• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Чернодробна на прах става ли за новородени

Започната от LAMERA@, 30.04.2008 17:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LAMERA@

Здравейте дадоха ми черноробна на прах и ми казаха че става дахраня новородени.А това истина ли е? :-| :-|  :-(

spetsa

Абе те ще е ядат ,но по добре си вземи едно пакетче сера випан и стривай люспите.Става въпрос за живородки ,а не за хайверни риби  :-)

barabata

Колкото и да е неприятно много от хората които развъждат рибки за да е по-евтино хранят с чернодробна храна и рибките бързо надават размер, но за сметка на качеството. А именно много често такива рибки закупени от магазина много по-лесно се разболяват и често умират. Те и фирмените храни понякога са боядисани трици ама поне има някакви витамини като добавка които идват добре на рибките и са по-здрави и жизнени.

Няма лошо ако смвсваш фирмена храна със чернодробна като слагаш повечко фирмена и по-малко от другата. Имай в предвид че се раздува чернодробната и ако някоя рибка нагълта много храна преди да се е накиснала може да я разпори катои се надуе. Случвало ми се е преди време когато нямаше голям избор на фирмени храни и когато изтарва повече от необходимото - имал съм жертви от преяждане.

Чернодробната храна е разработена за угояване на рибите в развъдниците където се цели бързо наддаване на маса и изкарване на рибата на пазара. Там здравето на рибките не е важно. Евтина е и търговците гледат да я пробутат понеже е голяма печалбата - Един чувал е евтин и като се разпредели на пакетчета по левче бая парици падат.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

LAMERA@

Значи само маркова за новородените.А относно рибите не живородни а данио и бети обаче няма да пожана оспех с бетите. *THUMBS UP*Много хубава публикация *BRAVO*

exorsist

Аз в момента имам новородени бети и няколко хелерчета на 2-3 седмици,които храня с"Mikrovit" na Tropikal.Не е  скъпа
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

Similar topics (5)

11041

Започната от FHM


Публикации: 5
Прегледи: 3705

49988

Публикации: 15
Прегледи: 6734

18912

Публикации: 10
Прегледи: 4618

3550

Публикации: 7
Прегледи: 6723

32299

Публикации: 3
Прегледи: 3184