• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

препоръки за 200 литров аквариум

Започната от stefan9, 28.10.2020 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan9

Хаха да мерси все пак .. нека който е запознат да каже :)

И .. неутрално бяла ще рече около 4000 келвина ли ?

И съответно бяла , около 6500 келвина ?

Нека който ги разбира да помогне ...


stefan9

Тва уики с нищо не ми помага :) мерси все пак!

NO CARRIER

Неутрално бялата е между 4000 - 5500 келвина. Не знам дали има стандарт, а ти избери нещо по твой вкус. Вече има LED пури. Закрепването е лесно, а цените им са приемливи. Вземи си от тях. Лентите в повечето случаи имат лошия недостатък да мигат с много висока честота, което дразни някои хора.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

stefan9

Да .. така метох и аз за лентите .. явно няма да е :)

Ами с лед тяло съм , 18 вата , ще добавя от същото. А ако не стигне за разстенията ... ще го мисля :)

А и в същото време търся и разстения,  валиснерия , криптокорини , лимонка също .. анубиас..и какво друго мога да отглеждам с това осветление ? 2Х18 вата ? Без тор и без цо2 ..

wire

Има достатъчно синьо и червено в 4000к. Лед освелението е прието да се пише повече за лумените, ватовете тук нямат толкова значение. И се пише растения, не раЗстения.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

stefan9

Мерси за урока :)
2х1650лумена на по 4000келвина.
Вече съм купил, остана монтирането :)


didak

16,5 лумена на литър може би ще ти дойде малко. предвиди си възможност за 3х1650

stefan9

Няма място на капака.. макс 2 бр от този модел мога да сложа. 3-ти няма как

wire

Като сложиш риби, камъни, растения, ще ги докараш до към 20лумена/л :-) Просто трябва да си вземеш растения, които не изискват повече от средна светлина, има достатъчно и са красиви - микрозоруми, мъхове, криптокорини, може и някоя ротала, буцефаландри, анубиаси, хигрофили, вероятно и някои видове ехинодоруси(препоръчват се за скаларии). Не ти препоръчвам торене и цо2 с толкова малко светлина.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Smelly fish

А бе Стефане, тия тела не са ли с пури вътре? Виж, па си купи една пуста пура по- мощна. Може и две. Дай линк от Практис, и те имат сайт, да я видим тая ламБа пуста, де си се хванал на тия лумени и не мърдаш. Някой ден като изгори, цялата ли ще сменяш?

stefan9

https://praktis.bg/dom/osvetlenie/promishleno-osvetlenie/led-osvetitelno-tyalo-tim-ii-18w-4000k-lightex

Ами 16лв с 2 години гаранция, евтинджос е :D haha

Поръчал съм растения :) утре ще получа и ще го заседя. Криптокорина , валиснерия и роголистник :) ии лимонче .. дано виреят при тази светлина ...

Сложих и два рефлектора на гърба и отпред на капака , да веъщат светлината към аквариума :)

Само мисля дали да не взема още рибки ? Да има кой да цапа .. да има "храна" за растенията :D

Smelly fish

Въй това вярно май не се разглобява.
Ок. Копактно изглежда, значи си оставаш с тях.
За растенията да беше питал във форума, тия по магазините- скъпчии.
Ако си от София, съботния пазар е добра опция за растения и риби.

stefan9

Онлайн .. поръчах. Ами пакетно .. за 20кинта ми събраха там по няколко корена .. да видим какво ще дойде :)

От Хасково съм, 2 магазина на кръст ..

П.П. , размера на осветлението в сайта на практис не е верен ! Някой ако реши да взима .. да знае :) не е ~5см ширина .. а са малко над 8см дори ширината ..

Smelly fish

ОК. Еми за рибки имаш обем, можеш да взимаш, само барбус тетразона недей 😁. Лош опит имам. Кльопат всичко и всички...😆

Similar topics (5)

3770

Публикации: 14
Прегледи: 10070

38458

Публикации: 6
Прегледи: 2972

44266

Публикации: 4
Прегледи: 2562

27862

Публикации: 5
Прегледи: 5965

54432

Публикации: 1
Прегледи: 2013