• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

60 gh ? Възможно ли е ?

Започната от MAKAPOB, 03.04.2009 14:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MAKAPOB

03.04.2009 14:42 Last Edit: 03.04.2009 15:02 by MAKAPOB
Днес реших да си измеря Ph и gh. Ph веднага след смяна на водата излезе 9. Пробата за Gh обаче при 60 дози от препарата все още не беше станала зелена както пише в упътването. Възможно ли е това ? Гледах по кутията за  годността но не открих нещо. Сипвам чешмяна престояла. Теста е правен ден след като смених 1/2

http://vikvarna.nat.bg/docs/Pokazateli_voda.pdf

bengan

 Провери си теста със някаква минерална вода. На етикета и пише колко е общата и минерализация, делиш това число на 17 и получаваш ( грубо но достатъчно за ориентация) колко е GH на минералната вода. После мериш с твоя тест (минералната вода) и ако измериш горе долу същата твърдост ( да речем +/- 2 еденици) значи теста е годен. А иначе съм сигорен, че си чел за твърдоста на водата и разбираш какво значи GH 60.

barabata

Чешмянката във Варна трябва да е между 8 и 12 ако не се лъжа. Може от ВиК-то да се видят точните стойности в момента и да тестваш с чешмяната. С минералната май няма да си сигурен колко трябва да е твърдостта ми се струва.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

dido

pH 9 също е брутална цифра - има нещо гнило в Дания както се казва ...

MAKAPOB

Gh теста май не става вече. На минерална вода стигнах до 30 и се отказах. Ph oбаче като гледам си е наред. Тоест отчита си както трябва

dido

9 е твърде алкално човек

Anji

На коя фирма е теста? Аз бях взела на Продак и като теб като стигнах до 60 се отказах. Пробвах с вода от чешмата и пак същия резултат. С вода от другия аквариум-пак така... Реших, че теста не струва и го изхвърлих. После взех на Сера за рН, показа 7-7,5 

MAKAPOB

@dido
Абе знам, че 9 не е хубава цифра, ама какво да правя, освен да сипвам минерална ?
@Anji Само ще ти кажа, че не  е на Продак. Марката не искам да я казвам да не правя лоша реклама, понеже може да му е минала годността и вината не е в тях. Преди като съм го ползвал си показваше около 20