• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Защо не яде ?

Започната от a4o1000, 24.05.2011 15:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a4o1000

Здравейте ! От около две седмици вече имам рибки. Два хелера, четири молинезии, два анцитруса и един пангас. Та от началото до сега все още не съм видял пангаса ми да яде дори като види храна и обръща на другата страна .. това нормално ли е за този вид риби или има нещо нередно при мене ?  Възможно ли е да яде някакви остатъци вечерта и да не го виждам .. Така ли се държат повечето пангасиуси ?

Дискус

Стартира ли правилно аквариума ? Или си го купи, занесе го у вас, напълни го и си пусна рибките ?

Асен Евгениев

Пангасите са податливи на стрес. Добре е да са поне 5-6 в много голям аквариум. Твоя колко литра е?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

a4o1000

Цитат на: Дискус - 24.05.2011 15:45
Стартира ли правилно аквариума ? Или си го купи, занесе го у вас, напълни го и си пусна рибките ?

Ами Няколко дена преди да си ги купя аквариума беше готов не съм ги пуснал веднага
: 24.05.2011г 16:04ч
Цитат на: akapulko - 24.05.2011 15:54
Пангасите са податливи на стрес. Добре е да са поне 5-6 в много голям аквариум. Твоя колко литра е?

Малък е 30лт

Mirobg

Достааааа е  малък.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

a4o1000

Ц ц ц ... това означава ли че трябва да подарявам пангаса ?

Slavov

800 или 900 литра е минималното изискване за пангаса, те стават доста големи. Мен много ми харесват тия риби, но досега никъде не съм видял читава обставка за гледане.... Такаче да, най-добре му пускай обява или си вземи по-голям аквариум...

Асен Евгениев

Цитат на: a4o1000 - 24.05.2011 17:21
Ц ц ц ... това означава ли че трябва да подарявам пангаса ?
Да, но е много вероятно пак да попадне в малък аквариум. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (2)

8881

Публикации: 2
Прегледи: 3105

31431

Публикации: 12
Прегледи: 8716