• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

препоръки за 200 литров аквариум

Започната от stefan9, 28.10.2020 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan9

Неделя смених около 20/25% вода , без да сифонирам. Днес като засявам растенията , ако сменя 10/15% без сифониране. Проблем ли ще е ?

Че като е пълен до горе ще е трудно да засявам растенията ...


NO CARRIER

Сеят се семена, растенията се засаждат. :-)

Няма да е проблем. Ръгай смело.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

wire

Избягвай сифонирането когато имаш растения, освен, ако наистина е много мръсно. Имаш малко риби и, ако не прехранваш, няма да има много мръсотия.
Провери кои риби са подходящи за съжителство с твоите. Пиши и какво направи с филтъра и с какво е пълен, какви и колко растения се задържаха, от това зависи и колко нови риби може да сложиш. Стабилизирай си аквариума за месец, тогава мисли за нови риби.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

stefan9

Филтъра с пореста гъба , керамика , и
Пълнежа който дойде с филтъра.

Растенията вчера ги засадих :) ще видим кои ще се задържат. Мисля само да добавя още малко грунд .. че явно колегата от който ги взимах ги е гледал с по дебел грунд .. и малко се затрудних с засаждснето.. при следващата смяна ще добавя още 2-3 см грунд поне в задната страна :)

Да , няма да сифонирвам. Най-много веднъж месечно.

stefan9

Поради течението съсдадено от филтъра , постоянно има "парцалки" които плуват във водата.

Боциата като направи 2 спринта .. и дига цялата цапаница :D

Да взема ли да сифонирам уикенда ? Или да изчакам растенията и филтъра да си свършат работата ?

След толко промени и бъркане в аквариума, направо ме е страх да пипна нещо...

stefan9

Дадоха ми и някви семена за полянка, от алиекспрес били. Има ли вариант да ги засея върху памук и после като поникнат да ги засадя в акравиума ?

Или да не се занимавам с тези китайски работи ? :D

Smelly fish

Ти от кога не си чистил, та се вдига цапаница? При мен всичко пропада между камъчетата на грунда. Аз съм с 5 см грунд и съм си засадил всичко. Когато засаждаш нови растения, леко се подрязват корените на растението. Как ще заровиш цялата паяжина? В тубата има клипчета, да не вземеш да отрежеш целия корен! 😀

stefan9

Да , да .. леко ги клъцнах..

Ами 2 седмици .. но защото махнах и страта декорация .. а под нея беше ... да не казвам :D и май от там идва цапаницата хаха

Ами ще изчакам 2-3 дни :) ако не се махне , ще сифонирам и ще сложа малко грунд ..

stefan9

Г/Д колко време трябва да мине за да се "хванат" растенията и да почнат се развиват ?

 


Smelly fish

Ако им харесат условията мисля, че ще разбереш след 1 до 3 седмици. Ако не им харесват ще се мъчиш като мен повече от 6 месеца.

stefan9

Какво не им харесва при теб ? Какъв проблем имаш ?

Smelly fish

Сега са горе-долу добре, нямам проблем. Преди повече от 3 години имах. Като взех рибки и растения, в началото растенията бяха добре, но рибките умираха или им гниеха плавниците. Започнах често да сифонирам заради рибите, но растенията взеха да умират. Сменях крушки, слагах тор, какво ли не. Нито рибите бяха добре нито растенията. После ме посъветваха да си втвърдя водата, защото в София е много мека и рибките се оправиха. Спрях да сифонирам често, спрях да си играя с крушките и всичко си дойде на място. Просто беше омагьосан кръг. Оказа се, че меката вода с мръсотията прецаква рибите, а аз с честото сифониране- растенията. При теб едва ли водата е толкова мека та такъв проблем не мисля да имаш. Ако нещата са ок растенията тръгват бързо, ще разбереш. Точна рецепта нямам. Сега нито торя, нито пипам нещо, сифонирам най-много 1 път месечно и аквариума е джунгла.

stefan9

Да .. с кладенец сме и доста си е твърда водата дори :)

Добавих малко грунд още , но гледам че на валиснерияга листата малко гният и се късат. Но сиг. е нормално, докато се адаптира ..
Няма да пипам повече нищо :) и ще видим какво ще стане .
Иска ми се още растения , но първо да видя с тези какво ще стане. Да не хвърлям пари на ватъра :)

Пък някой колега ако има излишни и хвърля ?

Smelly fish

Валиснерията при мен е имала два проблема. Първият- листото изгнива в основата и се откъсва цялото, вторият листото пожълтява на върха и след това върхът се откъсва. По едно време съвсем го бях закъсал. Сега както е джунгла валиснерията е превзела 2/3 от аквариума. Не мога да ти кажа от кое точно е проблема, но откакто спрях да торя и да сифонирам всичко с нея е ОК.

stefan9

Какво друго освен анцитрус мога да взема за да чисти стъклата ?

Similar topics (5)

13270

Публикации: 10
Прегледи: 5531

40831

Публикации: 10
Прегледи: 6751

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6500

30934

Публикации: 5
Прегледи: 5441

56966

Публикации: 2
Прегледи: 2093