си попадала :-)иначе не е проблем

Desmoria

Ами да ти кажа и аз незнам какъв е проблема. Сега имам ново котило, адски много рибоци от снощи започнаха да се люпят и незнам как ще ги захранвам. Ще пробвам номера с банановата кора, да изкарам малко инфузория.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

shebeka

Moже и да се развие нещо ама ако има от къде да вземеш малко среда с вече развити е по-добре *DRINK*

Shagrath

TOXIC, захранвай първоначално със яйчен жълтък, а когато проплуват, пущай артемия. Във форума има тема за артемията. Прочети я. Аз през месец декември изкарах едно люпило от малки бети. Първите 4-5 дни захраних със яйчен жълтък. Артемията люпих във една 5 литрова ваничка, със температура на водата 28 - 29 градуса и постоянна аерация. Слагах на литър по една супена лъжица едра морска сол. Артемията се излюпваше не веднага, а постепенно, което  беше много удобно за храненето на малките, защото всеки ден имаха жива храна. Събирането на излюпената артемия правех по следният начин. Всеки ден спирах аерацията, вадех нагревателя, и поставях ваничката до прозореца, за да се съберат от единия край излюпените рачета. След това посредством тънък хлаух засифонвах водата в тази част, в която са се събрали, а изсмуканата вода преминаваше през ситна цедка, където се събираше аремията. Прецедената вода връщах обратно във ваничката, а събраното на цедката промивах със обикновена вода, така че да се събере във малко найлонво пликче артемията на цедката. Така събрана, давах веднага артемията на дребосъците. Не знам защо нямаш успех с люпенето. Да не би да са ти продали някакви престоели яйца от артемия? 

Desmoria

Значи имам новини. Предишната ми артемия, явно наистина не е ставала за нищо. Сега опитах с друга, която ми я даде една жена от зоомагазина на Сточна гара - чудесен резултат. Едиствения проблем беше, че ми бяха останали само 3 дребосъка докъто се мотам с тая артемия, но за сметка на това пък те вече са в отлично здраве. Първоначално до 1 седмица си кльопаха инфузория, но като взе да не стига и се видях в чудо с тая артемия. Явно хората са прави има артемия и артемия :). Явно не съм толкова калпава в люпенето колкото си мислех.  :-P .
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Catherine

Здравейте! Аз имам двойка бети в аквариума и ми е любопитно (понеже не съм много навътре с мат'риала), по какво се разбира, че са готови за разплод? Какви са признаците? Понеже женската я взех по-късно (преди имах друга женска, но умря), мъжкият в началото я гонеше и не се разбираха много. Но напоследък ги гледам, че взеха да се заиграват. Някакви ритуални танци правят, ежат се, обикалят в кръг в синхрон. Това има ли нещо общо, или просто си играят?  :-[ Любопитно ми е на какво се дължи това поведение, защото преди не съм ги виждала да правят така.

Similar topics (5)

55344

Публикации: 1
Прегледи: 2329

35686

Публикации: 13
Прегледи: 9039

50815

Публикации: 2
Прегледи: 2683

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3557

33425

Публикации: 17
Прегледи: 10514