• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

И в Ямбол се заформя морски 800+ л.

Започната от diabolique, 03.12.2012 22:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diabolique

03.12.2012 22:33 Last Edit: 01.01.2016 22:19 by Стоян Михов
аквариума е на 30 дни. Утре ще дам повече снимки и инфо за системата
: 03.12.2012г 22:10ч

vankata_032_pld

Сега ще си играем на игра на нерви ли  *MODERATOR*
Поздравления за аквариума но наистина поднеси цялата информация за системата както си му е реда. *BRAVO*
:popcorn:

M_I_T_A_K_A

Браво и добре дошъл. Очакваме повече инфо ;-)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

kamos

Поздравявам те за старта. Сега очакваме подробности за системата и много снимки.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

diabolique

Здравеите! След няколко месечно преглеждане на морски форуми реших че имам началната информация за старта на любителско рифче. С вашата помощ се надявам да се сблъскам с възможно най малко проблеми.  :-)
Размери на аквата 160-70-70
Съмп: Д-100, В-50, Ш-45
Диодно осветление изработено по поръчка 300w. Повече инфо за диодите ще дам след няколко дена.
Качваща помпа Д-Д 5000 л/ч
Помпи за течение: 3 бр. http://www.guppysaquariumproducts.com.au/wave-making-circulating-equipment/sicce-wave-pump-controllers/voyager-power-stream-7/prod_2897.html
Скимър: http://www.aqua-medic.de/index.php?r=catalog/product&id=73
Пелетен реактор, UV-стерилизатор, http://www.sambs.bg/bg/products/product_detail/216/PhosEx-Ultra---%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%81%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-/ , активен въглен, вижда се керамиката в съмпа.
Предстои монтирането на калциев реактор+ PH контролер+СО2 и климатик, система за автоматично доливане и накрая скриване на цялата цигания в шкаф.
Място за рефиуджиум неможах да оставя за съжаление, поради ограниченото място в шкафа (бъдещия). Доста неща ще трябва да влязат вътре.
Живи камъни 65кг и Фиджи 50кг. Коралов дъно 100кг.
Ако съм пропуснал нещо питайте!
Старт на системата 05.11.2012 Реално вода в системата около 600лт.  













Немога да определя вида на червената цаца със сини точки  :-D Ако някой я разпознае да каже

geniusloci

Цитат на: diabolique - 04.12.2012 14:50
Немога да определя вида на червената цаца със сини точки  :-D Ако някой я разпознае да каже
Red Coris Wrasse (Coris gaimard).

Чудесно изглежда системата. Само няколко забележки и съвети за пелетния реактор:
- изходът му го пусни при скимера, там му е мястото, ако не искаш проблеми.
- кранчето му за регулиране, ако не регулираш - директно го махни. Ако регулираш - внимавай, понеже се късат уплътненията без да забележиш и започва да църка водичка в неизвестна посока.
- махни жълтите гъби от него, задръстват се много бързо (особено горната, долната може да преживее, понеже при теб водата влиза чак след филтрациите) и помпата ще се разтрака. При теб видимо пелетите вече са горе, т.е. вече си видял, че се задръства - трябва да са долу и да се таралянкат из реактора :)

И ватата може да я преместиш преди керамиката, сменяй я периодично, ще си спестиш нуждата да ровиш керамиката.

diabolique

Цитат на: geniusloci - 04.12.2012 15:07
Чудесно изглежда системата. Само няколко забележки и съвети за пелетния реактор:
- изходът му го пусни при скимера, там му е мястото, ако не искаш проблеми.
- кранчето му за регулиране, ако не регулираш - директно го махни. Ако регулираш - внимавай, понеже се късат уплътненията без да забележиш и започва да църка водичка в неизвестна посока.
- махни жълтите гъби от него, задръстват се много бързо (особено горната, долната може да преживее, понеже при теб водата влиза чак след филтрациите) и помпата ще се разтрака. При теб видимо пелетите вече са горе, т.е. вече си видял, че се задръства - трябва да са долу и да се таралянкат из реактора :)

И ватата може да я преместиш преди керамиката, сменяй я периодично, ще си спестиш нуждата да ровиш керамиката.

Благодаря geniusloci! Изходът вече е при скимера, кранчето ще го махна директно, и без това вече се разкапа. Бях изклучил реактора по погрешка преди 2 дни, преди това пелетите се джъркаха на дъното на реактора. След като го вклучих днес, просто се качиха горе. Ще изкарам гъбите при подмяната на ватата.
Ватата беше преди керамиката но на втория ден след подмяна започваше да се качва нивото на водата при скимера и затова я преместих. Някакви идеи как да я сложа преди керамиката без да се покачва нивото в оделението със скимера, след замарсяването и? Ще ми омръзне да я сменям на всеки 2-3 дена

geniusloci

А, ако си ги изключвал - просто раздрънкай реактора (да не забравиш да запушиш дупките с пръсти :D) и ще се оправят. Върши работа и да спираш и пускаш помпата няколко пъти.

