• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 08:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

мухъл ?

Започната от daimler77, 15.02.2009 12:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

daimler77

15.02.2009 12:43 Last Edit: 15.02.2009 12:55 by daimler77
Здравейте, значи пуснах аквариума преди 4 дни (110л.) и сложих под растенията, които са 14 корена разтения от 4 вида, по една таблетка сера флоре плюс и днес сутринта забелязвам че изпод разтенията е излезнало нещо като мухъл (прозрачен) мисля че е от таблетките. Как да го отстраня? , Трябва ли да ме притеснява, за сега растенията изглеждат добре, няма риби вътре.

Имам вътрешен филтър 400л/ч, 25 градуса поддържам и 3 х 18W, първите 3 дни светя по 6 часа от днес смятам вече по 10 часа, грунда е 4-5мм от 4 до 7 см дебел.

FHM

Не е притеснявай за сега но се чудя как хаповете са излезнали от под грунда ? Аз ползвам същите хапчета и до сега не ми се е случвало да излезне .

barabata

Случва се , но рядко. Изсмуква се с маркуче с вода докато не се е разнесло из целия аквариум. Даже ми беше затвлачило филтъра при мен. Аз се опитах с ръка да го извадя че ме домързя с маркуче и стана мазало. Рзатваря се по принцип тая маса от водата, но бавно. Такава е идеята на хапчетата.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.