• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 17:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Tetra Cichlid Sticks

Започната от Stanislav.D, 23.12.2014 14:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stanislav.D

Здравейте,моля за малко помощ относно Tetra Cichlid Sticks.Гледам големи и много лакоми  фронтози и реших да им разнообразя менюто.Синът ми  донесе от Германия от гореописаната храна.Преди да я поръчам четох какви ли не добри отзиви за нея,дори на кутията е изобразеена фронтоза.,знаех че една от  характеристиките й е, че плува на повърхността,но се надявах,че като я накисна по-продължително време ще потъне,кокто това става с Тетра Дисус и др.добри храни. Вчера за първи път я пробвах,като предварително я бях накиснал за 2 часа.Бях изумен,че много дълго плуваше на повърхността,а това за фронтозите изобщо не се препоръчва,за да не поглъщат въздух,който след това им създава изключително големи здравословни проблеми-издуват се като при блот и не могат да се потопят.Накиснах малко количество за цялата нощт,около 6 ч.Сутринта я пуснах в аква с други цихлиди,пак към 90% от храната плуваше на повърхността.Някой има ли опит с храненето с тази храна и има ли представа в  какво да я накисвам и за колко време,за да се получи бързо потъване.Не ми се иска да добавям желатин.,но ако се наложи-явно това ще е решението.
Предварително благодаря.Който ми помогне,ще почерпя рибите му с качественна храна или него самия с добро вино или каквото му душа иска.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2Fimages%2Fm%2FmJjSjWHOgOHmEyJsm0UyaKA%2Fs-l200.jpg&hash=ad39de82070506310e09ed35a91cb15e71711bd9
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

Similar topics (5)

5546

Започната от doncamillo


Публикации: 2
Прегледи: 2225

36845

Публикации: 5
Прегледи: 5785

5646

Започната от doncamillo


Публикации: 0
Прегледи: 1982

1477

Публикации: 8
Прегледи: 4970

46289

Публикации: 6
Прегледи: 3063