• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

замислям 300 литров аквариум

Започната от Burgaska_perla, 03.06.2010 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manastar

А, нещо скимери филтрация ,съмпове ,канистри текива неща?

Burgaska_perla

имам съмп естествено със скимър.

nevidimite

Цитат на: Burgaska_perla - 03.06.2010 21:14
Здравейте акваристи,наскоро ми подариха един 300 литров аквариум.От много време ми се иска да гледам соленоводни рибки,без корали.въпросът ми е може ли да го засоля с морска сол?имам подарена помпа за те4ение и един канистър 1200 литра на 4ас.4акам отговорът ви за солта и по4вам.

Защо тогава подвеждаш колегите с твоето описание.А гледам че имаш и корали и не си с канистьр и тн.Е значе можеш да почваш.

torsade

А това води до въпроса: Не ни ли подвеждаш и за солта?
Охлювът не ни е враг!

kamenov

Можем само да гадем къде подвежда и къде не ;)
Опити са правени както вече колеги казаха резултата е един и същ.
Морска сол от магазина просто не става за аквариум.

Успех на Перлата ;)

ОФФ: Бургас е много хубав град лошото е че си останах само със спомени от там :)

vasso

Наскоро едно момиченце се опита да ни излъже, че е направило морски аквариум, стана ясно, че снимките са от друг такъв. Много е подозрително сега това, човекът пак е от женски пол. *NO*

valnata

Цитат на: vasso - 05.06.2010 00:29
Наскоро едно момиченце се опита да ни излъже, че е направило морски аквариум, стана ясно, че снимките са от друг такъв. Много е подозрително сега това, човекът пак е от женски пол. *NO*

Има  едно мимиченце(поне за такова се представя) което гледа кучетата си с лъвчета.... :-D  Техните живеели в Африка, и гледали малки лъвчета.  *CRAZY* *ROFL* Ползваше снимки на кучета от обяви за изгубени животни, или от темите за представяне на животните. Собствениците си ги познаха. :-D

N.Nobs

Перличке, или те друса шизофренията, или ни взе за будали.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

alexandarcho

Аквариум само с морска сол? По-добре да го напълниш със зелки  *ROFL* С помпата за течение вътре няма нужда и да го претакаш  :-D

Ogi_

Цитат на: valnata - 05.06.2010 00:39Ползваше снимки на кучета от обяви за изгубени животни, или от темите за представяне на животните. Собствениците си ги познаха. :-D

Добре, че някой не си е познал лъвчетата  *ROFL*
Снимки на рибките ми преди и сега !

Телефон: 0896 276 109

Burgaska_perla

подведох ви единствено за филтрацията отначало.но за солта колкото и да ви боли да тя е от магазина най обикновена морска сол  :-) казвате че са правени някъде от някои си подобни опити.аз ли съм първата българка която направи успешен експеримент и ви засрами начетени професори?може би ви обиди факта че съм жена?И вместо някои от вас да мисли как да ме критикува,защо не вземете и не повторите опитът ми?Тук в този форим срещам единствено нападки, неразбиране и необоснована агресия.Благодаря за вниманието а на тези които страдаха от шизофрения и виждаха лъвчета посред бял ден нека те да си купуват ''специална'' сол  . *JOKINGLY*

almaren

Колеги аз подарих коралите и моят амфиприон кларки на бургаската перла и лично видях солта,тя е на ''промар''обикновена морска от хранителен магазин ''болеро'' която обаче е внос от Тунис.Така пишеше на пакетите.Изводите оставям на вас.

NO CARRIER

А гости за демонстрация на живо да приемате?  :-[
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Burgaska_perla

Нека всеки който не вярва да заповяда!

marrio31

ами сигурно е така както казваш..само не разбирам защо се занимаваш да тестваш дали ще стане с такава сол,колко пари си избила?според мен пренебрежимо малко,има на аква медик 20кг за около 70лв,по натам като си купиш някакъв скъп корал и се прецака? не че с истинска сол не е възможно де :-) но пък ще си сигурна че не е от солта,а сега квото и да стане първата ти мисъл ще е за солта,абе ти си знаеш,в хубавата сол има доста елементи дето в момента при теб ги няма,препоръчвам ти малко по малко да си минеш на рифова сол,сменяй по 10% вода на седмица например и така *DRINK* желая ти успех!

Similar topics (5)

9496

Публикации: 39
Прегледи: 28668

10170

Публикации: 11
Прегледи: 13446

11980

Публикации: 2
Прегледи: 5122

3940

Публикации: 23
Прегледи: 15105

24844

Публикации: 7
Прегледи: 9338