• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aquarium na Berkant

Започната от Berkant, 13.02.2021 21:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Berkant

13.02.2021 21:56 Last Edit: 14.02.2021 14:06 by NO CARRIER
Zdraveyte ! Izvinyavam se che pisha na Latiniza no nyamam kiriliza na tel. Iskah da spodelya s vas razvitieto na moyat aquarium. Zavarnah se sled 10 godishna pauza  ot hobito. Spodelyam snimki i vi molya za saveti i mnenia.    Danite sa slednite:  Staritan predi 4 sedmizi.                  -Razmeri:100 sm length 40 width;50 height.  200 litres.                    -Oswetlenie 4x45w , 1 daylight, 2 tropical(pink light) ,1 blue marine/ moon . Svetya 8 chasa na den sled kato pochnah s 10 (che ne mojeh da mu se nagledam 🙂)i mi se poyaviha green algae. Sega sam na 8 chasa 90 wata I 4 na 180 w.                              -CO2; vse oshte be puskam gas (ochakvam da doyde sledvashtata sedmiza), davam techen CO2                  -filtrazia 2 x canister (edin eiheim i edin boyu).                                -Torya sedmichno s Fe, Potassium i Edna druga smesena tor.                  Imam dosta rastenia i ribi, ne mi de izvbriyavat, no ako nyakoy iska da popita za specifichno nesto sam gotov da orgovorya.                            Blagodarya

kstoilov

Здравей,
Аквариумът е нов, в началото е почти сигурно, че ще има водорасли. От кой вид са? Явно има някакъв дисбаланс.
Най-общо казано: намали торенето и осветлението (както вече си направил). И се иска търпение. С вкарването на СО2 май отново трябва да нацелиш оптималното осветление. Аз лично светя по 8 ч на ден.

Реших трайно въпроса с водораслите, след като си взех 2 сае-та и третирах с Easycarbo, което e глутаралдехид.
Също и ръчно премахване на водораслите, където е възможно. Е, разбира се, аквариума ми е вече на 4 години.

Berkant

Zdravei, kolega . Blagodarya za savetite. Poyaviha mi se sinyo/zeleni vodorasli po dolnite lista na bavno rastyashtite rasteniya.Az sashto polzvam easy carbo na easy life , no si misleh che to e techen CO2. Mislish li che osvetlenieto mi e mnogo silno? Dokolkoto znam sinyo zelenite vodorasli de poluchavat ot prekimerno osvetyavane?

kstoilov

Да, наричат го течен СО2, но това е търговското му име. Внася се под форма, която растенията усвояват като СО2. СО2 от бутилка е истинско СО2. Ако прочетеш на етикета, хората директно са си казали, че е точно глутаралдехид. Но това е без значение в случая. Впръсквай директно по засегнатите растения, но не предозирай.

Не бих казал, че е от силно осветление, както си го описал. Когато почнеш да подаваш СО2, ще ти трябва. Мисля, че растенията още не са се адаптирали. Щом започнат да се развиват нормално, би трябвало да изчезнат водораслите. Дай им време да се адаптират. А дотогава моя съвет е да ограничиш другите торове. Това с торенето е тънка работа и иска много опити.
Аз предпочитам топчета, които се забиват в грунда. И редовни смени на водата. Имай търпение.

Надявам се знаеш, че аквариума не трябва да е изложен на директна слънчева светлина. Ако е така, трудно ще се избавиш от водорасли.

А сае-тата опасват повечето от водораслите от растенията. Аз съм много доволен от тях. И си е естествен начин за борба с водорасите.

Berkant

Blagodarya .Ne e izlojen na pry aka slancheva svetlina a i tuk na "ostova" ne vijdame mn slance :). Imam 5 ottocinclus... imah 2 Crossocheilus reticulatus no gi mahnah che mi izkorenyavaha eleoharis'a . Ste probvam sas SAE.

Similar topics (5)

59903

Започната от White Wolf


Публикации: 16
Прегледи: 3476

18238

Публикации: 39
Прегледи: 15018

23245

Публикации: 335
Прегледи: 106521

28350

Започната от lalkata


Публикации: 26
Прегледи: 11493

12050

Започната от don_misho


Публикации: 43
Прегледи: 15944