• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Създаване на чифт още от излюпването - факт или измислица

Започната от dok70, 05.06.2008 11:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Цитат на: dok70 - 13.06.2008 08:07


*privet* Е това вече ми хареса ! *privet*
Леера обича по-височка температура около 28. Да не би като при живородките условията на отглеждане да определят пола-съответно по-добри условия - повече мъжкари. Това само съм го чел де. :-D Значи никой няма да подкрепи задочния ми опонент. Само да вметна не е от София и Пловдив ай да не говорим с имена, със сигурност не е и съфорумник. *bg*
*DRINK*

Ако това за живородките е вярно значи аз съм им създал много добри условя







dok70

Да си ъпгрейдна темичката...  Вам лъжа - мене истина...
От направената проба - два произволни дребосъка леери в аквариум с харацини /без други трихогастери/,
вече имам чифт готов да работи. Бях убеден, че това не може да бъде, ноооо човек се учи докато е жив.
Винаги може да се научи "някоя тънка" от старите акваристи. Сега разбирам защо така разпалено спореше колегата. >:o Затова и нещо ме жегна да опитам. Случайно попаднах и на коментар на друг колега, съфорумник. Ето цитатче :
"Ако искаш да получиш добри бъдещи чифтове - отдели си още от подрастваща възраст по два екземпляра от тях в каквито и да са аквариумчета(може и в общи,с други риби)! 99% гаранция - че ще се оформят мъжки и женски! Хем ще са си "другарчета" и фактора "мъжка агресивност" в последствие ще е сведен до минимум...Ако иначе оставиш цяла група в един аквариум - то най вероятно ще се оформят всички - еднополови,тоест - сомо мъжки или само женски(в зависимост от рН,gН,температура...)
Така че,първо си огледай рибите - да не са всичките еднакви, дали има поне един изявен мъжки и поне една "понадута" женска...
От там нататък следвай общата информация...! Не забравяй да поставиш подходящо укритие за женската в случай че не е готова за хайверене в момента! Успех!" - край на цитата.
Извод - старите пушки винаги има какво да дадат!
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Fundulopanchax

Dok, според мен напълно случайно си улучил мъжка и женска риба, като цяло тезата е напълно невярна. При повечето животни полът е детерминиран още при оплождането, така че такова напасване мъжко към женско не може да стане. Изключение правят рибите, които си сменят пола, но лабиринтовите риби не са от тях. И за чифт при леерите не може да се говори, - всеки мъжки може да хвърли с всяка женска, стига да им се  осигурят необходимите условия. Чифт има при дискусите и скалариите - при тях има обвързване  - те се разпознават дори и в аквариума да има други риби от техния вид,при леерите това не е така - при тях връзката е само по време на размножаването,след това вече не са свързани.

Similar topics (2)

42747

Започната от reaskol


Публикации: 122
Прегледи: 39572

43872

Публикации: 8
Прегледи: 3918