• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пирани - общи въпроси

Започната от rvm, 26.09.2004 00:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aqua

Хей rvm,
Още ли си мераклия да гледаш пираня?
Ако мерака ти е истински се обади, защото знам едно място, където има двойка пирании и при това доста добре отгледани, но ги мъчат в малък съд и направо ми е жал за тях, а аз просто нямам условия за да ги взема. Знам и цената и ми се струва приемлива.

aqua

На вниманието на mia,
Това с което приятеля ти ги гледа не са "астронавти", а АСТРОНОТУС - известни с "хрисимия" си нрав. Впрочем единствената риба, която съм видял да слага на място астронотуси е т.н. змиеглав. Една такава строи в ъгъла 15 астронотуса, като 2 загинаха по време на "преговорите". Иначе бяха с размер 20-25 cm всеки един.
Интересни рибки има по света и у нас. :D

mia

Във въпросния аквариум имаше 4 астронотуси, 4 пирании и 2 сома от рода на анциструсите (около 30см големи) и май не се биеха по между си  :roll: . Самият аквариум беше към 300л. На мен лично не ми допаднаха ама то си е ? на вкус  :D

Vlado

Цитат на: "raven"аз ги пуснах в холандски аквариум!!!!! :shock:
Аз така си пуснах 6 броя Distihodus noboli. Известно време нищо не правеха на растенията, а после... Ядат сагитарията като вафла копеленцата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

martinis

...Ми не са лоши риби. Аз съм виждал два пъти по една растителноядна такава в аквариум със скаларии, в магазин ИТЪН. Сигурно не са чак толкова ...ЗЛИ???

bombadil

Ако търсите хишници които да налитат здраво на мръвки по добре според мен де си вземете щука на хюджета. живеят добре с риби с техния размер по-малките нямат шанс едно данио си отиде така докато ги преместя още

димитър пеев

Купи си 4 броя SERASALMUS NATTERЕRI.
Пуснах ги в сборен холандски аквариум - 20 червена неона, барбуси титея, серпи, лимонени тетри, няколко карнегела и доста дребосък - 80 литра е аквариума.
Настъпи такава динамика в аквариума от една седмица.
Само се притеснявам дали да бъркам в аквариума.
Като им пусна месо на пираните или филе от пъстърва - става СТРАШНО.
Като пораснат има ли опасност да ме изгризат пръста - нуждая се спешно от инфо.
Още не са закачили една рибка - може би защото ги храня обилно.

Radi

Цитат на: "димитър пеев"Купи си 4 броя SERASALMUS NATTERЕRI.
Пуснах ги в сборен холандски аквариум - 20 червена неона, барбуси титея, серпи, лимонени тетри, няколко карнегела и доста дребосък - 80 литра е аквариума.
Настъпи такава динамика в аквариума от една седмица.
Само се притеснявам дали да бъркам в аквариума.
Като им пусна месо на пираните или филе от пъстърва - става СТРАШНО.
Като пораснат има ли опасност да ме изгризат пръста - нуждая се спешно от инфо.
Още не са закачили една рибка - може би защото ги храня обилно.
Братле като гледам ти си го попрепълнил тоя аквариум. За пирани е добре обема да е около 150-200л та дори и нагоре...тия риби някой ден ще порастнат.

shazer

aqua още ли ги има пираните?тия двете ако да ми напиши на лично колко пари са

acho_pl

Към shazer
Много добре си се ориентирал. Пираните са супер яки риби. Един приятел имаше 500л аквариум с 8 пирани. Няма да ти казвам за какво ядене ставаше дума. Купуват се пилета, риба и какво ли още не. Абе все едни си гледаш воден питбул. Много ме кефят. А това е истина че с астронотусите могат да съжителстват. Те също са доста агресивнички и не се предават толкова лесно. Особенно ако пуснеш няколко пирани и няколко астрронотуса става много яко. Свърталище на зверове. На мен това ми е мечтата. Слагаш на дъното малко корени (защото астронотусите не търпят разстения :lol: ), малко плоски камъни, един подходящ тапет и става супер як аквариум. Поне според мен де :lol: .
Със сигурност много хора ще кажат че е скучна работа но аз ще отговоря въпрос на вкус. Ако ти допадат такива аквариуми, това е комбинацията.
Днес на пазара имаше два много хубави пирани около 10 сантиметрови. Имаше и два готини астронотуса със същата големина. Щях да ги взема но  нямам място в аквариума.
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

cp

Цитат на: "димитър пеев"Купи си 4 броя SERASALMUS NATTERЕRI.
Пуснах ги в сборен холандски аквариум - 20 червена неона, барбуси титея, серпи, лимонени тетри, няколко карнегела и доста дребосък - 80 литра е аквариума.
Настъпи такава динамика в аквариума от една седмица.
Само се притеснявам дали да бъркам в аквариума.
Като им пусна месо на пираните или филе от пъстърва - става СТРАШНО.
Като пораснат има ли опасност да ме изгризат пръста - нуждая се спешно от инфо.
Още не са закачили една рибка - може би защото ги храня обилно.

SERASALMUS NATTERЕRI Непознавам такав вид пирани я дай малко инфо защото по доста форуми съм регистриран за серасалмуси и инфото за тях несам срещал

shazer

acho_p на кой пазар и колко пари са били

acho_pl

вчера на съботния пазар. Имаше един човек, който продаваше двойнодишащи риби и имаше и 2 пирани около 10-15 сантиметррови. Имаше и доста малки пиранчета около 2-3 сантиметрови. Понеже небях виждал двойнодишащи риби и се поинтересувах и взех и визитка на човека.
Магазина се казва АКВА СВЯТ и се намира на бул. Дондуков номер 66.
Намери магазина, невярвам да ги е продал вчера, а ,оже да има и други.
А инак за пари не попитах, понеже за сега не мисля да си купувам:)
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

shazer

От Враца съм.А и тия аквариуми много скъпи така че нз

acho_pl

Ами не са чак толкова скъпи. Аз като си купувах астронотусите се чудех дали да бъдат астронотуси или пирани и бяха на една цена. По 7 лева бройката ги взех, толкова бяха и пираните.
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Similar topics (2)

9906

Публикации: 78
Прегледи: 72347

2363

Публикации: 379
Прегледи: 256000