• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Храна за новоизлюпени бети

Започната от Galina_Dim, 14.05.2014 08:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Galina_Dim

Здравейте, имам питанка. Малките са се излюпили тази нощ, което ми дава ден-два.
Поръчала съм микрочервей стартова култура от Pet Paw, чакам го, но може да отнеме още 4-5 дни.
Имам артемия, неизлюпена, която, ако мога да спестя - ще, нещо изобщо не ме бива в събирането й и си пълня аквариумите с яйца, което дразни.
Имам артемия, стрита на прах, на JBL - Novo Tom.
Имам яйце за жълтък, но малко ме е шубе да не прецакам водата.
Кое да дам?
Намирам се в дивия северозапад, избор за директно купуване нямам, по онлайн магазините не намирам да се предлага някаква адекватна храна (намерих микрочервеите и поръчах, но дотам), а и в Пазара напоследък не виждам.
Аквариумът с люпилото е със стабилна вода от основния, има мъх, предполагам има някаква форма на планктон, с която да замезят, но това е само за старта. Изненадаха ме тия бебета, чаках ги утре да се излюпят. А дори не ми е висока температурата...

box


morriddin

Цитат на: box - 04.03.2022 09:30Смело жълтък.
То, ако се позамислиш, тези бети вече са се споминали от старост, че и 2-3 поколения след тях, ама щом си рекъл - жълтък да е... :-D

box

Цитат на: morriddin - 05.03.2022 12:40То, ако се позамислиш, тези бети вече са се споминали от старост, че и 2-3 поколения след тях, ама щом си рекъл - жълтък да е... :-D
хахаха чак сега видях  :-D

morriddin

И сега да е, жълтъка не струва.
Бих препоръчал да ръгнеш банановата кора - за седмица ще стигне и няма да ти осмърди къщата.
После с половин кило артемия за люпене, ще станат на... пазарски размер.

box

Цитат на: morriddin - 05.03.2022 21:35И сега да е, жълтъка не струва.
Бих препоръчал да ръгнеш банановата кора - за седмица ще стигне и няма да ти осмърди къщата.
После с половин кило артемия за люпене, ще станат на... пазарски размер.
Артемията може ли да се замени с нещо?

Similar topics (5)

11196

Започната от novobraneca


Публикации: 3
Прегледи: 4619

2593

Публикации: 2
Прегледи: 3519

42444

Публикации: 14
Прегледи: 14840

29121

Започната от ancitrusa


Публикации: 10
Прегледи: 5649

1174

Публикации: 10
Прегледи: 6290