• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

До всички собственици на Heteropneustes fossilis

Започната от alleyesonme, 07.12.2012 14:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alleyesonme

С какво храните вашите фосилиси ? Мисля да направя един аквариум с 1-2 фосилиса, 1-2 анциструса или гибицепса.
Та се чудех, TABIMIN ще свърши ли работа за фосилисите и анциструсите/гибицепсите ? И по колко таблетки да слагам на ден ?
В аквариума ще живее и костенурка, нея ще я храня отделно, а за да не взима храната на рибите или ще я вадя докато се нахранят, или ще ги храня на загасени лампи, тогава костенурката се качва на повърхността и заспива.

Caxapa

Когато огладнее костенурката и може да не намериш някоя риба днес, утре друга и така докато  остане само черепахата ти в аквариума.

danielm

един приятел си хранеше косенурката с 20см. живи уклеи/чаушани.
уж бавната, мудна, мързелива костенурка си е бати и хищника!!!   

alleyesonme

Ще осигуря достатъчно скривалища, пък и костенурката ми не е агресивна като я храня редовно. Само за храната питам ?

Здравков

Като ти излапа рибите да не я пуснеш в някоя река или язовир :)

Caxapa

 *spam *offtopic  Неони ще свършат работа за Фосилисите ..Другото го  написах по-горе.
: 07-12-2012, 21:40:58
Костенурки и риби са  несъответствие  колега! Но щом ще подлагаш фосилисите  на гонения от страна на костенурката, пробвай да пуснеш неони при сомовете и виж  :-D току си открил взаимното им съжителство, макар да се съмнявам, не а съм на 100% сигурен, че отбора на неоните ще загуби първи а после и сомовете докато остане черепахата ти да плацика из водата.

alleyesonme

Стига де, гледайте малко по-позитивно на нещата :-D

Caxapa

Ще поспамя малко...  *spam Хах , отварям си една  *DRINK* и ще гледам "мача"  Костенурките нинджа срещу Фосилис мустакатови  *DRINK* :-D

wwladoo

Цитат на: Caxapa - 07.12.2012 22:18
Ще поспамя малко...  *spam Хах , отварям си една  *DRINK* и ще гледам "мача"  Костенурките нинджа срещу Фосилис мустакатови  *DRINK* :-D
*spam--Предлагам на колегата да си вземе един по голям Клариас-30-40см.(той е подобен по форма на тялото на фосилиса)--и тогава ще има равностоен бой,и даже съм сигурен, че ще и разкаже играта----само трябва да има по здрав капак отгоре, на аквата,че ще блъска костенурката горе в капака,ще я подхвърля.При мен имаше съперничество със 30-40см. Астронотуси--и преимуществото беше на Клариаса-няма зъби като астронотуса(той е гълтач а и устата му е малка но горната част на главата му е толкова здрава костна плочка и стига до предната устна,която е много твърда и така ги блъска рибите че. ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Caxapa

Домиляло ти е за КЕЧ. Владо ,  Децата искат да им отговаряш  както на тях им се иска  и не търпят нравоучителни теми. Те са на принципа: Питам и отговор не искам...Но нямат отговор и на тяхните мнения и желания..Там им е проблема на млечните зъбари.  *spam *offtopic *DRINK*

alleyesonme

Клариаса много голям ми идва ... пък ако имате други предложения за по-агресивни риби - давайте :-)

Sandro

От личен опит казвам:
Гледал съм тези прекрасни рибки над 10 години.
Като са били 2 чифта за това време.
Гледал съм ги със всякакви рибки преди да знам за какво става на въпрос във акваристиката. Проблеми никога не съм имал.
Не са нападали други рибки никога нито първият чифт нито втория. Може да съм попаднал на кротки по душа рибки.
Това са ми моите наблюдения върху тези рибки. Също така издават звуци вечер когато са активни.

wwladoo

Цитат на: Sandro - 08.12.2012 21:07
От личен опит казвам:
Гледал съм тези прекрасни рибки над 10 години.
Като са били 2 чифта за това време.
Гледал съм ги със всякакви рибки преди да знам за какво става на въпрос във акваристиката. Проблеми никога не съм имал.
Не са нападали други рибки никога нито първият чифт нито втория. Може да съм попаднал на кротки по душа рибки.
Това са ми моите наблюдения върху тези рибки. Също така издават звуци вечер когато са активни.
Дооточни се за кои рибки става на въпрос,моето момче--момчето иска да гледа костенурка със фосилиси и анциструси... :duvar:
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Sandro

Цитат на: wwladoo - 09.12.2012 16:37
Дооточни се за кои рибки става на въпрос,моето момче--момчето иска да гледа костенурка със фосилиси и анциструси... :duvar:
Добре "моят чичко".
Говорех за фосилисите , такова е и заглавието на темата.
Със анцитруси съм ги гледал няма проблеми , обаче за костенурка нямам наблюдения.
Там нещата стават други , най-вероятно няма да се получи.

alleyesonme

Ама колеги, аз просто попитах с какво да храня анциструсите и фосилисите :D

Sandro

Със всякаква храна. Всичко ще изядат. Най добре е да им пускаш за дънни рибки , вечер когато спиш те ще ометат всичко :).

alleyesonme

Тази табимин става, нали ? По колко да пускам ?