• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 11:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помощ за субстрат

Започната от SeraAquatan12222, 07.04.2018 14:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SeraAquatan12222

Здравейте колеги.
Ще си взимам нов аквариум с Размери 150Д/46Ш/64В.
Въпросът е колко субстрат трябва да сложа и дали е добра идея ако го покрия със кварцов пясък защото е по-безобиден за дънни риби. и изобщо освен този субстрат трябва ли да сложа и нещо друго.
обмислям да направя първия си акваскейп без никакъв опит затова който знае нека помогне Благодаря предварително

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ. :vino: :vino: :vino:

wire

Дебелината трябва да е 5+ см. Няма нужда да го покриваш с нещо. Може да направиш многослойно дъно, еднослойно, каквото ти харесва. Колко ще ти трябва, зависи от теб, ако е около 5см, ще ти трябват 15х4,6х0,5 е към 35л. субстат, затова и всички субстати са в литри. Има голям избор на пазара - АДА, Денерле, JBL и много други.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Penta

Цитат на: SeraAquatan12222 - 07.04.2018 14:30
Ще си взимам нов аквариум с Размери 150Д/46Ш/64В.

С тази височина какъвто и субстрат да сложиш, растения няма да можеш да гледаш. За скейп височина 40-45см.

SeraAquatan12222

Цитат на: Penta - 08.04.2018 18:48
С тази височина какъвто и субстрат да сложиш, растения няма да можеш да гледаш. За скейп височина 40-45см.

Здравей колега би ли ми обяснил защо? наистина и представа си нямам от тези неща в момента имам едно аквариумче 50см е високо и имам растение на което не му знам името и то няколко корена и е здраво обаче още 14см височина според мен не биха представлявали голям проблем затова моля обясни.

niki_o

Няма да прониква светлината за полянкови-а без полянкови какъв скеип?То и червени трудно ще виреят от по-претенциозните..... :whistle:

wire

Вече има достатъчно силни лед светлини, който да достигнат до тази дълбочина.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

sotneron

Да обесняваш на Пента за ЛЕД е все едно да кръщаваш Папата.:-) *ROFL*

rakim

Има растителни аквариуми с височина 70 и осветление т8.
540л Южна Америка

Penta

Цитат на: rakim - 09.04.2018 11:10
Има растителни аквариуми с височина 70 и осветление т8.

Има и вековни дървета в саксийка, това не означава че можеш да си гледаш плодове на кухненския плот. В саксия избора се ограничава до магданоз, риган и мащерка.
При тази височина избора на растения ще е силно ограничен и ще съществуват горе-долу колкото да се каже че ги има.

rakim

Не е верно.Който иска да почете и ще си направи сметка.Кое няма да върви само 5 вида за полянка (и пак не е сигурно).Всичко останало върви и в добра форма.Тъпото е че новаците не могат да се ровят толкова назад да видят аквариуми на най старите във форума,не че не може но не се сещат явно.
540л Южна Америка

bustama

Много китки могат да се гледат при тази височина. Въпроса е, че в това хоби напоследък само скейпове с тревички  и прелитащи рибо-птички се правят и фокуса се измести от реалността. Но който иска, да пробва да направи скейп със старите и корави китки в акваристиката, пък може и да му се получи. Най малкото, има толкова мъхове, с които ще стане един отличен скейп!

ostoianov

Здравейте,

Нов съм във форума така че сори ако не пиша където правилния топик.

Поръчал съм си аквариум които мисля да направя смесен растения, риби и скариди.
За растенията ще ми са необходими субстрат, почва минерали ... за многослойно дъно.
Може ли да споделите какво ползвате и най вече от къде си го набавяте!
От това което се образовах гледайки различни акваскейп step by step guides .. съм се насочил към следната комбинация:
1) JBL Volcano Mineral
2) Tropica Substrate
3) JBL Volcano Powder
4) Tropica Aquarium Soil Powder

проблема е:
1) не мога да ги намеря на едно място ... от тук и въпроса от къде се снабдявате
2) С какво мога да ги заместя ...

Поздрави

Similar topics (5)

40690

Публикации: 5
Прегледи: 3544

29917

Публикации: 8
Прегледи: 4690

10942

Публикации: 7
Прегледи: 9568

58191

Започната от chaykov


Публикации: 3
Прегледи: 2802

50428

Започната от baitoti


Публикации: 86
Прегледи: 33100