За ватата - недогледах, това е проблем. При мен е на друго ниво (това на рефюджиума) и досега не го е пълнила заради задръстване, слагам "един лист" и го сменям при смяна на вода или след по-сериозно чистене (след малко това трябва да свърша).

diabolique

Значи ватата я оставям там засега. Захващай се с чистенето че ще се стъмни, ще видиш виното на терасата и отиде чистенето за утре. Пък и в крайна сметка, защо да свършиш работата утре като може и в други ден  *JOKINGLY*

Gorgonas

    Успех в начинанието и от мен, изглежда обещаващо *banan*

Стоян Михов

Добре дошъл и от мен. Хубав аквариум с добър обем *THUMBS UP*.
Какъв ти е преливника? Питам защото ми стана любопитно - не бях виждал такъв тип връщане на вода от дисплея в съмпа.
Ватата наистина така сложена няма голям смисъл, и наистина трябва да е преди керамиката. Керамиката също така сложена след няколко месеца може да ти изиграе лоша шега, защото събира много детрит и се задръства. Ватата може да я сложиш върху някоя от преградите (например тази преди скимера), като я хванеш с две щипки, така няма опасност да ти направи беля защото като се задръсти водата просто минава над нея.
Ако толкова много искаш рефугиум, защо не извадиш скимера навън и не използваш неговото отделение, той е външен, окачваем така че използвай тази му особеност.
Много ми е познато това диодно осветление с 30 бройки 10 ватови диода  *JOKINGLY*. Ще очаквам да споделиш мнение след време като заселиш с СПС-и, Също ще очаквам да споделиш мнение за вояджърите - май никой тук няма такива.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

vankata_032_pld

Умопомрачителен танк !
Като цяло добре си се оборудвал та и резултатите не бива да закъсняват успех. *fish

diabolique

Цитат на: Octopus - 04.12.2012 22:34
Добре дошъл и от мен. Хубав аквариум с добър обем *THUMBS UP*.
Какъв ти е преливника? Питам защото ми стана любопитно - не бях виждал такъв тип връщане на вода от дисплея в съмпа.
Ватата наистина така сложена няма голям смисъл, и наистина трябва да е преди керамиката. Керамиката също така сложена след няколко месеца може да ти изиграе лоша шега, защото събира много детрит и се задръства. Ватата може да я сложиш върху някоя от преградите (например тази преди скимера), като я хванеш с две щипки, така няма опасност да ти направи беля защото като се задръсти водата просто минава над нея.
Ако толкова много искаш рефугиум, защо не извадиш скимера навън и не използваш неговото отделение, той е външен, окачваем така че използвай тази му особеност.
Много ми е познато това диодно осветление с 30 бройки 10 ватови диода  *JOKINGLY*. Ще очаквам да споделиш мнение след време като заселиш с СПС-и, Също ще очаквам да споделиш мнение за вояджърите - май никой тук няма такива.
Здравей Octopus! Преливника го направихме от дясната страна на дисплея поради разположението на аквариума с цел да не се вижда. Незнам дали се спазват някакви стандарти при преливниците. Прилагам 2-3 сминки който може би ще отговорят на въпроса ти. Относно ватата ми дойде нещо на ум, следвайки мисълта ти, утре ще го пробвам. Керамиката незнам как точно трябва да е разположена, би ли сподели как е най добре да се постави?! За рефугиума мислиш ли че ще е голяма загуба ако не го направя? Много ми е ограничено мястото в бъдещият шкаф. Диодното е с Пловдивски пройзход, може би познаваш създателя му. За съжаление предпочете да остане анонимен. Като визия ми харесват цветовете, ще видим как ще се отрази на твърдите след време.
Благодаря на всички за добрите отзиви!!!  *DRINK*

: 05.12.2012г 00:12ч


tonino


diabolique

Цитат на: tonino - 05.12.2012 07:14
Ами, както се казва по нашия край: "На хаирлия да е."
Това аквариумче пред съмпа за осмозна вода ли си го приготвил?
Благодаря тонино!  Да аквариумчето е за осмозна вода. След десетина дни ще монтирам автоматичното доливане и калциевиа реактор.
Добро утро на всички! :-)

Similar topics (5)

53002

Публикации: 0
Прегледи: 2147

58535

Публикации: 35
Прегледи: 20869

53355

Публикации: 6
Прегледи: 4681

58577

Публикации: 8
Прегледи: 5758

46202

Публикации: 19
Прегледи: 7917