От два месеца съм с малави в единия аквариум около 15-сетина за сега. За пръв път обаче имам, толкова гладни рибки :-) Постоянно им се яде, храня ги по три пъти на ден с Тетра, флейк и гранула плюс артемия, като ги редувам, както четох по форумите.
Въпросът ми е за артемията! До сега купувах готова (доста едра), излюпена, но реших да взема неизлюпена и сам да си я приготвям. Brine Shrimp ли е другото име на артемията, която ползвате? Другото което ми е интересно, че това, което ми го пратиха прилича на пясък, изобщо не виждам, никакви яйца. Толкова ли са малки наистина или има различни видове и как от тези песъчинки, ще се излюпи скарида, която поне да виждам?
Ето артемията(Brine Shrimp) ми е такава и смятам да използвам, този метод. Дайте си мнението, моля!
http://youtu.be/Y8sNx9zTOnQ (http://youtu.be/Y8sNx9zTOnQ)
Да, това е името на артемията и това е начина и на излюпване. Новоизлюпената артемия е съвсем малка и се използва за стартово захранване на новоизлюпени рибки. Тя не е подходяща за рибки с размер над1-1,5 см. Преди това сигурно си използвал за храна възрастна артемия(замразена).
Храня със жива артемия, взимам я в пликчета, излюпена и мърдаща, а и лесно забележима :-), но явно съм си правил криви сметки. Няма кой да ме изтърпи с още един аквариум или съд да я храня и отглеждам;-)