• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 17:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблемация с белина

Започната от bonelez, 20.11.2009 13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bonelez

Случката е следната: Дефюзора за СО2, яко позеленял, покафенял и обрасал го топнах за стандартно почистване в разтвор от белина (50:50 - за по сигурно;-).Престоя 24ч, след което го плакнах и топнах във вода с доста дехлорант(пак 50:50).Престоя една нощ и вчера сутринта, още в просъница преди работа, си викам я да го тествам, дали е ок....добре, ама що го тествах директно в аквариума???Явно е имало останало в чашката от оная гадост белината и на секундата вътре в аквариума настана такъв цирк....мааазало.Рибите пощуряха.Стана ми ясно, че доста са се понатровили.Извадих го и сипах доста дехлорант.Единственото което се сетих да направия беше една бърза смяна на водата - 50% преди работа.
Вече има 2 жертви - Петители, с тенденция за овеличаване на бройката....

Та както ми стана ясно в последствие, натриевия хипохлорид няма как да се изпари както обикновения флор, въпроса ми е дали да не направия една 100% смяна на водата, така и така не само съм рестартирал, ми направо шат даун съм му направил на аквариума???

Поздрави!

Raven

Белината не се изпарява напълно, дори и да се изпари хлорът остават сухи кристали натриева основа.
Така че обилно плакнене му е майката преди връщане обратно в аквариума.
Аз моят дифузьор го плакна отвсякъде , включително и от вътре със спринцовка с вода- впръсквам поне няколко пъти.

Ако смениш цялата вода и рестартираш ще стане само по зле, според мен трябва да сменяваш по 50% през ден в течение на няколко дни, така ще запазиш частично стабилизираната до момента среда която имаш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

bonelez

Мерси за съвета!Ще го последвам.

Similar topics (2)

11674

Публикации: 7
Прегледи: 4674

1032

Започната от Стамен


Публикации: 14
Прегледи: 9791