• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

тест на се&#

Започната от Raven, 03.01.2005 20:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Скоро погледнах етикета на листен тор за зелени растения(валяше се в къщи), има по 9% N,P,K, има и микроелементи. А аз съм си мислел че има доста повече азот и фосфор...
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

Цитат на: "miTko"Скоро погледнах етикета на листен тор за зелени растения(валяше се в къщи), има по 9% N,P,K, има и микроелементи. А аз съм си мислел че има доста повече азот и фосфор...
може да го ползваш ако закъсаш за нитрати ,но не е оптимален състава.
моят е с 16% N,P и 42 % К- въпреки че фосфорът е излишно висок се компенсира от другите.
твоят също може да го ползваш но трябва да добавяш калии.
и все  пак по добре да се направи тест първо.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Цитат на: "raven"
Цитат на: "miTko"Скоро погледнах етикета на листен тор за зелени растения(валяше се в къщи), има по 9% N,P,K, има и микроелементи. А аз съм си мислел че има доста повече азот и фосфор...
може да го ползваш ако закъсаш за нитрати ,но не е оптимален състава.
моят е с 16% N,P и 42 % К- въпреки че фосфорът е излишно висок се компенсира от другите.
твоят също може да го ползваш но трябва да добавяш калии.
и все  пак по добре да се направи тест първо.
Далече съм от мисълта да го пробвам сега с тая плантация от водорасли.Не още.Пък и аз имам хелери , които серат яко все пак.
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

При твоята ситуация нищо не губиш, ако почнеш торене. Наблегни на желязо и калий. Ако намериш комбиниран тор само с микроелементи ще е добре - можеш да слагаш от него + калиеф сулфат примерно - това е моята рецепта в момента :-)

При мен торенето помогна за изтребването на водораслите. Тъй като гледам само аз съм тръгнал по тоя метод, та явно не ми хващат вяра на приказката :-) Raven всъщност е май на същото мнение. Тъй или иначе - нищо не губиш, ако пробваш. С това зеленясване нищо чудно скоро да си изгубиш и непретенциозните растения.

miTko

Цитат на: "dido"При твоята ситуация нищо не губиш, ако почнеш торене. Наблегни на желязо и калий. Ако намериш комбиниран тор само с микроелементи ще е добре - можеш да слагаш от него + калиеф сулфат примерно - това е моята рецепта в момента :-)

При мен торенето помогна за изтребването на водораслите. Тъй като гледам само аз съм тръгнал по тоя метод, та явно не ми хващат вяра на приказката :-) Raven всъщност е май на същото мнение. Тъй или иначе - нищо не губиш, ако пробваш. С това зеленясване нищо чудно скоро да си изгубиш и непретенциозните растения.
В Пловдив не съм успял да намеря нещо комбо без нитрати и фосфати.
И железен сулфат не успях да намеря на първо четене.Сега като се събудят от следколеден сън търговците ще търся пак, имам идея къде, само време да намеря.
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

Добре де, в Пловдив няма ли магазин за торове? Аз мислих, че Добрич е аграрен район и затова ги има всякакви торове. В Пловдивско има хляб за такава стока, няма начин да нямате добре снабдени магазини

Anonymous


miTko

Има обаче където съм гледал не съм намерил нещо бе фосфати и нитрати...
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

56958

Публикации: 4
Прегледи: 3892

25045

Започната от ivonp


Публикации: 6
Прегледи: 4488

2185

Започната от Георги


Публикации: 18
Прегледи: 8019

10077

Публикации: 2
Прегледи: 3036

18135

Започната от CYBERTEK


Публикации: 0
Прегледи: 2473